Wilo Türkiye ve Atlas Dergisi iş birliğiyle susuzluk tehdidine dikkat çekmek için doğa yürüyüşü düzenlendi

Wilo Türkiye ve Atlas Dergisi iş birliğiyle susuzluk tehdidine dikkat çekmek için doğa yürüyüşü düzenlendi

Doğaseverler su kaynaklarının korunması için yürüdü

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo, su kaynaklarının korunması ve verimli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla Atlas Dergisi iş birliğiyle bir doğa yürüyüşü düzenledi. 9 Mart Cumartesi günü Kırklareli’nin Vize ilçesinde gerçekleşen yürüyüşe, Atlas ve Wilo ekiplerinin yanı sıra çok sayıda doğasever ve gazeteci katıldı.

Dünyanın birçok yerinde suya ulaşmak giderek zorlaşırken, gelecek kuşakları etkileyecek susuzluk tehdidine dikkat çekmek amacıyla bir doğa yürüyüşü düzenlendi. Geliştirdiği yenilikçi pompa sistemleriyle, enerji verimliliği ve su tasarrufu konusunda sektörüne öncülük yapan Wilo’nun, Atlas dergisi ile birlikte düzenlediği “Su için Yürüyoruz” etkinliği 9 Mart Cumartesi günü Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Balkaya Köyü’nün çevresinde gerçekleşti.

Yürüyüşe, İstanbul’dan hareket ederek Balkaya Köyü’nde buluşan doğaseverler, Wilo Türkiye çalışanları, Atlas dergisi ekibi ve çok sayıda gazeteci katıldı. Yürüyüşçüler, rehber eşliğinde yörenin doğa değerlerini ve su varlığı açısından taşıdığı önemi keşfetme fırsatı yakaladı.

“Suya hep birlikte sahip çıkmalıyız”

Doğa yürüyüşü öncesinde bir konuşma yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi iklim değişikliğinin etkilerini her geçen yıl daha sancılı bir şekilde yaşıyoruz. İklim değişikliği ile gelen kuraklık sorunu su kaynaklarını tehdit ediyor. Bununla birlikte düzensiz yapılaşma, aşırı nüfus artışı, sera gazlarındaki artış dünyayı daha ‘susuz’ bir yer haline getiriyor. Araştırmalar 2040 yılında dünyanın beşte birinin su sıkıntısı yaşayacağını gösteriyor. Su sıkıntısı çekmesi muhtemel olan 33 ülke arasında Türkiye 27’inci sırada yer alıyor. Dünya tarım alanlarının önemli bir bölümü çölleşme tehlikesi altında. Bu sebeple Wilo Türkiye olarak, düzenlediğimiz bu doğa yürüyüşü ile suyun korunmasına ve verimli kullanımına dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Hayatın kaynağı olan ve hayat fonksiyonlarımızı dengede tutan suya hep birlikte sahip çıkmalıyız. Biz Wilo olarak suyun korunması konusunda sorumluluk duymaya ve bu mesajı vermeye devam edeceğiz. Herkesin temiz suya ulaşabildiği bir dünya diliyoruz.” Ercüment Yalçın konuşmasının sonunda, doğa yürüyüşünü birlikte düzenledikleri Atlas Dergisi’ne ve katılımcılara teşekkür etti.

Katılımcılar, Balkaya Köyü bölgesinin muhteşem manzarasının eşliğinde iki saat süren bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında doğayla bütünleşmenin keyfini yaşayan katılımcılar, akşam saatleri yaklaşırken İstanbul’a geri döndü.

İlgili Haberler

Wilo’nun Yeşil Teknoloji Harikası Wilo-Medana CH1-LSP ile Her Damla Değerli

Wilo’nun Yeşil Teknoloji Harikası Wilo-Medana CH1-LSP ile Her Damla Değerli

Wilo, ürün yelpazesine yüksek otomatik emiş kapasitesiyle dikkat çeken, çok kademeli ve kendinden emişli sabit devirli…
Wilo’nun Gelişmiş Ürünü DrainLift SANI CUT-S/M/L Serisi, Atıksu Sistemlerinde İnovatif Çözümler Sunuyor

Wilo’nun Gelişmiş Ürünü DrainLift SANI CUT-S/M/L Serisi, Atıksu Sistemlerinde İnovatif Çözümler Sunuyor

Wilo, dünya çapında 150, Türkiye’de 30 yılı aşkın tecrübesiyle pompa sistemleri alanında öncü bir marka olarak,…
Wilo, Abdi İpekçi Spor Kompleksi Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

Wilo, Abdi İpekçi Spor Kompleksi Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

Wilo, “Avrupa’nın Basketbol Üssü” olarak nitelendirilen Abdi İpekçi Spor Kompleksi Projesi inşasında, üstün teknoloji pompa sistemleriyle…