Bosch Termoteknoloji, sosyal medya platformlarında fark yaratıyor

Bosch Termoteknoloji, sosyal medya platformlarında fark yaratıyor

İklimlendirme sektöründeki yenilikçi bakış açısıyla Bosch Termoteknoloji, aktif olarak kullandığı ve çeşitli içeriklerle beslediği sosyal medya hesaplarıyla başarılı bir yıl geçirdi. 2018 yılında tüm sosyal medya platformları; Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube aktif kullanılarak 20 milyon kullanıcıya erişim sağlandı. Aralık 2018 BoomSocial verileri ve BoomSonar teknolojileriyle hazırlanan SocialBrands sıralamasına göre sektöründe lider olan Bosch Termoteknoloji, bu başarısını Top100 listesine girerek sektörün dışına da taşıdı.

Bosch Termoteknik Türkiye, Orta Doğu ve Kafkasya Pazarlama Direktörü Ali Aktaş sosyal medyada yakaladıkları başarı ile ilgili “Sosyal medya bizim için son yıllarda müşteriye ulaşmak için kullandığımız en etkin yöntemlerden biri oldu. Geleneksel pazarlama yöntemleri ile tamamına erişemediğimiz müşterilerimize farklı içeriklerle ulaşırken, aynı zamanda çift taraflı etkileşim imkanı da yakaladık. Müşterilerimizin yorumlarını 7/24 gözlemleyebildiğimiz ve çözümleyebildiğimiz sosyal medya platformları bizi müşterilerimize daha da yakınlaştırdı. Müşterilerimizden gelen talepleri onların ihtiyaçları doğrultusunda bu projeye özel çalışan sosyal medya iletişim sorumlumuzla kişiye özel çözümler üreterek çözüyoruz. Bu müşteri odaklı yaklaşımımız, şirketimizi sosyal marka olma hedefine doğru taşıyan en önemli etkenlerden oldu” dedi.

Farklı müşteri gruplarına farklı içerikler

Bosch Termoteknoloji farklı müşteri gruplarına farklı sosyal platformlar üzerinden ulaşıyor. Facebook, Instagram ve Twitter mecralarından yayınlanan ürün bilgilendirmeleri, yarışmalar, anketler ve video içerikleri ile son kullanıcılarına ulaşırken; kullanılan kapalı hesaplar ile ürün teknik bilgileri, şirket ve kampanya duyuruları iş ortaklarına direkt iletiliyor.

Tüm mecralardan gelen yorumlar profesyonel olarak ele alınıyor ve ilgili departmanlara aktarıldıkran sonra BoschFocus online platform ile hızlı bir şekilde dönüş sağlanıyor.

Bosch Termoteknik sosyal medya hesapları kazandırıyor

Bosch Termoteknoloji, Facebook ve Instagram hesaplarında düzenli olarak yapılan yarışmalarla takipçileriyle etkileşime geçiyor ve farklı hediyeler kazanma imkanı sunuyor. 2018 yılını uğurlarken yapılan yeni yıl yarışmada; bir kişiye Apple iPhone X 64 GB cep telefonu, bir kişiye Bosch (Condens 2300i W) Kombi, bir kişiye Hubsan Kameralı Drone ve bir kişiye Fujıfilm Instax Mini 9 fotoğraf makinesi hediye edildi.

İlgili Haberler

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İspanya’nın başkenti Madrid şehrinde 14-…
Türk İklimlendirme Sektörü’nden Azerbaycan’a İhracat Atağı

Türk İklimlendirme Sektörü’nden Azerbaycan’a İhracat Atağı

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Azerbaycan’da 19-21 Ekim’de yapılan Aquatherm…
İSİB’ten Polonya’ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İSİB’ten Polonya’ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 13-15 Haziran tarihleri arasında Polonya’ya Türk ihracatçılarının katılımı ile Sektörel Ticaret…