İSİB’den Azerbaycan Mühendisleri İçin İklimlendirme Semineri

İSİB’den Azerbaycan Mühendisleri İçin İklimlendirme Semineri

Türk İklimlendirme Sektörü’nün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), kardeş ülke Azerbaycan’da önemli müteahhitlik firmalarından mühendisler ve profesyoneller için iklimlendirme konulu bir seminerin ilk ayağını gerçekleştirdi.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın katılımıyla 20 Aralık 2021’de gerçekleştirilen seminerde Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) profesyonel uzmanları mekanik sistemlerden, enerji verimliliğine, HVAC sistemlerinin kullanım yerlerine göre değişimlerinden seçim çeşitlerine göre pek çok konuda değerli bilgiler paylaştı. İSİB ve TTMD ekibi program kapsamında ayrıca Bakü Devlet Lahiye Enstitüsü ile Azerbaycan’da yerleşik önemli müteahhit firmalarını ziyaret etti.

İSİB olarak bu önemli seminerin yurtdışındaki ilk ayağını kardeş ülke Azerbaycan’da gerçekleştirdiklerini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal şunları söyledi: “Türk İklimlendirme Sektörü olarak Türkiye içindeki mesleki entelektüelliği artırmak için hem dijital hem de konvansiyonel iletişim kanallarında önemli çalışmalar yapıyoruz. Azerbaycan ile yurtdışında ilkini yaptığımız bu önemli seminer ile yurtdışındaki paydaşlarımızın da Dünya’daki iklimlendirme trendleri, sistem mimarisi, yeşil teknolojiler başta olmak üzere pek çok konuda bilgilendirilmesini sağladık.İnanıyorum ki Azerbaycan’da yer alan tüm paydaşlarımız için bu seminerden aldıkları bilgilerin emek harcayacakları projelerde kendilerine yeni vizyonlar katacaktır. Bununla birlikte önümüzdeki aylarda bu seminerlerin benzerlerini yakın coğrafyalarda tekrarlayarak geniş kitlelere ulaşacağız. Dünyamızın, İklimlendirme sektörüne dünden daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Tüm Dünya’nın havasını değiştirmek üzere var gücümüzle çalışacağız.“

100’den fazla profesyonel ve mühendisin katıldığı,” Yeni bir bina projesine başlarken sistem seçimini neye göre yapmalı” adı altında Fairmont Otel’de gerçekleştirilen seminerde aşağıdaki konularda konuşmalar yapıldı:

  • Sağlıklı Bina Tasarımında Mekanik Sistemlerin Önemi ve Sistem Tasarım Önerileri (Konuşmacı: Filiz Pehlivan )
  • Endüstriyel Yapılarda Enerji Verimlilik fırsatları (Konuşmacı: Hamit Mutlu)
  • Alışveriş Merkezleri ve Havalimanı Terminal Binaları örnekleriyle HVAC Sistemi Seçim Kriterleri, Hidronik Uygulamalara dair örnekler (Konuşmacı: Meriç Sapçı)
  • Binalarda Soğutma Merkezi Seçim Esasları (Konuşmacı: Oktay Güven
  • Hastanelerde HVAC Sistem Seçim Esasları (Konuşmacı: Hakan Ercan)
  • Enerji Performansı Yüksek Yapılarda Mekanik Tesisat Tasarımı (Konuşmacı: Bahri Türkmen)

İlgili Haberler

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

İSİB, Ticari ve Alım Heyeti programları kapsamında Avrupalı ve Suudi firmalarla bir araya gelerek iş fırsatlarını…
Mechtalks, Geleceğin Anahtarını Açıkladı: Sürdürülebilir Mühendislik

Mechtalks, Geleceğin Anahtarını Açıkladı: Sürdürülebilir Mühendislik

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) ve Borusan Grup şirketlerinden Borusan Boru’nun…
Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

İSİB, mayıs ayında İstanbul ve Suudi Arabistan’daki ticaret ve alım heyetlerinin yanı sıra Mısır, Irak ve…