İSİB, HVACR Trends Konferansı’na Platin Sponsor Olarak Katıldı

İSİB, HVACR Trends Konferansı’na Platin Sponsor Olarak Katıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 3-4 Aralık tarihlerinde Pakistan’ın Karaçi kentinde yapılan HVACR Trends Konferansı’na platin sponsor olarak katıldı. 

“Fiyatların Çok Yükseldiği Bir Zamanda Enerji Maliyetlerini Düşürmek” ana temasıyla 2. kez düzenlenen etkinliğe İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş katıldı.

Etkinliğin açılış kurdelasını Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Ataşesi Eyyüp Yıldırım ve İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş’ın kestiği etkinlik kapsamında 32 katılımcı firma stantları ile yer aldı ve iş görüşmelerini gerçekleştirdi. Fuarda yer alan 3 Türk katılımcı firma yetkilileri görüşmelerini ve toplantılarını İSİB standında gerçekleştirirken, 1 Türk firması ise bireysel standı ile konferansa katıldı.

İklimlendirme ekipmanlarında enerji verimliliğini ve performansını artırmaya yönelik, sıfır enerjili binalar (Net Zero Energy Buildings) ile binalarda enerji optimizasyonunun sağlanması konusunda pek çok farklı sunumun gerçekleştirildiği konferansa katılan Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu ve Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Ticaret Ataşesi Eyyüp Yıldırım İSİB standını ziyaret ederek yetkililerden Türk İklimlendirme sektörü ve ticari gelişimine yönelik bilgiler aldı. Konferansta Türk firmalarından Air Pro Control ve Vira Isı firmalarını ve ürünlerini tanıtan sunumlar gerçekleştirdi.

İSİB olarak hedef ülkelerdeki pazarlama ve iletişim faaliyetlerini her geçen gün artırdıklarını ve Türk ihracatçılarının global alanda en büyük destekçileri olduklarını ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş, konferans ile ilgili şunları söyledi: “Pakistan ile Türkiye arasında tarihten gelen bir dostluk bulunuyor. Bu dostluk yıllardır kurduğumuz ticari ilişkilere de olumlu yansıyor. İSİB olarak Pakistan’da gerçekleştirilen HVACR Trends Konferansı’nda Türkiye’nin ve Türk ihracatçılarının itibarını ve büyüklüğünü iyi bir şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Tüm Dünya’da özellikle enerjiyi üretmenin ve enerjiye ulaşmanın hiç olmadığı kadar daraldığı son zamanlarda evlerde ve binalarda enerji kaybının azaltılmasında ve enerji verimliğinin sağlanmasında iklimlendirme sanayi ürünleri çok önemli hale geldi. 2 gün süren bu konferansta Türk firmalarımız bu alanda yer alan ürün ve ekipmanları ile ilgili katılımcılara bilgi aktardı ve Ar-Ge vizyonlarını sundu. İSİB olarak firmalarımızı kurduğumuz stantta misafir etmekten mutluluk duyduk. Konferansın elmas sponsoru olarak hem birebir hem de dijital platformlar da iyi bir tanıtım yaptığımızı düşünüyorum. Sektörümüzün gelişimi ve ihracatının artırılması amacıyla bu platformlarda yer almaya devam edeceğiz.”

İlgili Haberler

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İspanya’nın başkenti Madrid şehrinde 14-…
İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına Milli Katılım Organizasyonu  

İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına Milli Katılım Organizasyonu  

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın St. Peterburg şehrinde 31…
Türk İklimlendirme Sektörü İSİB Sektör Strateji Çalıştayı ile 2028 İhracat Hedefleri Netleştirildi

Türk İklimlendirme Sektörü İSİB Sektör Strateji Çalıştayı ile 2028 İhracat Hedefleri Netleştirildi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB), Türk İklimlendirme Sektörü’nün 2028 yılı yol haritasını belirlediği, stratejisini ve ekonomik…