İSİB Rotasını Kuzey Avrupa’ya Çevirdi

İSİB Rotasını Kuzey Avrupa’ya Çevirdi

Türkiye İklimlendirme Sektöründe sürdürülebilir ihracat artışı hedefleyen İSİB’in ( İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği ) 1- 6 Aralık 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki ve Norveç’in Oslo şehirlerine yönelik olarak düzenlediği “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonunda 120’ye yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. 

Türkiye İklimlendirme sektöründe sürdürülebilir ihracat artışı yakalamayı ve sektörün dünya çapında tanınırlığını artırmayı hedefleyen İSİB, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.                         1- 6 Aralık 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki, Norveç’in Oslo şehirlerine yönelik “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonu düzenleyen İSİB, sektör bazında tespit ettiği potansiyel alıcıları, heyete katılan 16 İSİB üyesi firmayla bir araya getirdi. Katılımcı İSİB üyeleri, ziyaret ettikleri kurum ve firmalara ürünlerini tanıtarak, karşılıklı ticaret imkanlarını değerlendirme fırsatı buldu. Toplamda 120’ye yakın ikili görüşmenin gerçekleştirildiği  heyete, İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bakanay katıldı.

2 Aralık 2019 tarihinde Finlandiya’nın Helsinki şehrinde başlayan ikili görüşmeler, T.C. Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar AKINCI’nın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Heyet katılımcıları aynı gün İSİB’in ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğinde, T.C. Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar AKINCI ve T.C. Helsinki Büyükelçisi Mehmet Vakur ERKUL ile bir araya geldi. Etkinliğin ikinci gününde ise Finlandiya’da iklimlendirme sektöründe aktif rol alan Finnish Association of HPAC Tecnical Contractors ve Finnish Building Services Industry and Trade ziyaret edildi.

Heyetin Norveç ayağındaki iş görüşmeleri ise 4 Aralık 2019 tarihinde T.C. Oslo Ticaret Müşaviri Alper TOKÖZLÜ’nün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Aynı gün İSİB tarafından düzenlenen akşam yemeğine heyet katılımcılarının yanı sıra T.C. Ticaret Müşaviri Alper S. TOKÖZLÜ ve T.C. Oslo Büyükelçisi Fazlı ÇORMAN iştirak etti.

Heyet katılımcıları etkinliğin sonunda yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar alınacağına dair memnuniyetlerini ifade etti. Katılımcılar, bu tür ticaret heyeti organizasyonlarının üye firmaların ihracatını artırma ve yeni iş birliği fırsatları yakalama açısından büyük önem teşkil ettiğini dile getirdi.  Kuzey Avrupa’nın zor bir pazar olduğunu da belirten katılımcılar, bu zorluğa rağmen bölgedeki iklimlendirme sanayi ihracatının aydan aya arttığını ve bu heyet ile birlikte bölgede yer alan potansiyel müşteri firmalar ile birebir görüşme şansı elde ettiklerini belirtti.

İlgili Haberler

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

İSİB, Ticari ve Alım Heyeti programları kapsamında Avrupalı ve Suudi firmalarla bir araya gelerek iş fırsatlarını…
Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

İSİB, mayıs ayında İstanbul ve Suudi Arabistan’daki ticaret ve alım heyetlerinin yanı sıra Mısır, Irak ve…
Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

İSİB, “2023 İhracatın Liderleri” Ödülleri Açıklandı: “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülü 9’uncu Kez…