Mekanik Tesisat Sektörü MTMD Gecesinde bir araya geldi

Mekanik Tesisat Sektörü MTMD Gecesinde bir araya geldi

video
play-sharp-fill
MTMD tarafından güncellenen DW/144 Sac Kanal İmalat ve Montaj İşleri Teknik Şartnamesi Kitabı, DW/172 Mutfak Havalandırma Sistemleri kitabı için sektörel buluşma etkinliği düzenledi.

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) 1 Kasım’da sektörel buluşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte; MTMD tarafından gözden geçirilen ve güncellenen DW/144 Sac Kanal İmalat ve Montaj İşleri Teknik Şartnamesi Kitabı, DW/172 Mutfak Havalandırma Sistemleri kitabı tanıtıldı. İklimlendirme-Tesisat sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkililerinin katıldığı gecede MTMD Başkanı İrfan Çelimli, MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener ve TTMD Başkanı Birol Kılkış birer konuşma yaptılar.

MTMD’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren MTMD Başkanı İrfan Çelimli, dünya genelinde müteahhitlerimizin yaptığı faaliyetlerle gurur duyduklarını, Mekanik Tesisat Müteahhitlerinin de dünyaya açılması gerektiğini söylediği konuşmasında; “MTMD üyesi firmalarımız dünyanın dört bir yanında faaliyetler yürütüyorlar. Ülkemizi büyük başarılar göstererek temsil ediyorlar. Fakat içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar göstermiştir ki, sadece yurt içinde faaliyet gösteren firmalarımız da yurt dışında çalışma yapmak durumunda kalacaklar. Mekanik Tesisat Müteahhitleri olarak güncel sorunlarımızın başında ihalelerdeki ağır sözleşme şartları geliyor. Sektörün sorunlarının üstesinden ancak sektör bileşenleri olarak birlikte hareket edersek üstesinden gelebiliriz.” açıklamasında bulundu. MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener açılışta yaptığı konuşmasında, MTMD’nin yayınlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yener, MTMD’nin ekonomik koşullar içerisinde düşmanca rekabet yerine tatlı rekabeti yerleştirme çalışmalarından dolayı teşekkür etti. TTMD Başkanı Birol Kılkış da konuşmasında devlet kurumlarının sektöre yeterince destek vermediğinden yakınarak, “Elbirliği gönül birliği yapmalıyız, ayrı kalma lüksümüz yok, bir arada yaşayacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından MTMD’nin onur üyesi seçilen, Prof. Dr. Birol Kılkış, Prof Dr. Hasan Heperkan, Dr. Kazım Beceren, Şinasi Karaoğlu ve İbrahim Karakaş’a plaketleri, MTMD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi. Ayrıca MTMD’nin yayınlarına verdikleri desteklerden dolayı firmalara teşekkür plaketi verildi. Gecede MTMD tarafından güncellenen DW/144 Sac Kanal İmalat ve Montaj İşleri Teknik Şartnamesi ve DW/172 Mutfak Havalandırma Sistemleri kitabı katılımcılara hediye edildi.

İlgili Haberler

Mechtalks, Geleceğin Anahtarını Açıkladı: Sürdürülebilir Mühendislik

Mechtalks, Geleceğin Anahtarını Açıkladı: Sürdürülebilir Mühendislik

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) ve Borusan Grup şirketlerinden Borusan Boru’nun…
86. Carrier Hap Eğitimi Yapıldı

86. Carrier Hap Eğitimi Yapıldı

CARRIER Saatlik Analiz Programı (Hourly Analysis Program – HAP) eğitimleri kapsamında, Carrier HAP 5.11 – Isı…
Mechtalks Bina Endüstrisinde Sürdürülebilirliğin Yol Haritasını Çizdi

Mechtalks Bina Endüstrisinde Sürdürülebilirliğin Yol Haritasını Çizdi

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) ve Borusan Grup şirketlerinden Borusan Mannesmann’ın…