Wilo’dan Kombi Sistemlerinde Sorunsuz Performans İçin İpuçları

Wilo’dan Kombi Sistemlerinde Sorunsuz Performans İçin İpuçları

Wilo, 150 yılı aşkın sürdürülebilir su teknolojilerindeki deneyimiyle, kombi sistemlerindeki sağlıklı işleyişin temel unsurlarını vurgulayarak, kullanıcıların bu sistemlerde oluşabilecek olası sorunları önlemelerine yardımcı olacak bilgiler sunuyor. Su sistemlerinin sağlıklı ve verimli çalışması için kapalı devre sistemlerde düzenli bakım ve su kalitesinin korunması hayati önem taşıyor. Pompanın ve tesisatın zarar görmemesi için suyun kaliteli, düzenli şartlandırılması ve düzenli olarak kontrol edilip, gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.

Kışın artan kombi sorunlarına dikkat çekmek isteyen Wilo, kullanıcılarına düzenli bakım ve su kalitesi kontrolü konularında bilinçlenmeleri için önemli ipuçlarını sunuyor. Kapalı devre su sistemlerinde suyun kalitesinin korunması, pompa ve tesisatın uzun ömürlü ve sorunsuz çalışması için temel bir gereklilik olarak öne çıkıyor. Sisteme su eklenirken, su seviyeleri ve kimyasal bileşenler düzenli olarak kontrol edilip eksikliklerin tamamlanması ve suyun kalitesi sürekli olarak izlenmesi gereken önemli adımları oluşturuyor. Ayrıca, sistemde oluşabilecek tortu ve kirliliklerin önüne geçmek için düzenli filtreleme uygulanması da sürekliliği ve verimliliği açısından hayati bir rol oynuyor.

Sistem Bakımında Temel Adımlar
Kombi sistemini sağlıklı çalıştırmanın ve pompanın zarar görmemesinin temel unsurlarından biri, kaliteli ve uygun şartlarda su kullanımıdır. Sistem suyunun kimyasal bileşenleri periyodik olarak kontrol edilmeli ve eksilen su yumuşak su hattından doldurularak kimyasal değerler istenilen seviyelere getirilmelidir. Pompa ve sistem kirlilikten korunmalı, suyun bulanıklık seviyesi belirli bir düzeyin altında tutulmalıdır. Bu amaçla, sisteme uygun koruyucu kimyasal dozajlaması yapılmalı, tam sirkülasyon sağlandıktan sonra su numuneleri alınarak değerler kontrol edilmeli ve sistem düzenli aralıklarla test edilmelidir. Ayrıca, tortu oluşumlarını engellemek için filtreleme sistemleri kullanılmalıdır. Bu adımların takibi, sistemde oluşabilecek sorunları önceden tespit etmeyi ve önlem almaya olanak tanımayı sağlar.

Uzun Ömürlü Performans İçin Düzenli Bakım Çok Önemli
Sorunsuz kombi performansının ipuçlarından bahseden Wilo Türkiye OEM Müşteri Kalite Mühendisi Buse Şen “Su sistemlerinin sürdürülebilirliği ve uzun ömürlü performansı, pompa ve tesisatın verimli çalışması için kritik bir öneme sahiptir. Kaliteli suyun korunması ve düzenli bakım, sistemlerin güvenli ve sorunsuz işleyişini sağlarken gelecekte olası arızaların önceden tespit edilmesine yardımcı olur. Su kalitesinin sürekli gözetilmesi, sistemlerin kesintisiz performansını ve işlerin akıcı ilerlemesini sağlar. Düzenli bakım, sistemlerin uzun ömürlü olmasını destekler ve bu da işlerin planlı bir şekilde ilerlemesine olanak tanır. Dolayısıyla, su sistemlerinin sağlığı ve kalitesi, güvenilirlik ve verimlilik için vazgeçilmezdir. Bu unsurların uyum içinde olması, işlerin sorunsuz ve güvenli bir şekilde ilerlemesine olanak tanır” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

Dünyada 150 yılı aşkın tecrübesiyle su teknolojilerine ilham veren Wilo, Berlin’de düzenlenen German Brand Award Ödül…
Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Wilo, 150 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi su teknolojileriyle, Belek’te açılan Ethno Hotels’in çözüm ortağı oldu.…
Wilo, Primera Alacaatlı Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

Wilo, Primera Alacaatlı Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

150 yılı aşkın tecrübesiyle su teknolojilerinde yarınları şekillendiren Wilo’nun üstün teknolojileri, Ankara’nın yeni yaşam merkezi Primera…