Dünya’nın Enerji Haritası 15. SolarEX İstanbul 2023 ‘de Yeniden Belirleniyor!

Dünya’nın Enerji Haritası 15. SolarEX İstanbul 2023 ‘de Yeniden Belirleniyor!

Her yıl düzenli olarak nisan ayının ilk haftası gerçekleştirilen SolarEX İstanbul, Dünya fuar takviminde uluslararası fuarlar arasında, ”Güneş Enerjisi ve Teknolojileri ”konulu ilk organizasyon olma kimliğini kazanarak, son teknoloji ürünlerin global pazarda sunulduğu önemli bir organizasyon olmaya devam ediyor. SolarEX İstanbul her yıl olduğu gibi bu yılda nisan ayının ilk haftasında 15.kez üretici, yatırımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor.

SolarEX İstanbul, Solar Sektöründe Milyonlarca Dolarlık Yatırımlara Ev Sahipliği Yapacak!
SolarEX İstanbul Proje Yöneticisi Yasemin Terle ’’Voli Fuar Hizmetleri A.Ş. organizasyonu ile gerçekleştirilen SolarEX İstanbul, 2008 yılından günümüze kadar, T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile “Güneş Enerjisi ve Yenilenebilir Enerji” sektörünün Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası etkinliğidir. Organizatör olarak 15. SolarEX İstanbul Fuarı’yla solar sektörünün güvenini kazanmış olmanın haklı gururu yaşıyoruz. Globalde yaşanan enerji ve iklim krizinin tek çıkış noktası yenilenebilir enerji kaynaklarının maksimum verimle, mümkün olan en kısa sürede yaygınlaşması gerçeği kaçınılmazdır.

SolarEX İstanbul olarak, solar sektörünün öncü 300’ü aşkın firmasının, 1000 + marka ve binlerce ürünü ile fuardaki alanlarını her yıl daha da  büyüterek son teknoloji ürünlerini 15. kez uluslararası yatırımcısıyla buluşturuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.  2022 SolarEX İstanbul’da milyonlarca dolarlık yatırıma imza atan sektör firmalarının, 2023  SolarEX İstanbul’da ürünlerini sergileyerek, yapacakları yeni anlaşmalar sayesinde Güneş Enerji sektörü olarak ülkemize milyonlarca dolar döviz girmesine katkı sağlayacağız. Küreselde her geçen gün artan enerji maliyetleri, kaynakların azalması, mevcut kaynakların kullanımının oluşturduğu kirlilik ve bunun gerek ekonomiler, gerek sağlık üzerindeki olumsuz etkileri, yeni, temiz enerji kaynaklarına gereksinimleri zorunlu hale getirmiştir. Bu zorunluluk sonucunda solar  teknolojileri noktasında Ar-Ge mühendisleri, üreticiler ve kullanıcıları en kısa sürede bir araya getirmenin en etkin yolu fuarlardır. Pazarın ihtiyaçları noktasında daha spesifik çözümlerin önü açılmış olmakla beraber SolarEX’in ülkemizde yapılıyor olmasının ihracata katkıları ise yadsınamaz ölçüdedir. ‘’

Solarex İstanbul Ülkemizi Güneşin Merkezi Haline Getiriyor
Dünya’da her geçen gün artan nüfus, azalan kaynaklar, nüfus yoğunluğunun oluşturduğu kirlilik ve bunun sonucundaki tahribata bakıldığında temiz, ekonomik, geri dönüştürülebilir yeni enerji kaynaklarının önemi daha da ön plana çıkıyor. Yaşayan her organizmanın hayatını sürdürebilmesi için en temel gereksinimi enerjidir. Bu gereksinimin artarak devam etmesi alternatif bir yol olarak ortaya çıkan solar enerji sistemlerinin çok daha akılcı, ekonomik ve fonksiyonel olması gerek yatırımcı ve üretici, gerek tüketici noktasında bu alana ilgiyi her geçen gün daha da artırıyor.

Geçen yıl Amerika’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıtada 12 yurt dışı fuara katılarak tanıtım yapan SolarEX İstanbul, bu yıl kapsamı daha da genişleterek özellikle yurtdışından satın alma heyetlerini İstanbul’a getiriyor. 2023 yılında da Doğu Avrupa’dan Yakın Doğu’ya,  Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya güneş enerjisi yatırımcılarının ve sektör profesyonellerinin bir araya geleceği organizasyon ile solar sektörü için güçlü bir ticari arena sunmaya devam ediyor.

Solar sektöründe ülkemizi ‘’güneşin merkezi” haline getirmek amacıyla 17 yıl önce yola çıkan Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, rekor sayıya ulaşan katılımcı ve ziyaretçisiyle güçlü bir arena olmaya devam ediyor. 2022 yılında 97 ülkeden %28’i yabancı olmak üzere toplam 35.000’e yakın ziyaretçiyi ağırlayan Uluslararası SolarEX İstanbul, 15. yılında 06-07-08 Nisan 2023 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi bünyesindeki 40 bin m2 alanda “Birlikte Büyüyoruz” sloganıyla katılımcı, üretici, tedarikçi, kullanıcıları yeniden buluşturmayı hedefliyor.

Artan Fatura Maliyetlerinin Çözümü 15. Uluslararası SolarEX İstanbul’da
SolarEX İstanbul olarak Uluslararası Arec, Mesia, Bigmev, 10Times, Exposale, Euae  sektörün global pazarda üst düzey STK ‘ları ile stratejik çözüm ortaklığımızın yanı sıra ülkemizde konusundaki tek birlik Günder başta olmak üzere yeşil ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen birçok önemli kurum ve kuruluşla işbirliklerimiz bulunmaktadır.

T.C. Ticaret Bakanlığının ülkemizde gerçekleşen 800’e yakın genel sektöründen yalnızca 38’ine tanımladığı nitelikli fuar destekleri kapsamında uzun yıllardır solar sektörünün “Tek Uluslararası Fuarı” kimliğini koruyan “SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Solar Teknolojileri Fuarı’’ 2023 yılında da 300’ün üzerinde dünya lideri  firmanın 1000 yakın marka temsilcileriyle, toplamda 45.000 m2 alanda 5 kıtadan 125 ülkeden yaklaşık 45.000 profesyoneli bir araya getirmeyi planlayarak daha verimli bir dünya daha temiz bir gelecek için emin adımla çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.

İlgili Haberler

Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Yoğun İlgi Gördü

Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Yoğun İlgi Gördü

Enerji sektöründe dünyaya açılan markaların tek adresi olma hedefiyle 15 yıl önce yola çıkan Uluslararası SolarEX…
Enerji Sektörünün En Prestijli Fuarı SolarEX İstanbul, Enerjinin Yıldızlarını 15. Kez Bir Araya Getiriyor!

Enerji Sektörünün En Prestijli Fuarı SolarEX İstanbul, Enerjinin Yıldızlarını 15. Kez Bir Araya Getiriyor!

Dünya ekonomisinin enerji sektörünün üzerinde büyümeye başladığı günümüzde ülkelerin yenilenebilir enerji kaynaklarına verdikleri önem de hızla…
15. SolarEX İstanbul Solar Sektöründe Milyonlarca Dolarlık Yatırımlara Ev Sahipliği Yapacak!

15. SolarEX İstanbul Solar Sektöründe Milyonlarca Dolarlık Yatırımlara Ev Sahipliği Yapacak!

Güneş enerjisi ve teknoloji ürünleri sektörünün ihracat platformu ve merkezi, Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası SolarEX…