MİMSAN, Yenilikçi Ürünleri ile ISK SODEX Fuarı’nda

MİMSAN, Yenilikçi Ürünleri ile ISK SODEX Fuarı’nda

Isıtma sektörünün öncü firması MİMSAN, Avrasya bölgesinin lider iklimlendirme sanayi fuarı olan ISK-SODEX 2021’de yenilikçi teknolojilerini sektör profesyonellerinin beğenisine sunacak.

Isıtma sektörünün lider markası MİMSAN, 29 Eylül – 02 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “ISK Sodex 2021 Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı’na katılıyor.

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirme çalışmalarına devam eden MİMSAN, fuarda son teknolojiyle üretilen yenilikçi ürünlerini, 6. hol / B02 nolu stantta ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

MİMSAN, EN 12953 standardına uygun olarak üretilen, doğalgaz ve LPG ile çalışan STEAMPACK Paket Tip Buhar Kazanları ile 2021 yılında kapasite artırımına giderek 1.600 kW’a kadar ürettiği, sıfır emisyon değeriyle de sınıfının en çevreci teknolojisi olan PREMİX Brülörlü Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Paslanmaz Kalorifer Kazanı’nı ilk kez ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda sektörle tanıştıracak.

Patentli teknoloji “STEAMPACK”
“Dünyayı etkisi altına alan pandemi krizinin ardından tekrar ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda sektör temsilcileriyle buluşmayı, yeni ve patentli teknolojilerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunmayı heyecanla bekliyoruz” diyen MİMSAN Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Hacer İlhan Yiğit, sözlerine şöyle devam etti: “AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen ve patentli teknolojimiz olan STEAMPACK Paket Tip Buhar Kazanını ilk kez Sodex Fuarı’nda sektör profesyonellerinin beğenisine sunacağız. STEAMPACK’in akıllı fonksiyonları, inovatif gövde tasarımı ve kompakt yapısıyla sektörde fark yaratacağını düşünüyoruz.

4-10 bar arası işletme basıncında 500kg/h-5.000kg/h kapasite aralığında üretilecek olan STEAMPACK’da monoblok paket içerisinde; degazör, kondens ve ekonomizörü standart olarak sunuyoruz.

Yüzde 93 sistem verimi
Alev – duman borulu, gaz yakıtlı ve kendinden ekonomizörlü olan “Paket Tip Buhar Kazanı STEAMPACK”, özel tasarımı sayesinde baca gazından maksimum ısı transferi sağlayıp, kazan çıkış sıcaklığını 150 °C seviyelerin altına düşürerek, sistem verimini yüzde 93 mertebesinde tutuyor.

Sisteme uzaktan erişim ve müdahale avantajı
Uzaktan erişim özelliği sayesinde de mobil cihazlardan; anlık olarak sistem baca sıcaklığı, brülör çalışma durumu, pompa çalışma durumu, sistem basıncı ve buhar sıcaklık değerleri kontrol edilip, müdahale edilebiliyor.

Kolay taşıma ve kolay kurulum imkânı
Tak-Çalıştır mantığı ile dizayn edilen ve şase üzerine monte edilen STEAMPACK, bu özelliği sayesinde de kolay taşıma ve kolay kurulum imkânı sunuyor” dedi.

Sıfır emisyon değerleri
İlk kez 2019 ISK SODEX Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdikleri PREMİX Brülörlü Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Paslanmaz Kalorifer Kazanı’nı bireysel konutlardan endüstriyel tesislere varıncaya kadar çok geniş bir yelpazede kullanıma sunmak amacıyla yüksek kapasitelerde de üretmeye başladıklarını söyleyen Hacer İlhan Yiğit: “Sıfıra yakın emisyon değerleri ile sınıfının en çevreci kazanı olan Premix kazanları, tüketici talepleri doğrultusunda yüksek kapasitelerde de üretmeye başladık. Daha önce 175 kW’tan 650 kW’a kadar üretmekte olduğumuz Premix kazanları, artık 1.600 kW’a kadar üretebiliyoruz. Yüksek kapasiteli Premix kazanı da ilk kez ISK Sodex Fuarı’nda sektörle tanıştıracağız.”

Türkiye ısıtma sektörünün tanıtılması için fırsat
Dünyanın en büyük üçüncü fuarı olan ISK Sodex’in ısıtma sektörünü domine eden önemli bir fuar olduğunu belirten Hacer İlhan Yiğit: “Sektörümüzü, 106 ülkeden ziyaretçilerle buluşturan ISK Sodex Fuarı’nı Türkiye ısıtma sektörünün tanıtılması ve uluslararası iş birliklerine ev sahipliği yapması açısından bir fırsat olarak görüyoruz. Dolayısıyla bu yıl da ISK Sodex Fuarı’nda yenilikçi teknolojilerimizi, dünyanın dört bir yanında ki sektör profesyonelleri ile buluşturacağımız için heyecanlıyız” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Haberler

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan’dan büyüme atağı Global pazarda artan talepleri karşılamak amacıyla kapasite artırımına yönelen yerli üretici Bomaksan, 2022’yi…
FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre öncülük eden Form Şirketler Grubu’nun İzmir’deki fabrikasında geliştirilen ve üretilen yeni ürünü FKS…
“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

Türkiye’de ekonomik ve çevreci ısı pompaları sistemlerinin kullanımı yaygınlaşıyor Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’na göre Avrupa Birliği…