Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Hassas Klima Kullanımında İmbat

Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Hassas Klima Kullanımında İmbat

Sistem odaları, müzeler, laboratuvarlar, pano odaları, elektrik&elektronik ekipman odaları, bilgisayar ve telekomünikasyon sistemleri gibi mahaller, insan konforundan daha farklı tasarım kriterlerine sahiptir. İmbat hassas kontrollü klimalar, ekipman, test odaları ve telekomünikasyon sistemlerinde aşırı ısınma, bilgi kaybı, oksitlenme, kısa servis ömrü, erken hasar, yedekleme ünitesinde fiziksel hasar gibi durumları ortadan kaldırmak için gerekli olan nem ve sıcaklık değerlerini, dar toleranslar içerisinde sağlamak üzere geliştirilmiştir.

İmbat hassas kontrollü klimalar ile ortam sıcaklığı daima, istenen değerde ve +/-%1°C’ye kadar tolerans ile, ortam bağıl nem oranı ise istenen oranda ve +/-%2 RH’ye kadar tolerans ile sağlanabilmektedir.

Tamamen yerli tasarlanan ve üretilen İmbat cihazlar, ilk kez 2001 yılında firmamızca üretilmiş ve 2003 yılında da ilk kez ihraç edilmiştir. O zamandan beri, oluşan referanslar birbirini doğurmuş ve özellikle yurt içinde hassas klima kullanımı gerektiren mahallerde telefonla sipariş edilir alışkanlığa dönüşmüştür.

IT sektörüne yönelik olarak ta İnrow, İnrack sistemler, Kapak tipi soğutucu, Kapak tipi ısı geri kazanım  ve mikro veri merkezleri için klima çözümleri üretmektedir.

Yani İmbat en küçük tek kabinetli sistemden en büyük server sistemlerine kadar tüm sektöre hizmet vermektedir.
İmbat inrow klimalar soğuk ve sıcak koridor  uygulamaları için özel geliştirilmiş ve kullanılacağı alana uygun olarak IT ekipman kabinlerinin arasına yerleştirlebilen modüler yapıya sahiptir. İnrow teknolojisi ile hızlı kapasite arttırımı sağlamakta ve yükseltilmeiş döşeme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. İmbat inrow klimalar standart olarak direk genleşmeli veya soğuk sulu olarak üretilmektedir

İmbat İnrack klimalar ise veri merkezinde kabinetlerin direk  içini soğutmak üzere tasarlanmış ve kabinet içine  monte edilen, hızlı kurulum imkanı sağlayan ,modüler ve yüksek verimli cihazlardır.

İmbat kapak tipi ısı değiştiriciler ise veri merkezi iç ısı yükü düşürülmekte , ısı geri kazanımı sağlanmakta ve sistemin verimliliği arttırılmaktadır.

İmbat  ,gerek  ürünlerinin yüksek verimli tasarımları ile gerekse veri merkezi  soğutma çözümlerinde sunduğu yenilikçi ürünleri ve çeşitliliği   ile veri merkezi PUE değerlerinin minimize edilmesine yardımcı olur.

Son zamanda üretilen ve teslim edilen bazı yurtiçi  işlerimiz ;
TSE Laboratuarı – Sakarya / Pandemi Hastanesi – Sakarya / Uçak Tekstil – Aydın / Çorum Belediyesi /

Tuzgölü Ofisler – Ankara / Denim İtalion – Urfa / Argo Tarım –Urfa/ Karafiber – Antep/ Eren Tekstil – Bitlis / Marmara Boya – Tekirdağ / Uzunlar – Tekirdağ / Kurt Kumaş Maraş / Milteks – Maraş / Doğan Tekstil – Maraş / Argento Tekstil – Maraş / Hampten By Hilton – Arnavutköy İST

İlaveten son yurt dışı işlerimiz;
Sierra Lione Havalimanı – Afrika / Rostelecom– Rusya / Almaty Havalimanı – Kazakistan /

Taşkent Coton – OQ Saroy Tekstil – Urgenç Klaster Tekstil / Özbekistan

Cihazlarımız, istenirse DC Inverter kompresörler ile yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır.

EC plug fanlı modellerinde üstün enerji tasarrufu sağlayabilen cihazlarımız aynı zamanda yüksek duyulur ısı oranı ile mahalin ihtiyacı olan her türlü iklimlendirme gereksinimi karşılamakta ve işletmeciye minimum işletim masrafı sağlamaktadır. Ozon tüketim katsayısı sıfır olan çevre dostu R-410A ve R-32 soğutucu akışkan ve hidronik soğutma opsiyonlu cihazlarımızın kondenserleri de hava veya ihtiyaca göre su ile soğutulabilmektedirler.

Direk genleşmeli veya soğuk sulu İmbat Hassas kontrollü klimalar, üzerindeki mikro işlemci sayesinde günlük ve haftalık olarak programlanabilir veya tam otomatik çalışma imkanı sağlar. Uzaktan kumanda ve cihaz kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, cihaz üzerinden görülebilecek veriler ile sıcaklık, nem gibi değerlere ulaşabilirken aynı zamanda filtre kirliliği, hava akışının engellenmesi ve oluşabilecek diğer arızaları gösteren sensörler görülebilmektedir. Yedekli ve eş yaşlandırmalı sistemlerle uzun ömür ve garanti sonrası düşük bakım maliyeti sağlanabilmektedir.

Özetle, 30 yıldır İstikrarlı bir çalışkanlıkla, daha iyi teknolojilerle daha yaşanabilir bir çevre için  çalışmak ve üretmek konusunda gururluyuz. 2023 yılında iç pazarda  yerli üretimin çok daha önemli olacağına, yerli malı ürünlerin hem kamu, hem büyük işletmeler ve hem de tüketiciler tarafından daha fazla tercih edileceğine inanıyoruz.

Bu yıl ihracatımız  hedefimizin çok üzerine çıktı ve en önemlisi sürdürülebilirliğini sağladık. 2023  yılında da yurt dışında genişleyen pazarımızda ürünlerimiz kullanılacağını öngörüyoruz ve planlamamızı yapıyoruz.

İlgili Haberler

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

Çoğunluğu Avrupa’ya olmak üzere 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin dünyadaki iklimlendirme temsilcisi İmbat, Gürcistan’ın kültürel…
TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

İmbat, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme ve soğutma çözümleri üreticisi olarak, TRT Uluslararası Film Platoları’nda tercih edildi.…
Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Osmanlı devrinde ilk müzecilik çalışmalarımız 1845-46 yıllarında İstanbul’da Harbiye Ambarı’nda başlar. Eski silahların, çeşitli tarihî nesnelerin,…