MİMSAN’dan LoT’li “Kazanç” Hamlesi

MİMSAN’dan LoT’li “Kazanç” Hamlesi

37 yıldır % 100 yerli sermaye ile inovatif ısı teknolojileri geliştirerek sektörün öncü markası konumuna yükselen MİMSAN Grup’un ürettiği Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar, üzerindeki dijital LCD kontrol paneli ve Modbus özelliği sayesinde sisteme uzaktan erişim imkanı sunarak “Nesnelerin İnterneti” (IoT) teknolojisini kazanlara taşıyor.

Türkiye’de %100 yerli sermaye ile inovatif ısı teknolojileri üreten MİMSAN, yeni ürünü Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlara uygulanan dijital LCD kontrol paneli ve Modbus özelliği sayesinde sisteme uzaktan erişim imkanı sunarak nesnelerin interneti (IoT) teknolojisini kazanlara taşıyor.

%109 verimlilik sunuyor

DIN 4702-8 normuna göre %109 gibi yüksek verimlilik sunan Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar, silindirik formda üretilmiş hücrelerden oluşmakta olup, dekoratif kaset dizaynı ile pazara sunulacak.

Dijital LCD ekran kontrol paneli ile uzaktan erişim imkanı sunan Premix Kazanlar, hava basınç sensörleriyle basıncı, sıcaklık sensörleriyle de su seviyesini ölçüp, düşük su seviyesine karşı koruma sağlayacak.

Kapılardan rahatlıkla geçebilen ve tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilen Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanların zemin sabitleme ayakları da bulunuyor.

Sessiz çalışma (65 dBA) ve düşük NOx (35 mg / kWh) özelliğiyle ortamda maksimum konfor sağlayan Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar, 250 KW -350KW – 400KW ve 525KW olmak üzere dört ayrı kapasitede üretiliyor.

Multi yakıt yakan katı yakıt kazanı da satışa hazır

MİMSAN Ar-Ge ekibi tarafından yaklaşık iki yıl süren çalışmaların sonucunda geliştirilen Multi Yakıt serisi katı yakıtlı kazanlar da satışa hazır. Talebe göre hem manuel hem de otomatik yüklemeli olarak satılması mümkün olan kat kaloriferi, dört geçişli ve bafıllı kazanlar şimdilik 30.000 Kcal/h (35 Kw), 45.000 Kcal/h, (52 Kw) 65.000 Kcal/h (75 Kw) olmak üzere 3 ayrı kapasitede üretilecek.

Katı yakıtta % 85’e varan yanma verimi

Multi Yakıt serisi kazanlar, an kontrollü yanma sistemi ve özel hava kutusu tasarımı sayesinde yakıtın tamamında hava ile temas sağlıyor. Bu sayede, katı yakıtta %85’e varan yanma verimi elde edilirken karbon emisyonu da aşağı çekiliyor.

“2 yıl süren Ar-Ge çalışmasının eseri”

MİMSAN olarak 37 yıldır % 100 yerli sermaye ile dünya standartlarında geliştirdikleri inovatif ısı teknolojileriyle sektörün öncü markası konumuna geldiklerini belirten MİMSAN Grup’un CEO’su H. Ahmet İlhan konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “55’i mühendis olmak üzere 400 kişilik ekibimizle,  sektörümüze liderlik yaparak ülkemize hizmet ediyoruz. Enerji sektöründe, atıkların ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler ile sektördeki tüm paydaşlarımız için değer yaratmayı görevimiz olarak gördük. Daima müşterilerimizin beklentilerinin de ötesinde ürünler ve mühendislik hizmetleri sunmayı hedefledik. Ar-Ge ekibimiz tarafından yaklaşık 2 yıl süren çalışmaların sonucunda geliştirdiğimiz inovatif kazanlar ile dijital dönüşümü (nesnelerin interneti /lot) üretimden, müşteriye erişime kadar tüm süreçlerimize entegre edecek çalışmaların startını verdik.”dedi.

“Binalarda kullanılan enerjinin büyük kısmı ısınma amaçlı”

Binalarda ısınma amaçlı kullanılan enerjinin önemine de dikkat çeken İlhan, “Binalarda kullanılan enerjinin büyük kısmı ısınma amaçlı olarak tüketiliyor. Bu nedenle Mimsan olarak geliştirdiğimiz teknolojiler ile konforun yanı sıra enerjiyi verimli kullanarak yüksek tasarruf sağlayacak çözümler sunmayı hedefledik. Ar-Ge çalışmaları 2019 yılında tamamlanan ve ilk kez ISK Sodex Fuarı’nda tanıtacağımız ‘Multi Yakıt serisi katı yakıtlı kazan ve MİMstar serisi Premix brülörlü yoğuşmalı yer tipi gaz yakıtlı kazan’larla da uzun ömürlü kullanım ve yüksek tasarruf sunuyoruz. Öte yandan AB’nin 23 Ekim 2014 tarihinde yayınladığı yönetmeliğe katkı sağlamak ve hedeflere ulaşmak adına da yüksek enerji verimli ürünlerimiz ile karbon emisyon değerlerini düşürerek, ürün ve hizmetlerimizde çevreci bir yaklaşım benimsiyoruz.

Yeni ürünlerimiz, konforun yanı sıra uzun ömürlü kullanım ve yüksek tasarruf sağlayacak. Pelet,  kömür, odun ve talaş gibi yakıt alternatiflerini verimli bir şekilde yakmak üzere tasarlanan son teknoloji kazanlarımız, işletme giderlerini düşürerek, kısa sürede kendini amorti edecek.” dedi.

Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar ve Multi Yakıt serisi kazanlar, ilk kez 2-5 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarda sergilenecek.  MİMSAN, fuar süresince gerçekleştireceği etkinlikleri, yenilikçi ürünleri ve deneyimli mühendisleriyle, 6. Salon / B02 numaralı standında sektörün profesyonellerini ağırlıyor olacak.

İlgili Haberler

Mimsan Grup, 24 – 26 Mayıs’ta ICCI’da

Mimsan Grup, 24 – 26 Mayıs’ta ICCI’da

MİMSAN Grup, Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük uluslararası enerji fuarı olan ICCI 2023’te ziyaretçilerini ağırlamaya…
Mimsan Grup, Çalışanları İçin Prefabrik Kampüs Kurdu

Mimsan Grup, Çalışanları İçin Prefabrik Kampüs Kurdu

Malatya’nın öncü sanayi kuruluşlarından Mimsan Grup, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya Yeşilyurt’ta bulunan fabrikasının arazisine 130…
MİMSAN, 27-29 Nisan’da IFAT Fuarı’na Katılıyor

MİMSAN, 27-29 Nisan’da IFAT Fuarı’na Katılıyor

Atıktan enerji alanında yerli teknolojinin öncü markası Mimsan, 27-29 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilecek olan…