Yolcu Yürüme Köprüsü Klimaları İle Uluslararası Havalimanlarında İmbat Esintisi

Yolcu Yürüme Köprüsü Klimaları İle Uluslararası Havalimanlarında İmbat Esintisi

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin 30 yıllık birikimi ve güçlü ar-ge ekibi tarafından tasarlanan İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, 2019 yılında ticarileştirilerek İmbat ürün gamına eklenmiş ve havalimanlarında kullanılmaya başlamıştır.

İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, köprüye uyumlu ölçülerde hafif gövde yapısı ve farklı dış hava sıcaklıklarında çalışabilme özelliği ile hem etkin performans hem de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Farklı dış hava şartlarında çalışma özelliği olan İmbat HSE-U serisi yolcu yürüme köprüsü klimaları, 15-38 kW aralığında 4 model olarak tasarlanmıştır. Uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılmakta, 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini sağlamaktadır. Cihazlar yüksek verimli, IDV teknolojisi ile yüksüz kalkışa uygun scroll tip kompresörlü, aksiyal tip, kendinden motorlu, sessiz ve yüksek verimli kondenser fanlı, EC plug sirkülasyon fanlı olarak üretilmektedir.

İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması bazı özellikleri:

 • ERP 2018’e uygunluk
 • Köprüye Uygun Ölçüler
 • Tak Çalıştır
 • Kolay Servis ve Bakım
 • Hafif Gövde
 • Uzaktan kontrol, bina yönetim sistemine bağlanabilme
 • EC plug fan
 • Scroll kompresör
 • G4 yıkanabilir filtre
 • Elektrikli ısıtma
 • Kondenser fan hız kontrol

Yüzde yüz yerli tasarım ürünü İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları, dünya pazarlarına yönelik nitelikte tasarlanmıştır ve bugün dünyanın belli başlı havalimanlarında kullanılmaktadır.

İlk referanslarımız olarak, Rusya Khabarovsk havalimanı, Kazakistan (Türkistan ,Hazret-Sultan International Airport ), Nijer ve Filipinler havalimanlarında tercih edilmiştir.

2022 yılı içinde de Afrika’nın güneybatısında, Sierra Leone havalimanının yürüme köprüleri, İmbat klimaları ile iklimlendirilmektedir. İlaveten, Adana-Mersin arasında inşaatı devam eden ve kısa bir süre sonra açılacak olan Çukurova Havalimanı’nın yürüme köprülerinde de İmbat imzası bulunmaktadır

Düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunan İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü klimaları hem çevreci hem de ekonomiktir, kullanıldığı projeler ve dünya için verimlilik sağlamaktadır. Tüm bu yenilikçi çalışmalarımızla amacımız uzun yıllardır ürettiğimiz nitelikli ürünlerimiz yanında gelişen ve değişen pazarın dinamiklerine uygun yeni ürünleri ile sektörümüzün gündeminde olmaya devam etmektir.

İmbat olarak sektörde 30. yılımızı geride bıraktık ve sektörümüzün faal olan 12 Ar-Ge merkezinden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bugün ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak, güçlenerek ve  istikrarla, daha iyi teknolojilerle daha yaşanabilir bir çevre için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

İlgili Haberler

Martin Bauer Ve Oba Makarna’nın Yeni Fabrikalarında İmbat Çatı Tipi Klimalar Tercih Edildi

Martin Bauer Ve Oba Makarna’nın Yeni Fabrikalarında İmbat Çatı Tipi Klimalar Tercih Edildi

Dünya çapında faaliyet gösteren, bitkisel ürünleri endüstriyel olarak işleme konusundaki küresel firmalardan biri olan, Almanya merkezli…
Zorlu Enerji-Oedaş’ın Hizmet Binaları, İmbat Çatı Tipi Klimalar İle İklimlendiriliyor

Zorlu Enerji-Oedaş’ın Hizmet Binaları, İmbat Çatı Tipi Klimalar İle İklimlendiriliyor

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nın %100 iştirakı ile kurulan Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş…
İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

İmbat, 6 – 8 Eylül tarihleri arasında Almatı Uluslararası Fuar Merkezi, Kazakistan’da gerçekleştirilen Aquatherm Almaty Fuarı’nda…