Isıtmanın Uzmanı Buderus’tan Kombi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İpuçları

Isıtmanın Uzmanı Buderus’tan Kombi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İpuçları

Buderus uzmanları, verimli ve daha konforlu ısınma için kombi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

Kombi satın almadan önce farklı tip kombiler hakkında bilgi sahibi olmak önem taşıyor. Kombiler özelliklerine göre hem doğalgaz faturalarında tasarruf sağlıyor hem de ısıtılan ortamdaki konforu arttırıyor.

Yanma teknolojilerine göre iki tip kombi bulunuyor: yoğuşmalı ve konvansiyonel yani yoğuşmalı olmayan cihazlar. Konvansiyonel kombiler, ısıtma ihtiyacınızı karşılamak üzere doğalgazı ısı enerjisine çevirir ve yanma reaksiyonu sonrasında açığa çıkan atık gazları baca sistemi ile tahliye eder. Tahliye edilen ve yüksek sıcaklığa sahip atık gazın içerisinde bulunan su buharı dış ortama bırakılır ve ortamın ısınması sağlanır.

Daha teknolojik bir çalışma prensibine sahip olan yoğuşmalı kombiler ise, konvansiyonel kombilerde atmosfere verilen su buharının sahip olduğu enerjiyi de ısıtma ihtiyacı için kullanır. Eski tasarım kombilerde atık gazın sahip olduğu kullanılmayan enerji, yoğuşmalı cihazlarda radyatörleri ısıtan tesisat suyuna aktarılır. Böylece aynı birim yakıttan daha fazla yararlanılarak doğalgaz faturalarında tasarruf sağlanır. Yoğuşmalı kombilerde modülasyon özelliğine de sahip olan kombileri tercih ederek, mevsim geçişleri gibi ısıtma ihtiyacınızın düşük olduğu durumlarda kombinin kapasitesini kendi kendine kısmasıyla gereksiz enerji tüketiminizi önleyebilir ve faturalarınızda daha fazla tasarruf elde edebilirsiniz.

Satın alacağınız kombinin yoğuşma teknolojisine sahip olmasının yanı sıra ısıtılacak mekanın metrekaresi, bulunduğu konum, yapının izolasyon kalitesi, banyo sayısı gibi özelliklerinin de değerlendirilmesi gerekir. Bu kriterlere göre kullanıma en uygun kapasiteli kombiyi tespit edebilirsiniz. Cihazların verim değeri ve sessiz işletim de kombilerin dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alır. ErP yönetmeliğine göre her cihazda bulunma zorunluluğu olan ErP Enerji Etikeri ve ErP Bilgi Föylerini kontrol ederek cihazların verimlilik ve ses seviyesi değerlerini karşılaştırabilirsiniz.

Bu faktörlerin yanı sıra, seçeceğiniz kombinin servis gibi satış sonrası hizmetlerindeki yetkinliğine de dikkat edilmelidir. Buderus, uzman servis teknisyenleri ile tüm Türkiye’de hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

İlgili Haberler

Buderus, ‘İç Tesisat Buluşması’na Bu Yıl da Destek Verdi

Buderus, ‘İç Tesisat Buluşması’na Bu Yıl da Destek Verdi

3. Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’na katılan Buderus, yenilikçi ve enerji verimli çözümlerini tanıttı.…
Buderus, İş Ortaklarını Manisa Fabrikasında Ağırladı

Buderus, İş Ortaklarını Manisa Fabrikasında Ağırladı

Buderus’un Toptancı İş Ortakları toplantısına katılan konuklara, yeni ürünler ve sektörde fark yaratan özellikleri hakkında bilgiler…
Buderus Uzmanlığının Yeni Ürünü Logamax plus GB172i.2 Kombi Pazara Sunuldu

Buderus Uzmanlığının Yeni Ürünü Logamax plus GB172i.2 Kombi Pazara Sunuldu

Buderus’ta geleceğe bakmak bir gelenektir… İklimlendirme sektöründe 300 yıla yakın küresel deneyimiyle sürekli yenilikçi sistem ve…