Hayat Kurtaran Kurallar

Hayat Kurtaran Kurallar

  • Proje
  • Ocak 27, 2022
  • 429

GF Hakan Plastik, 2022 yılına girerken iş kazalarının önüne geçilmesi amacıyla, “Farkında Ol, Güvende Ol” sloganıyla başlatılmış olan global kampanya çerçevesinde, GF Piping Systems’ın Hayat Kurtaran Kuralları ile ilgili bir bilgilendirme eğitimi düzenledi.

GF Hakan Plastik’in bünyesinde bulunduğu GF Piping Systems’ın geçmiş yıllarda kendi operasyonlarında meydana gelen olaylardan çıkarılan derslerden hareketle geliştirdiği Hayat Kurtaran Kurallar, markanın İş Sağlığı ve Güvenliği sistemlerinin sürekli iyileştirilmesi ve bu kültürün güçlendirilmesi amacıyla uygulanıyor. Bu kurallar, her çalışan kadar tesis ziyaretçileri, müteahhit, müteahhit çalışanı, geçici işçi gibi faaliyetlerden doğrudan etkilenen tüm kişiler için geçerlilik taşıyor.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler’in de katıldığı ve 8 ana maddeden oluşan Hayat Kurtaran Kuralların örnekleriyle açıklamalarının yapıldığı eğitimde, aynı zamanda kaza riskleri, örnekleri, meydana geliş nedenleri ve sonuçları üzerinde duruldu.

GFPS Sürdürülebilirlik Başkanı Dominik Scherer ve Sürdürülebilirlik Program Müdürü Francesca Viggiano’nun video mesajlarının da yayınlandığı seminerde iş sağlığı ve güvenliğinin marka için önemi, bu kültürün korunması, güçlendirilmesi ve iş kazalarının azalması açısından herkesin katkısının ne kadar değerli olduğu vurgulandı. “Sadece birlikte çalışarak sıfır kazayı gerçeğe dönüştürebiliriz” mesajı verildi.

Farkında Ol, Güvende Ol

İlgili Haberler

CDP’den GF’e İklim Değişikliği Konusunda “A” Notu

CDP’den GF’e İklim Değişikliği Konusunda “A” Notu

GF (Georg Fischer), küresel derecelendirme kuruluşu CDP tarafından iklim değişikliği konusunda şeffaflık ve performans açısından yüksek…
GF Hakan Plastik’te Üst Düzey Atama

GF Hakan Plastik’te Üst Düzey Atama

222 yıldır suya yön veren İsviçre merkezli Georg Fischer AG’nin Türkiye’deki %100 iştiraki olan GF Hakan…
GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi: ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni Belgelendirdi

GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi: ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni Belgelendirdi

GF Hakan Plastik, 2023 yılının hedefleri arasında yer alan ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi kurulumunu tamamlayarak…