İSİB Rotasını Kuzey Avrupa’ya Çevirdi

İSİB Rotasını Kuzey Avrupa’ya Çevirdi

Türkiye İklimlendirme Sektöründe sürdürülebilir ihracat artışı hedefleyen İSİB’in ( İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği ) 1- 6 Aralık 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki ve Norveç’in Oslo şehirlerine yönelik olarak düzenlediği “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonunda 120’ye yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. 

Türkiye İklimlendirme sektöründe sürdürülebilir ihracat artışı yakalamayı ve sektörün dünya çapında tanınırlığını artırmayı hedefleyen İSİB, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.                         1- 6 Aralık 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki, Norveç’in Oslo şehirlerine yönelik “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonu düzenleyen İSİB, sektör bazında tespit ettiği potansiyel alıcıları, heyete katılan 16 İSİB üyesi firmayla bir araya getirdi. Katılımcı İSİB üyeleri, ziyaret ettikleri kurum ve firmalara ürünlerini tanıtarak, karşılıklı ticaret imkanlarını değerlendirme fırsatı buldu. Toplamda 120’ye yakın ikili görüşmenin gerçekleştirildiği  heyete, İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bakanay katıldı.

2 Aralık 2019 tarihinde Finlandiya’nın Helsinki şehrinde başlayan ikili görüşmeler, T.C. Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar AKINCI’nın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Heyet katılımcıları aynı gün İSİB’in ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğinde, T.C. Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar AKINCI ve T.C. Helsinki Büyükelçisi Mehmet Vakur ERKUL ile bir araya geldi. Etkinliğin ikinci gününde ise Finlandiya’da iklimlendirme sektöründe aktif rol alan Finnish Association of HPAC Tecnical Contractors ve Finnish Building Services Industry and Trade ziyaret edildi.

Heyetin Norveç ayağındaki iş görüşmeleri ise 4 Aralık 2019 tarihinde T.C. Oslo Ticaret Müşaviri Alper TOKÖZLÜ’nün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Aynı gün İSİB tarafından düzenlenen akşam yemeğine heyet katılımcılarının yanı sıra T.C. Ticaret Müşaviri Alper S. TOKÖZLÜ ve T.C. Oslo Büyükelçisi Fazlı ÇORMAN iştirak etti.

Heyet katılımcıları etkinliğin sonunda yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar alınacağına dair memnuniyetlerini ifade etti. Katılımcılar, bu tür ticaret heyeti organizasyonlarının üye firmaların ihracatını artırma ve yeni iş birliği fırsatları yakalama açısından büyük önem teşkil ettiğini dile getirdi.  Kuzey Avrupa’nın zor bir pazar olduğunu da belirten katılımcılar, bu zorluğa rağmen bölgedeki iklimlendirme sanayi ihracatının aydan aya arttığını ve bu heyet ile birlikte bölgede yer alan potansiyel müşteri firmalar ile birebir görüşme şansı elde ettiklerini belirtti.

İlgili Haberler

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

İSİB’ten Climaticization&Refrigeracion Fuarına Milli Katılım Organizasyonu 

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İspanya’nın başkenti Madrid şehrinde 14-…
İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına Milli Katılım Organizasyonu  

İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına Milli Katılım Organizasyonu  

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın St. Peterburg şehrinde 31…
Türk İklimlendirme Sektörü İSİB Sektör Strateji Çalıştayı ile 2028 İhracat Hedefleri Netleştirildi

Türk İklimlendirme Sektörü İSİB Sektör Strateji Çalıştayı ile 2028 İhracat Hedefleri Netleştirildi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB), Türk İklimlendirme Sektörü’nün 2028 yılı yol haritasını belirlediği, stratejisini ve ekonomik…