MGT Fİltre İklimlendirme sektöründeki faaliyetleri desteklemeye devam ediyor

MGT Fİltre İklimlendirme sektöründeki faaliyetleri desteklemeye devam ediyor

MGT Filtre Genel Müdürü Onur Töngüt: “MGT Filtre sektörün gelişmesi adına sektörel etkinlikleri her zaman destekledi, bundan sonra da destek sağlamaya devam edeceğiz.”

1992 yılında İstanbul’da havalandırma HVAC Sistemleri ve Temiz Oda Sistemleri için hava filtreleri üretmek üzere kurulan MGT Filtre, kuruluşundan bugüne kadar olduğu gibi iklimlendirme alanında, sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklerini destekliyor. Üniversitelerin filtrasyon konusundaki çalışmaları, İklimlendirme sektörünün sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine sponsorluklarla destek sağlamaya devam ediyor. MGT Filtre, son olarak İSKİD’in bu yıl 5’incisini düzenlediği Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı ve ASHRAE Turkish Chapter tarafından 4 – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan ASHRAE RAL CRC 2018 Geniş Bölge Toplantısı Bölümler (Chapters) Konferansı’na sponsoru oldu.

MGT FİLTRE’NİN SEKTÖREL ETKİNLİKLERE VERDİĞİ DESTEK DEVAM EDECEK

Sektörün büyüyüp gelişmesi için MGT Filtre’nin her zaman destek olduğunu belirten MGT Filtre Genel Müdürü Onur Töngüt, “Küresel ısınma, çevrenin korunması gibi problemlerle boğuşan dünyada, iklimlendirme sektörü sürekli olarak teknolojik gelişmelerin olduğu, insanımızın ve içinde yaşadığı çevrenin korunmasını, sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunmayı hedefleyen bir sektör. Bu sektörün bir firması olarak MGT Filtre de bu sponsorluklarla bu çalışmalara destek olmayı amaçlıyor. MGT Filtre’nin sektörel etkinliklere verdiği destek, sektörün gelişmesi adına bizim için süreklilik arz eden bir borçtur. Biz her zaman bu destekleri sağladık, bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

İÇ HAVA KALİTESİ İÇİN FİLTASYON ÇOK BÜYÜK ÖNEME SAHİP

Çevrenin korunması ve yaşam alanlarında iç hava kalitesi için filtasyonun çok büyük öneme sahip oluğunu dile getiren Onur Töngüt, MGT Filtre’nin faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi; “MGT Filtre olarak dünyanın en önemli kalite sistemi kuruluşlarından onaylı kalite belge ve sertifikalara sahibiz. 2004 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uyguluyoruz. 2014 Yılında ise aldığımız EN 779 2012 EUROVENT belgesi ile ürettiği M5, M6, F7, F8, F9 sınıfındaki filtrelerin verimlilik performansları sertifikalandırılabiliyoruz. Bunun yanında EN1822 standartlarına EPA, HEPA, ULPA gibi filtrelerin üretimini yapıyoruz. Temiz oda ekipman ve sistemleri, aktif karbonlu filtreler, filtre hücreleri ve filtre çerçevelerinin üretimini standart ve özel ölçülerde yapabilmekteyiz. EPA; E10, E11, E12, HEPA; H13, H14, ULPA; U15, U16, U17 filtrelerimizi üretimden sonra yüksek teknolojiye sahip test cihazlarımızda sızdırmazlık ölçümleriyle sertifikalandırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, zengin ürün gamı, iklimlendirme çözümleri, satış öncesi ve sonrası yaklaşımıyla uluslararası…
Sürdürülebilirlik İzinde Daha Yaşanabilir Bir Dünya Mümkün

Sürdürülebilirlik İzinde Daha Yaşanabilir Bir Dünya Mümkün

Systemair, imza attığı teknolojiler ve kabul ettiği küresel anlaşmalarla hem HVAC sektörü hem de gezegenimiz için…
LG, Üst Üste Beşinci Yılda da Ahrı Performans Ödülünün Sahibi Oldu

LG, Üst Üste Beşinci Yılda da Ahrı Performans Ödülünün Sahibi Oldu

LG, altı farklı ürün kategorisinde ödüllendirilerek gelişmiş HVAC çözümleriyle sektörde aranan marka olmayı garantiledi. LG Electronics…