Wilo Suyun Geleceği İçin Tasarrufa Davet Ediyor

Wilo Suyun Geleceği İçin Tasarrufa Davet Ediyor

Dünyanın her köşesindeki canlılar için hayati ve ekosistemlerin dengesini sağlamak adına büyük öneme sahip olan su, bugünün ve gelecek nesillerin ihtiyaçları için en temel gereksinimi oluşturuyor. Her yıl 22 Mart’ta kutlanan “Dünya Su Günü” ile suyun önemine dikkat çekilerek temiz suya erişimi genişletme ve su kaynaklarının daha etkin kullanımına ilişkin çalışmalar yürütülüyor. Suyun geleceği ve sürdürülebilirlik için önemli adımlar atan Wilo, inovatif teknolojileri tüm ürünlerine entegre ederek suyun korunması ve sürdürülebilir gelecek için kritik çözümler üretiyor.

Küresel çapta değişen iklim koşulları ve çeşitli coğrafi özellikler, su kaynaklarının korunması ve akılcı yönetimi konusunu yaşamın en önemli konu başlıklarından biri haline getiriyor. Bu durum, 22 Mart Dünya Su Günü’nde suyun değerini ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının önemini bir kez daha vurguluyor. Toplumları suyun korunması, sürdürülebilir su yönetimi ve su krizlerine karşı hazırlıklı olma konusunda bilinçlendirmek ve becerilerini geliştirmek amacıyla bu özel gün büyük önem taşıyor. Wilo gibi sürdürülebilir su teknolojilerinin öncü markaları, 30 yılı aşkın tecrübeleriyle yaşama verdiği önem ve ürettikleri inovatif çözümlerle fark yaratıyor. Su yönetimi, endüstriyel sistemler ve bina teknolojileri gibi geniş bir alanda tecrübeye sahip olan Wilo, suyun etkili ve verimli kullanımını sağlayacak güvenli çözümler sunuyor. Bu özel gün, su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımı için toplumları bilinçlendirmek ve eyleme geçirmek adına önemli bir fırsat sağlıyor.

Küresel ısınma ve iklim krizi gibi büyük ölçekli sorunlarla karşı karşıya olduğumuz bugünlerde, insanların yapacağı küçük adımların büyük farklar yaratabileceği gerçeğini bir kez hatırlamak gerekiyor. Özellikle su kaynaklarının azalması ve yanlış kullanımı konusunda bilinçlendirme konularına dikkat çekmek hayati bir önem arz ediyor. Suyun sınırlı bir kaynak olduğu gerçeğiyle yüzleştiğimizde, bilinçli tüketim alışkanlıkları ve suyun israf edilmemesi için önlemler almamız gerekiyor. İnsanlar olarak, günlük hayatta suyu daha verimli kullanarak, israfı önleyebilir ve suyun sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayabiliriz. Küçük adımların bir araya gelerek büyük değişimler yaratabileceğini unutmamak atılması gereken adımların başında geliyor.

Wilo’nun BlueDrop Projesi Gelecek Nesillere Temiz Su Bırakıyor
Avrupa’da sektöründe ilk LEED Gold sertifikalı tesisine sahip olan Wilo Türkiye, sürdürülebilirlik odaklı projesi BlueDrop ile Türkiye tesislerinde güneş ve rüzgar enerjisi kullanılarak üretilen yenilenebilir enerji ile çalışan özel bir ürün aracılığıyla kuyu suları filtreleniyor. Bu sayede, tesisin içme ve kullanma suyu ihtiyacının, minimum karbon emisyonu ile karşılanması hedefleniyor. Proje kapsamında günde 192 kg karbon salımı engelleniyor ve yılda 16 ağaç dikme etkisi yaratılırken, su kullanımının yanı sıra geri dönüşümlü materyallerden yapılan termos/mataralarla da çalışanlar daha sürdürülebilir ürün kullanımına yönlendiriliyor.

Wilo’nun inovatif ürünleri ve çözümleri ile suyun korunmasına yönelik sürdürülebilir çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Wilo olarak 22 Mart Dünya Su Günü bizler için büyük önem teşkil ediyor. Kuruluşumuzdan bu yana her zaman suyun daha verimli ve bilinçli kullanımını temel felsefemiz haline getirerek çalışmalar yürütüyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımının temeline, daha fazla insana temiz su sağlamayı ve eş zamanlı olarak ekolojik ayak izini azaltmayı koyarak, bu kapsamda uluslararası kampanyalara imza atıyor, sürdürülebilir projeler hayata geçiriyor ve enerji tasarrufu ile verimlilik sağlayan ürünler geliştiriyoruz.

BM sürdürülebilir kalkınma hedefi 13 ile uyumlu olarak, 2025 yılına kadar ulaşmayı hedeflediğimiz ana maddeler mevcut. Bunlar; karbon emisyonlarını 50 milyon ton azaltmak, iklimden bağımsız üretim sağlamak, yüksek verimli pompalarla yılda 1,8 terawatt saat enerji tasarrufu sağlamak ve akıllı ürün portföyünü yılda yüzde 15 genişletmek şeklinde kapsamlı bir içeriği oluşturuyor. Tüm bu strateji ve faaliyetler ışığında Birleşmiş Milletler 50 Sürdürülebilir İklim Lideri’nden biri olarak, sürdürülebilirlik çalışmalarımız ile 100 milyon insanın temiz suya erişimini iyileştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İlgili Haberler

German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

Dünyada 150 yılı aşkın tecrübesiyle su teknolojilerine ilham veren Wilo, Berlin’de düzenlenen German Brand Award Ödül…
Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Wilo, 150 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi su teknolojileriyle, Belek’te açılan Ethno Hotels’in çözüm ortağı oldu.…
Wilo, Primera Alacaatlı Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

Wilo, Primera Alacaatlı Projesi’nin Çözüm Ortağı Oldu

150 yılı aşkın tecrübesiyle su teknolojilerinde yarınları şekillendiren Wilo’nun üstün teknolojileri, Ankara’nın yeni yaşam merkezi Primera…