Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

Odaklı Grup katkılarıyla Uluslararası Tesis Yöneticileri Derneği (TESYÖN) ve Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği (UTTMD) işbirliği ile Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Zirvesi 28 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Doç. Dr. Cevdet Uysal Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tesis yönetimi, iş dünyasında sadece çevre dostu bir yaklaşım değil, aynı zamanda uzun vadeli başarı ve insanlık için kritik bir unsur haline gelmiştir. Bu kapsamda ele aldığımız zirvede, binaların yapım aşamasında tesis yönetim danışmanlığının mecburi hale gelmesinin öneminin vurgulanacağı oturum başlıkları belli oldu.  Zirvenin oturum başlıkları şöyle sıralanıyor;

  • Sektörün Mevcut Yapısının Değerlendirilmesi
  • Dünyada ve Ülkemizde Sürdürülebilir Planlama ve Mimari Yaklaşım
  • Tesislerde Sürdürülebilir Yönetim Bileşenleri
  • Sürdürülebilir Tesis Yönetiminde İyi Uygulama Örnekleri

Alt başlıklara baktığımızda; binaların inşa edileceği alanın doğru seçimi ile başlayan sürecin yine sürdürülebilirlik kapsamında doğru bir planlama ile mimariye yansıması, mimari yapının binaların en az 50 yıllık yönetim ve işletim sürecine etkileri, kapalı ortamların hava kalitesi, doğal havalandırmanın önemi, İklimlendirme sistemleri ve insan sağlığı, yüksek katlı binalarda yangın, deprem koordinasyonu, afet yönetimi, BIM uygulamalarının önemi, örnek uygulamalar gibi çok önemli ve güncel konular zirvede tartışılacak.

Sürdürülebilirlik ana temasıyla 28 Mayıs tarihinde İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Doç. Dr. Cevdet Uysal Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan zirve, tesis yönetimi sektörünün önde gelen aktörlerinin katılımıyla gerçekleşecek. Zirve, sektördeki önemli gelişmelerin ve gelecek vizyonunun tartışılacağı bir platform olacak. Katılımcılar, değerli görüşleriyle zirvenin gündemini belirleyecek ve sürdürülebilirlik odaklı tesis yönetimi konusunda stratejik yaklaşımlar paylaşacaklar.

İlgili Haberler

3.EGE İç Tesisat Buluşması Kapılarını Açıyor

3.EGE İç Tesisat Buluşması Kapılarını Açıyor

”Temiz Enerji” ana teması ile bu yıl 3’üncü kez gerçekleşecek ”EGE İç Tesisat Buluşması” İzmirgaz, Enerya,…
3. EGE İç Tesisat Buluşması 14 Mayıs 2024’te Tepekule Kongre Kültür Merkezi’nde Gerçekleşecek

3. EGE İç Tesisat Buluşması 14 Mayıs 2024’te Tepekule Kongre Kültür Merkezi’nde Gerçekleşecek

İlki 2019 yılında gerçekleşen ve sektörün en önemli etkinliği olan 3. EGE İç Tesisat Buluşması 14…
DemirDöküm, Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’na Premium Sponsoru Oldu

DemirDöküm, Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’na Premium Sponsoru Oldu

Yüksek Verimli ve Çevre Dostu İklimlendirme Teknolojileri Bursa’da Gündeme Getirildi DemirDöküm, Odaklı Grup, DOSİDER ve DEMSİAD…