NE KADAR OKURYAZARIZ?

Türkiye’de dergi okuma oranı binde 2. Yani her bin Türk vatandaşından sadece ikisi, herhangi bir alanda yayınlanmış haftalık ya da aylık bir dergi okuyor. Sektörel yayınlar için özel bir araştırma yok ama benzer bir indirgeme yapmak mümkün.

Türkiye’de nüfusun %60’ı, yani 48 milyon kişi internete bağlanıyor.Aynı şekilde aktif sosyal medya kullanıcı sayısı da tekil kullanım olmamakla birlikte 48 milyon. Türkiye’deki mobil kullanıcı sayısı 71 milyonken, sosyal medyaya mobilden bağlanan kullanıcı sayısı ise 42 milyon.

BİZ NERESİNDEYİZ

İsterdik ki, sektörel yayınlar hak ettikleri yerde olsunlar. Fakat gün geçtikçe sektörel yayınlar güç kaybettiler. Bu güç kaybının ana nedeni internet mecralarına insanlarımızın hızlı bir şekilde adapte olmaları.

OKUMUYOR, SEYREDİYORUZ…

Bütün bu gelişmeler yaşanırken sektörel mecraların da bir dönüşüme girmesi kaçınılmazdı. Artık sektörel haberler internet ortamına taşınmalıydı. Fakat ortada yine bir açmaz vardı. Basılı kâğıttan okunmayan haberler, bilgisayar, tablet veya cep telefonu ekranından okunur muydu? Çünkü okumuyor, seyrediyoruz. Türkiye’de televizyon izleme alışkanlıkları istatistikleri bize bu konuda yeterince açıklama yapıyor.

Sektörel haberler, hem internet, hem diğer sosyal mecralar kullanılmalı ama seyretme imkânı verilmeliydi! İklimlendirmeTv, işte bu düşüncenin bir ürünüdür.

BİZ KİMİZ?

Sektörel yayıncılık yapan farklı şirketlerde 17 yıl farklı sektörlere yönelik dergilerde editörlük yaptık. 9 yıl uluslararası bir şirketin bilgi işlem sorumluluğunu üstlendik. Uluslararası fuarlarda ürünlerini sergileyen firmaların standlarını tasarladık. Ve güç birliği oluşturup iklimlendirmeTv fikri etrafında bir araya geldik.

VE YAYINDAYIZ!

Eylül 2017 itibariyle eksiklerimizi görmek, yakın çevremizden eleştirilerini almak için test yayınlarına başladığımız www.iklimlendirmetv.com , 01.10.2017 itibariyle de tam olarak yayın hayatına başlamış bulunmaktadır.

 

İKLİMLENDİRMETV’DE NELER OLACAK?

Daha işin başında bu mecrada nelerin yer alacağını tasarladık. Fakat sağlıklı bir doğum, sağlıklı bir gelişime-büyüme olması için adım adım ilerlemeyi hedefledik. İklimlendirmeTv’de yer almasını planladığımız birçok tasarı var fakat olmazsa olmazımız, iklimlendirme sektöründeki faaliyetlerin etkinliklerin video haberlerle mümkün olduğunca geniş bir alana duyurulması olacak.

Zaman içerisinde www.iklimlendirmetv.com’da;

– Sektörel etkinliklerden haber dışındaki detaylar, (Akılda Kalanlar vb.)

– İklimlendirme sektörüne yön veren önemli isimlerin katkılarıyla hazırlanacak seri programlar,

– Sektörün ortaya koyduğu önemli projelerin anlatıldığı belgesel tadında programlar,

– Üretim Üssü olma iddiasındaki sektörün üretim tesislerinin anlatıldığı biraz da eğlenceli bir formatla zenginleştirilen tesis gezileri,

– Sektörde faaliyet gösteren büyük oyuncuların merkezlerini yakından tanıtacak geziler,

– Firmaların piyasaya sundukları yeni ve yenilenen ürünlerini tanıtan çekimler,

– Sektörün kapsamı içinde yer alan konularda belgeseller.

İNTERNET ORTAMI, İÇERİK ÜRETİMİ,

ÜRÜN VE FİRMA TANITIMLARI

İnternet çok geniş imkânlar sunan bir mecra… Bu mecrada yer almak için farkındalık yaratacak içeriklerin üretilmesi gerekir.Elbette emeğe saygımız büyük fakat artık slaytları yan yana koyup, üzerine bangır bangır bir fon müziği olan video filmler kimseyi etkilemiyor.

“İyi bir tanıtım filmi, iyi ve farklı bir senaryo ile başlar. Fakat en iyinin de her zaman daha iyisi vardır.” Düşüncesiyle firmalara özgün, sektörün dinamiklerinden yola çıkan senaryolar oluşturmak ve bu senaryolardan etkileyici filmler ortaya koymak bir başka hedefimiz.

İKLİMLENDİRMETV REKLAM-TANITIM İMKÂNLARI

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen www.iklimlendirmetv.com, gerçek takip ve izlenme oranları sunar.

Bu sayede www.iklimlendirmetv.com’da yer alan reklamlarınızı, hangi zaman aralığında hangi tekil kişilerce görüldüğünü ve izlendiğini rapor olarak reklam veren olarak takip edebilirsiniz.

Farklı reklam ve tanıtım olanakları sunan, sektörün yeni platformu İklimlendirmeTv’de, ana sayfa üstü, ana sayfa ortası ve haber sayfaları bannerları, video haberler önünde tanıtım filmi ve seri programlar için sponsorluklar gibi tanıtım imkânları yer alıyor.