Xylem Türkiye’de Önemli Atama

Xylem Türkiye’de Önemli Atama

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem’in Türkiye’deki satış ve pazarlama operasyonlarının başına İbrahim Ünal geçti

Kendisini dünya genelindeki en zorlu su sorunlarını çözmeye adamış lider su teknolojisi şirketi Xylem, kilit pazar olarak gördüğü Türkiye’deki faaliyetlerinin kapsamını genişletirken kadrosunu da deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Xylem Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevine İbrahim Ünal getirildi.

Dünyanın temiz su ihtiyacını sağlamada yaratıcı çözümler üreten küresel su teknolojisi şirketi Xylem’in Türkiye operasyonunda önemli bir atama gerçekleşti. Dünya devi şirketlerde satış alanında önemli başarılara imza atmış bir isim olan İbrahim Ünal, Xylem Türkiye’nin yeni Satış ve Pazarlama Müdürü oldu.

Lisans eğitimini 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlayan İbrahim Ünal, hemen ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği yüksek lisansını bitirdi. Ünal, eğitim hayatını Yeditepe Üniversitesi’nde yaptığı İşletme yüksek lisansıyla da taçlandırdı.

Çalışma hayatına 2007 yılında Altınay Robotik’te Otomasyon Proje Mühendisi olarak başlayan İbrahim Ünal, 2008 yılında Otomasyon Satış Mühendisi olarak Phoenix Contact bünyesine katıldı.

2010-2015 yılları arasında Schneider Electric bünyesinde Satış Danışmanı olarak görev alan İbrahim Ünal, 2015 yılında Emerson Network Power’da Kilit Müşteri Müdürü olarak çalışmaya başladı. Xylem Türkiye bünyesine katılmadan önce Yokogawa Elektrik’te Kanal Satış Müdürü olarak şirketin satış ve iş geliştirme faaliyetlerini yöneten Ünal, burada çalıştığı beş yıl boyunca Enerji Santrallerine yapılan satışlar için Japonya’da Bronz Satış Ödülü’ne ve Su Projelerine yapılan satışlar için ise Hollanda’da Platin Üstün Satış Ödülü’ne layık görüldü.

Artık Xylem Türkiye bünyesinde Satış ve Pazarlama Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren İbrahim Ünal, Xylem’in kilit pazar olarak gördüğü Türkiye için belirlediği iddialı hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol alacak.

İlgili Haberler

Verimli ve Sürdürülebilir Tarım Faaliyetleri İçin Entegre Çözümler

Verimli ve Sürdürülebilir Tarım Faaliyetleri İçin Entegre Çözümler

Xylem; pompa, mikser ve diğer sulama sistemlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle dünyanın her yerinden üreticileri destekliyor…
Dünyanın En Büyük Su ve Atık Su Arıtma Çözümleri Sağlayıcısı Xylem’den Doğaya Sahip Çıkan Teknolojiler

Dünyanın En Büyük Su ve Atık Su Arıtma Çözümleri Sağlayıcısı Xylem’den Doğaya Sahip Çıkan Teknolojiler

Su Gibi Bir Gelecek İçin Sürdürülebilirliği Esas Alıyor Lider su teknolojisi şirketi Xylem, su sorunlarının insan…
Xylem Sürdürülebilir Dünya İçin Suyu Çevreye Yeniden Kazandırıyor

Xylem Sürdürülebilir Dünya İçin Suyu Çevreye Yeniden Kazandırıyor

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem, gelecek nesiller için suyu korumanın önemine dikkat çekiyor Dünya genelinde her…