Xylem’den Türkiye’deki Faaliyet Alanını Güçlendirecek Bir Hamle Daha

Xylem’den Türkiye’deki Faaliyet Alanını Güçlendirecek Bir Hamle Daha

WTW markasının tüm sorumluluğu artık Xylem Türkiye’de olacak
Geçtiğimiz yılın sonlarında Türkiye’nin önde gelen pompa ve su arıtma sistemleri şirketi Anadolu Flygt’ı satın alan Xylem; kilit pazar olarak gördüğü Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye yönelik hamlelerine devam ediyor. Daha dinamik bir yapılanmaya geçen şirket, şimdi de ürünlerinin güvenilirliği, fonksiyonelliği ve çok yönlülüğü ile su analizi için üstün kaliteli analitik enstrümanların tasarımı ve üretiminde dünya lideri konumunda bulunan WTW Analitik İş Birimi’nin Türkiye’deki yönetimini üzerine almaya hazırlanıyor. Bu adımı Türkiye’de devam eden büyüme planlarının bir parçası olarak attıklarını dile getiren Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç, 2022’nin ikinci yarısı itibarıyla WTW ürünleri için sipariş almaya başlayacaklarını belirtti.

 Dünyanın temiz su ihtiyacını sağlamada yaratıcı çözümler üreten küresel su teknolojisi şirketi Xylem, ülkemizdeki büyüme hedeflerinin bir parçası olarak 2021 yılında Anadolu Flygt’ı satın almış; geçtiğimiz ay da genel merkezini Ataşehir’e taşımıştı. Kilit pazar olarak gördüğü Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye yönelik hamleler yapmaya devam eden şirket; şimdi de 2011 yılından bu yana bir Xylem markası olan ve Xylem Analitik İş Birimi kapsamında faaliyet gösteren WTW ürünlerinin tüm yönetimini üzerine aldı. Markanın şimdiye kadar Türkiye temsilciliğini yapan Durko ile anlaşma sağlayan şirket; yeni dönemde WTW ürünlerinin satışlarını kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

Su analizi konusunda lider marka
70 yılı aşkın köklü geçmişiyle bir endüstri standardı haline galen WTW; su analizi için üstün kaliteli analitik enstrümanların tasarımı ve üretiminde lider bir konumda bulunuyor. Güçlü uygulama uzmanlığı ile marka; su, atık su, yiyecek, içecek, çevre, kimya ve ilaç sektörlerine güvenilir, fonksiyonel ve çok yönlü bir ürün yelpazesi sunuyor. Portföyünde bulunan elektro-kimyasal, fotometrik, bulanıklık ölçümlerinin yanı sıra biyolojik bozunabilirliğin belirlenmesi için sayaçlar ve ölçüm sistemleri ile su ve atık suyun ölçümü ve izlenmesi için aksesuarlar hayata geçiriyor.

“Türkiye pazarındaki varlığımızı daha da büyüteceğiz”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan WTW Gelişmekte Olan Pazarlar Analitik Yöneticisi ve Genel Müdürü Damian Roach “Durko’ya Türkiye pazarını geliştirmek için yıllarca verdiği hizmet için minnettarız. Durko’nun desteğiyle proses ve laboratuvar ürünlerimiz artık bu pazarda oldukça iyi tanınıyor. Bu yeni dönemi de satış ortaklarımıza daha fazla ürün erişimi sağlayabilmek, daha önce yapılan çalışmaları devam ettirip aynı zamanda geliştirebilmek ve genişletilmiş uygulama ve hizmet desteği sunabilmek için heyecan verici bir fırsat olarak görüyoruz. Satış ortaklarımızın desteğiyle Türkiye pazarındaki varlığımızı daha da büyütürken bu işi geliştirmek ve müşterilerimizle daha da yakın temas kurmak için atacağımız bir sonraki adımları sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç ise, “Şirketimizin Durko ile uzun yıllara dayanan bir ortaklığı bulunuyordu. Sektörümüzde değerli çalışmalar gerçekleştiren Durko, markamız WTW’nin Türkiye temsilciliğini yaparak ürünlerimizi sektörümüze tanıtmamızda büyük katkılarda bulundu. Bu vesileyle, hayata geçirdikleri başarılı çalışmalar için firmaya bir kez daha en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık Xylem Türkiye olarak WTW markamız için aktif bir şekilde çalışacağımız yepyeni bir döneme giriyoruz. Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza bölgesel olarak daha fazla destek ve hizmet sunmamıza vesile olan bu gelişme için çok mutlu ve heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Su Kalitesini Artıran Teknolojik Çözümler Sürdürülebilir Geleceği Destekliyor

Su Kalitesini Artıran Teknolojik Çözümler Sürdürülebilir Geleceği Destekliyor

Xylem’den sürdürülebilir verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayan teknolojiler Türkiye’de ve dünyada giderek artan nüfus ve sanayi…
Sürdürülebilirliği Destekleyen Denizcilik Sektörü Çözümleri

Sürdürülebilirliği Destekleyen Denizcilik Sektörü Çözümleri

Xylem, küresel ağı ve suyun daha verimli kullanımını sağlayan çözümleriyle denizcilik sektörüne katma değer sağlıyor  Dünyanın…
Dünyanın İlk Akıllı Drenaj Pompası BIBO Alpha 

Dünyanın İlk Akıllı Drenaj Pompası BIBO Alpha 

Xylem BIBO Alpha teknolojisi, IE4 enerji verimliliği ile düşük enerji tüketimi sağlıyor Dünyanın en büyük su…