Endüstriyel Tesislerin İç Hava Kalitesi, Çalışanların Sağlığını ve Performansını Etkiliyor

Endüstriyel Tesislerin İç Hava Kalitesi, Çalışanların Sağlığını ve Performansını Etkiliyor

Abalıoğlu Holding bünyesinde faaliyet HIFYBER, endüstriyel tesislerdeki toz toplama sistemleri ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan filtrelerin; çalışan sağlığı ve performansı üzerindeki etkilerini açıkladı.

Endüstriyel tesislerdeki klima santrallerinde ve toz toplama sistemlerinde kullanılan filtreler, çalışan sağlığını ve performansını doğrudan etkiliyor.

Antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtre medyası
Gıda, ilaç, plastik, ahşap, ambalaj, metal işleme, seramik tesisleri, lastik üretimi, kağıt imalatları, çimento ve demir-çelik üretimi yapan endüstriyel tesislerde prosesten çıkan ve 2,5 mikrondan küçük olan tozlar, akciğerin en ince noktalarına kadar ulaşarak, kanseri riskini artırıyor. Ayrıca havada asılı kalan virüsler; toz toplama sistemleri ve klima santralleri ile taşınarak, bulaş riskini artırıyor.

Endüstriyel tesislerde ki klima santrallerinde kullanılan hava filtrelerinin antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı olması; havada asılı kalan ve teneffüs edilebilen bakteri ve virüslerin, solunum yoluyla enfeksiyon riski ve alerjik reaksiyon oluşturmasını önlüyor.

İç hava kalitesi, çalışan sağlığını ve performansını etkiliyor
“Endüstriyel tesislerde mahaldeki havanın filtre edilmesi ve kirli havanın zararsız bir şekilde atmosfere atılması, çalışanların sağlığının yanı sıra verimliliği açısından da önem arz ediyor” diyen Hifyber Genel Müdürü Ahmet Özbecetek, endüstriyel tesislerdeki toz toplama sistemlerinde ve klima santrallerinde kullanılan filtrelerin özellikleri ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu: “HIFYBER olarak toz toplama sistemlerinde 1 mikron altındaki küçük partikülleri filtrelemek üzere geliştirdiğimiz filtre kumaşı ile endüstriyel tesislerde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları sunuyoruz. Aynı şekilde endüstriyel tesislerdeki klima santrallerinde kullanılan filtrelerin de yüksek performanslı, antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı olması hayati önem taşıyor. Çünkü klima santralleri; temiz havayı, iç ortam havası ile karıştırıp, filtreden geçirdikten sonra mahale veriyor. Yüksek filtrasyon verimliliği sağlayan antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtreler ile etkili bir hava filtrasyonu yapmak ve böylece havayı, bakteri ve virüslerden arındırılmış olarak ortama şartlandırarak çalışan sağlığını korumak mümkün. Endüstriyel tesislerdeki iç hava kalitesi çalışanların performansını da doğrudan etkiliyor. Yapılan araştrmalara göre ortam havasındaki karbondioksit oranının yükselmesi çalışanların kendilerini yorgun hissetmelerine neden oluyor ve bu durum da performanslarını yüzde 10 düşürüyor. İç mekân hava kalitesi yüksek olan işletmelerde çalışanlar, kendilerini daha sağlıklı ve enerjik hissediyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Hifyber, toplu yaşamın olduğu kapalı alanlarda virüs ve bakterilerin yayılmasını önleyici özellikte ki Nanofiber Filtre Medyası ile iklimlendirme sistemlerinde güvenli şartlandırma sağlayarak, yüksek bir “iç mekân hava kalitesi” sunmaya devam ediyor.

İlgili Haberler

Ofislerin Kötü Havası, Çalışanların ‘Bilişsel İşlev Performansını 2 Kat Düşürüyor’

Ofislerin Kötü Havası, Çalışanların ‘Bilişsel İşlev Performansını 2 Kat Düşürüyor’

Pandemi ile birlikte ofislerin iç mekân hava kalitesi, çalışanlar için en büyük endişe kaynağı haline geldi.…
Trafikte Yalnızca Zamanımızı Değil, Sağlığımızı da Kaybediyoruz

Trafikte Yalnızca Zamanımızı Değil, Sağlığımızı da Kaybediyoruz

Büyük şehirlerde trafikte geçirilen süre zaman kaybı olarak görülüyor, ancak trafikte yalnızca zamanınızı değil, sağlığınızı da…
İklimlendirme Sistemlerinde Doğru Hava Filtresi Kullanmak, Enerji Sarfiyatını Yüzde 15 Düşürüyor

İklimlendirme Sistemlerinde Doğru Hava Filtresi Kullanmak, Enerji Sarfiyatını Yüzde 15 Düşürüyor

İşletmeler, artan enerji maliyetleri nedeniyle çeşitli tasarruf önlemleri alıyor. Bu tasarruf önlemleri kapsamında ele alınan ilk…