Wavin Academy’ye uluslararası ödül

Wavin Academy’ye uluslararası ödül

Wavin Pilsa’nın 2014 yılında Türk mekanik tesisat sektörüne kazandırdığı ilk eğitim merkezi “Wavin Academy”, ABD’de birincilik ödülüne layık görüldü. Design Management Institute tarafından düzenlenen “İş Modelleri Tasarım Yarışması”nda mekanik tesisat sektörüne getirdiği yaklaşımla birinci olan “Wavin Academy”, Türkiye Akademisi başta olmak üzere Wavin İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve Danimarka’daki Wavin Academy’leri için de gurur kaynağı oldu.

Wavin Pilsa’nın 2014 yılında hayata geçirdiği ve Türk mekanik tesisat sektörünün ilk eğitim merkezi olan “Wavin Academy”, Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde Design Management Institute tarafından düzenlenen “İş Modelleri Tasarım Yarışması”nda mekanik tesisat sektörüne getirdiği yaklaşımla, birincilik ödülünü kazandı. Wavin’in Adana fabrikası bünyesindeki Wavin Türkiye Akademisi başta olmak üzere Wavin İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve Danimarka’daki Wavin Academy’leri için de gurur kaynağı olan birincilik ödülü, özellikle Wavin Academy Türkiye’nin müşterileri için yaptığı özgün çalışmalar ve sektöre sunduğu faydalı iş modeli neticesiyle Wavin’e verilmeye layık görüldü.

Bir hayalden, örnek başarı hikâyesine dönüşen Wavin Academy

Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, “Bu ödülle, Wavin Academy’nin başarısı uluslararası arenada tescillenmiş oldu. Wavin Pilsa olarak yeniliğin, hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu benimsiyor ve müşterilerimizin sorunlarına yönelik çözümlerin, stratejik iş planlarımızın en önemli parçasını oluşturduğuna inanıyoruz. ABD’de gerçekleşen ve dünya çapında birçok faydalı iş modelini geride bırakarak birinciliğin sahibi olan Wavin Academy ile ülkemiz adına büyük gurur duyduk. Bir hayalden, örnek başarı hikâyesine dönüşen Wavin Academy’nin sadece Türkiye değil, dünya tesisat sektörü için nasıl eşsiz bir model olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Wavin Academy projesinin yapılandırılmasında önemli rol oynayan Business Models Inc.’e müşteri odaklı doğru stratejiyi işaret ettiği için şirketimiz adına ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Wavin olarak 2014 yılında Türkiye’deki mekanik uygulamacıların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir pazar araştırmasına başladıklarını söyleyen Asal, “Bu amaçla Wavin Pilsa çalışanlarının da yer aldığı ‘Müşteri Safarisi’ isimli bir çalışma başlattık. Bu grup 8 hafta boyunca 400’den fazla tesisatçı, 20 distribütör, 10 uygulamacı ve 10 müteahhidi ziyaret etti. Bu görüşmelerin sonucunda İstanbul’da yeni bir fabrika kurma, online sipariş verme, tesisatçılara eğitim verilmesi, doğrudan sevkiyat yapma, 3D modelleme gibi farklı çözüm önerileri gündeme geldi. Fakat ortaya çıkan en önemli sonuçlardan biri sıhhi tesisat ustalarının, müteahhitleri ve projeleri birbirine bağlayan süreçte önemli bir rol oynadığıydı. Ortaya çıkan bu sonuç, Wavin Academy’nin kurulmasını sağladı. Açıldığı tarihten bu yana Wavin Academy, 20 binden fazla ziyaretçiye ücretsiz eğitimler verdi. Wavin’in komple bina çözümüne yönelik geleneksel ve yenilikçi çözümleri ustalar, mühendisler ve müteahhitler başta olmak üzere sektörün tüm temsilcilerine uygulamalı olarak tanıtıldı” diye konuştu.

Asal, Wavin Academy bünyesinde sürdürdükleri farklı eğitim ve çeşitli projelerle sektöre eğitimli, bilgi düzeyi yüksek, bilinçli çalışanlar kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, Wavin’in diğer akademileri de dahil olmak üzere bugüne kadar on binlerce tesisat ustasının, eğitim programlarına katıldığını ifade etti. Wavin Academy’nin bulunduğu ülkelerde yüzde 136’lık bir gelir artışı sağlandığını ifade eden Asal, “Bir sosyal sorumluluk projesi olan Wavin Academy, Türkiye’nin lokomotifi olan inşaat sektörüne de eğitim desteğiyle büyük katkıda bulunuyor. Bu yıl hayata geçirilen ‘Wavin Academy Okulda’ projesiyle onlarca teknik ve mesleki okul, ziyaret edilerek gerek eğitim gerekse sıhhi tesisat ekipmanları konusunda desteklendi” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler