SOSİAD Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin Altıncısı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

SOSİAD Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin Altıncısı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

SOSİAD-Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin 6.’sı, ISK-SODEX İstanbul Fuarı kapsamında 27 Ekim tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de düzenlendi.  SOSİAD üyesi 15 firmanın ve Hannover-Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş.’nin sponsorluğunda verilen yemek soğutma sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.

SOSİAD Başkanı Hayati Can, açılış konuşmasında sektördeki son gelişmelerden ve pandeminin soğutma sektörü üzerindeki etkilerinden bahsetti. Can, “Pandemiden dolayı 2019’dan sonra ancak bu yıl yemeğimizi organize edebildik. 2019’dan 2023’e çok şey değişti, pandemi bize çok şey öğretti, çok şey kattı. Endüstriyel Soğutmanın tüm dünya üzerinde önemi ve etkisi bir kez daha yukarılara doğru tırmanmaya başladı.’’ dedi.

Can konuşmasında, endüstriyel soğutmanın dünya genelindeki artan önemine dikkat çekerek, “İçinde bulunduğumuz gezegeni felakete sürüklemeyecek hem karbon nötr olma, hem de dünya kaynaklarını daha optimum kullanma noktasında adımlarımızı atmaya çalışıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Son olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına da değinen Can ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir sözünü dile getirerek biz de bu bilimi takip ederek, bu tekniğin ışığında emekle geleceğin dünyasını kurarak, geleceğin Türkiye’sinin de bunun içerisinde yer almasını sağlayacağımıza inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılının hepimize kutlu olmasını temenni ediyor ve bize kalan bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkacağımıza inanıyorum’’ diyerek sözlerini sonlandırdı. Ardından plaketlerin sahiplerine taktimi yapılarak yemeğe geçildi. Yemek sırasında sahne alan Seda Mete konuklara müzik ziyafeti sundu.

Yemeğe sponsor olan firmalar:
Cantaş Soğutma, Cantaş Kimya, Çetinel Soğutma, Çil Teknik, Danfoss, Esen Soğutma, Frigo Soğutma, Frigoduman Soğutma, Frigoduman Kimya, Frigoterm Soğutma, Friterm, Güven Soğutma, Totaline, Tura Soğutma, Yüksel Teknik ve HMSF

İlgili Haberler

SOSİAD’ın “Dünya Soğutma Günü Etkinliği” Büyük İlgi Gördü

SOSİAD’ın “Dünya Soğutma Günü Etkinliği” Büyük İlgi Gördü

26 Haziran 2024 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de SOSİAD (Soğutma Sanayii İş İnsanları Derneği) tarafından düzenlenen…
SOSİAD’dan Sıcak ve Samimi Geleneksel Kahvaltı Buluşması

SOSİAD’dan Sıcak ve Samimi Geleneksel Kahvaltı Buluşması

Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği (SOSİAD), 26 Mayıs Pazar günü İstanbul’un gözde mekanlarından CVK Park Bosphorus…
SOSİAD’ın Yeni Dönem Başkanı Türkay Yıldırım, Göreve Hazır!

SOSİAD’ın Yeni Dönem Başkanı Türkay Yıldırım, Göreve Hazır!

SOSİAD’ın 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 17 Ocak 2024 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Toplantı,…