Hantech Türkiye iklimlendirme sektörüne hızlı bir giriş yaptı

Hantech Türkiye iklimlendirme sektörüne hızlı bir giriş yaptı

Hantech Türkiye iklimlendirme sektörüne hızlı bir giriş yaptı

2007 yılından bu yana iklimlendirme ürünleri, elektrikli ev aletleri alanlarında hizmet veren Hantech, Almanya merkezli olarak Avusturya ve İsviçre’de faaliyet gösteriyor. İklimlendirme sektöründeki en önemli üreticilerden biri olan Çinli TCL firması ile birlikte ve Alman mottosuyla sağlam adımlar atan Hantech, kısa süre içerisinde ürün satışlarına başlayarak, önemli bir satış rakamı yakaladı.  Ürün satışlarıyla birlikte bayi ve yetkili servis çalışmalarını da tamamlamaya çalışan şirket, Türkiye genelinde 141 bayi ve yetkili servis sayısına ulaştı.

Birinci öncelik iyi bir bayi satış ağı oluşturmak

Geçtiğimiz günlerde Elite World Asya Otel’de lansmanını gerçekleştiren Hantech Türkiye bayilerine ve sektör basınına ürünlerini tanıtarak, firmanın hedeflerini açıkladı. Lansman Ramazan Hantik’in açılış konuşması ile başladı.

Lansmanda konuşma yapan Hantech Türkiye Satış Müdürü Metin Uzun “Hedefimiz, profesyonel satış ve servis anlayışımızla ülkemizin her sathında müşteri memnuniyeti sağlayarak tüketicilerimiz için yüksek kaliteyi ulaşılabilir kılmaktır. Birincil önceliğimiz iyi bir bayi satış ağı oluşturmak. Şimdilik split klimalar, vantilatörler gibi ürün gamıyla hizmet vereceğiz. Yakın zaman içerisinde ürün gamımıza VRF sistemler de eklenecek’’ dedi. Açıklamalarının devamında 135 günde 4000 takım cihaz sattıklarını ve 3500 takım cihazın şu anda faaliyette olduğunu belirtti. 2020 yılında da profesyonel seri VRF sistemlerine geçiş yapacaklarını söyleyen Uzun daha sonra da beyaz eşya tarafında da yavaş yavaş adımlar atacaklarını dile getirdi. Hantech Türkiye Satış Müdürü Metin Uzun, kısa süre içerisinde önemli sayıda bayi ve yetkili servis sayısına ulaştıklarını, yakın zaman içerisinde 81 ilde yapılanmalarını tamamlayacaklarını da belirtti.

Lansmanda bir diğer konuşmacı olan Hantech Yönetim Kurulu Danışmanı Murat Özbakır ise Türkiye pazarı hakkında tüm olumsuz görüşlere rağmen, Ramazan Hantik’in Türkiye sevdası üzerine Hantech Türkiye’nin kurulduğunu belirtti.

 

İlgili Haberler