İSİB’ten, HVAC&R Senegal Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu

İSİB’ten, HVAC&R Senegal Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-25 Şubat tarihleri arasında Senegal’in başkenti Dakar şehrinde gerçekleştirilen HVAC&R Senegal Fuarı’na milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. 

Türkiye’den İSİB ile birlikte 6 firmanın katıldığı fuara İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Duyar ve Okan Murat Erenoğlu iştirak etti.

Resmi açılışını Senegal Ticaret ve Çevre Şehircilik Bakanı Abdou Karim Fofana’nın yaptığı fuara iklimlendirme sanayi haricinde yapı malzemeleri, makine ve otomotiv sektöründen de firmalar katıldı. Senegal Ticaret ve Çevre Şehircilik Bakanı Fofana ayrıca İSİB standını ziyaret ederek Yönetim Kurulu üyelerinden bilgi aldı.

Fuar öncesinde İSİB Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Hatice Nur Sağman ziyaret edilerek ülkenin genel durumu ve ticari potansiyelleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarete Türkiye Senegal İş Konseyi Başkanı Momar Diouf da katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Hatice Nur Sağman ayrıca fuar sırasında İSİB ve milli katılım standlarını ziyaret ederek firma yetkilileri ile bir araya geldi.

Milli Katılım organizasyonunun başarılı geçtiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Duyar, fuar hakkında şunları söyledi: “Senegal son yıllarda petrol ihraç eden bir ülke haline gelmesi ile birlikte ülkenin genel ekonomik ve ticari gidişatı olumlu yönde ilerliyor. Ülkenin çeşitli bölgelerinde inşaatlar ve alt yapı çalışmaları devam ediyor. Burada yapılan önemli projelerde Türk firmalarının da ön plana çıktığını görüyoruz. Bu projelerin nitelikli ve üst düzeyde olması nedeniyle Türk iş insanlarına ve Türkiye’ye yüksek düzey pozitif bir bakış açısının bulunduğu gözlemledik. Fuarda hem katılımcı firmalarımızın yetkilileri hem de bizim yaptığımız görüşmelerde sektörümüzün ve ürünlerimizin tanıtılması anlamında nitelikli ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Kurduğumuz iş birlikleri ile var olan ihracatımızın artacağına eminiz. Bununla birlikte Sektörümüz açısından Afrika Birliği kapsamında 8 ülke için Senegal’in bir merkez niteliğinde olması ve Büyükelçimiz Sayın Hatice Nur Sağman ile Ticaret Müşavirimiz Sayın Salih Zeki Erdal’ın ticari bakış açısı ve ilgi alakasının sektörümüzün ülkedeki gelişimi ve büyümesi açısından büyük avantaj görüyoruz. Senegal-Türkiye İş Konseyi’de ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi açısından kuvvetli bir destek veriyor. Önümüzdeki dönemde Ülkeye bir Ticaret Heyet organizasyonu düzenlemeyi planlıyoruz. İSİB olarak pazarlamadan iletişime kadar her alanda ihracatçılarımıza destek olmaktan gurur duyuyoruz”

İlgili Haberler

İSİB’ten, Aquatherm Almatı Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İSİB’ten, Aquatherm Almatı Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 6-8 Eylül tarihleri arasında Kazakistan’ın Almatı şehrinde gerçekleştirilen Aquatherm Almatı Fuarına…
İSİB’ten Peru ve Kolombiya’ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İSİB’ten Peru ve Kolombiya’ya Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-29 Temmuz tarihleri arasında Peru ve Kolombiya’ya Türk ihracatçılarının katılımı ile…
“SOSİAD Dünya Soğutma Günü Etkinliği: Sektörün Geleceği ve Sürdürülebilirlik Vurgusu”

“SOSİAD Dünya Soğutma Günü Etkinliği: Sektörün Geleceği ve Sürdürülebilirlik Vurgusu”

26 Haziran ‘Dünya Soğutma Günü Etkinlikleri’ kapsamında, 15 Haziran Perşembe günü CVK Park Bosphorus Hotel’de 11…