Vaillant Yeni Çevreci Ürünü Arotherm Plus Isı Pompalarını İklim Değişikliğine Dikkat Çektiği Bir Toplantı İle Tanıttı

Vaillant Yeni Çevreci Ürünü Arotherm Plus Isı Pompalarını İklim Değişikliğine Dikkat Çektiği Bir Toplantı İle Tanıttı

Vaillant’tan Türkiye’de iklimlendirme alanında yine bir ilk!

İklimlendirme sektörünün önde gelen şirketlerinden Vaillant çevreci yeni ürünü aroTHERM Plus ısı pompasını, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratma hedefiyle düzenlediği “İklim Değişiyor Kim Değişmiyor?” lansman toplantısı ile tanıttı. Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, “Dünyayı koruma konusunda yaratmaya çalıştığımız farkındalığı hem doğa dostu ürünler hem de projelerle destekliyoruz. Gezegenimizin ve tüketicilerimizin iyiliği adına üç hedef belirledik: Çevreye en duyarlı ve teknolojik ürünleri sunmaya, bu teknolojinin yayılması için tüm gücümüzü ortaya koymaya ve sektör dernekleri ile iş birliği halinde tanıtım faaliyetlerine öncülük yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Tasarruflu ve uzun ömürlü ürünlerle daha yaşanabilir bir dünya için sürdürülebilirliğe odaklanan Vaillant, yeni ürün geliştirme çalışmalarında da tüm yaşam döngüleri boyunca enerji verimli ve çevre dostu olan ürünlere öncelik vermeye devam ediyor. Vaillant, bu doğrultuda geliştirdiği, benzerlerine göre 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM Plus’ı Türk tüketicisinin beğenisine sundu. 5,07’ ye varan COP değeri ve 28dB ses seviyesi ile hem verimlilik hem de konfor anlamında sektörde devrim yaratması beklenen aroTHERM Plus, Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel’in ev sahipliğinde düzenlenen “İklim Değişiyor Kim Değişmiyor?” lansman toplantısı ile tanıtıldı. Gazeteci Şelale Kadak’ın moderatörlüğünde düzenlenen lansman ile iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak hedeflendi. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için karbon ayak izimizi azaltma konusunda nelerin yapılması, nelerin değiştirilmesi gerektiğine dair bir sohbete sahne olan lansmana, çevre konusunda uzman, doğa aktivisti ve TV program yapımcısı Güven İslamoğlu da katıldı.

“Kaynaklarımızın büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayırıyoruz”
Pandemiyle birlikte evlerin ve evdeki konforun öneminin fazlasıyla ön plana çıktığını vurgulayan Alper Avdel, “Çevreye karşı sorumluluklarımız da daha fazla konuşulmaya ve önemsenmeye başladı. Bu alandaki farkındalık ve dönüşüm için çok doğru bir zaman. Vizyonunu “Evimizde ve çevremizde daha iyi bir iklim oluşturmak için çalışmak” olarak belirleyen Vaillant olarak, sürdürülebilirlik kavramı üzerine kafa yormuş ve ürettiği cihazların bu konuya en üst düzeyde uyumlu olmasına çaba sarf etmiş bir şirketiz. Kaynaklarımızın büyük bölümünü de bu alana ayırıyoruz. Dünyayı koruma konusunda yaratmaya çalıştığımız farkındalığı hem doğa dostu ürünler hem de hayata geçirdiğimiz projelerle destekleyen bir grup olarak, bu farkındalıkla hareket etmenin gerçek farkı yaratacağına inanıyoruz” dedi.

“Isıtma cihazları iklim değişikliğinde büyük rol üstleniyor”
60 milyon yılda oluşan tüm kaynakların gerekli tedbirler alınmadığı takdirde 100 yıl içinde yok olacağına dikkat çeken Avdel şöyle konuştu: “İklim değişikliği dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. Çevresel etkilerin göz önüne alınması, ülkelerin sürdürülebilir gelişimlerinin sağlanması için önemli bir konu. Karbon salımının kontrol altına alınması birinci derecede önemli. Karbon ayak izi özelinde elimizdeki bir araştırma çok çarpıcı veriler ortaya koyuyor. Araştırmaya göre hane halkı karbon üretiminde ısıtma sistemlerinin payı yüzde 33 civarlarında. Isıtma cihazları bu anlamda iklim değişikliğinde büyük rol üstleniyor. Evlerin içindeki iklim, ayrılmaz bir şekilde küresel iklimle de bağlantılı.”

“Gezegenimizin ve tüketicilerimizin iyiliği adına üç hedef belirledik”
Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel toplantıda, “Bu toplantı ile dünyamızın şu anda içinde bulunduğu duruma bir kez daha dikkat çekmeyi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için yapılması gerekenler konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi. Avdel, Vaillant’ın sektörde verimlilik ve sürdürülebilirlik kavramlarını sahiplendiğini, tüketiciler ve dünya için en iyi ürün ve çözümleri sunmak için var gücü ile çalıştığını söyledi. Vaillant’ın hem enerji verimliliği hem de çevre dostu teknolojiler açısından sektöre öncülük ederken büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirten Avdel sözlerine şöyle devam etti: “Bu sorumluluğun hakkını verebilmek ve gezegenimizin ve tüketicilerimizin iyiliği adına üç hedef belirledik. Öncelikle sektörümüzde oyunu değiştiren, çevreye en duyarlı ve teknolojik ürünleri sunmaya devam edeceğiz. Bu ürünlerin kitlelere yayılmasını sağlayabilmek için ölçek ekonomisinden faydalanmak gerekiyor. Bunun için de bu ürünlere asimetrik olarak her anlamda yatırım yapmayı vadediyoruz. Tecrübemiz, geniş ve uzman satış ağımız ve servis kadrolarımız ile bu teknolojinin yayılması için tüm gücümüzü ortaya koyuyoruz. Son olarak bu ürünlerin son tüketici için daha ulaşılabilir olabilmesi için mensubu olduğumuz tüm derneklerle iş birliği halinde, onların aracılığıyla gerekli tanıtım faaliyetlerinde öncülük yapmaya devam edeceğiz.”

“Dünyamız için yapılacak çok şey var”
Doğa aktivisti ve TV program yapımcısı Güven İslamoğlu lansmanda, iklim değişikliğine karşı son dönemece gelindiğini bir an önce önlem alınması gerektiğini vurguladı. İslamoğlu, “İklimi değiştirdik, sonuçlarına göğüs germemiz giderek güçleşiyor. Artık sınıra geldik. Eşiği geçersek seller, volkanlar, kuraklık gibi dünyanın kendi mekanizmaları otomatik olarak devreye girecek. İklimi değişikliğini durduramıyorsak o zaman adapte olmak için hazır olmalıyız. Dünyamız için yapılacak çok şey var. Hem var olan hem de gelecek nesillerin bilgilendirilmesi gerekiyor. Zaman kısa, olanak çok büyük. Bundan faydalananlar gerçekten büyük fark yaratacaklar” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Vaillant’ın Yeni Akıllı Oda Termostatı myVAILLANT Smart, Teknolojiyi Konforla Buluşturuyor

Vaillant’ın Yeni Akıllı Oda Termostatı myVAILLANT Smart, Teknolojiyi Konforla Buluşturuyor

  Yeniliklerin öncüsü Vaillant, yenilikçi ürün ve hizmetlerini mükemmel müşteri memnuniyetini sağlama hedefiyle geliştirmeye devam ediyor.…
Vaillant Türkiye Bisikletçisi Melih Beyhan Gran Fondo’da Madalya Kazandı

Vaillant Türkiye Bisikletçisi Melih Beyhan Gran Fondo’da Madalya Kazandı

Vaillant’ın forma ve ekipman desteği ile sponsor olduğu Melih Beyhan, Bodrum Gran Fondo Yarışması’nın 2023 yılı organizasyonunda…
Vaillant VRF Ürün Gamı ile Tasarruf ve Konforu Bir Arada Sunuyor

Vaillant VRF Ürün Gamı ile Tasarruf ve Konforu Bir Arada Sunuyor

İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Vaillant, “Yarın için bugünden Vaillant” söylemi ile yarının teknolojisine bugünden yatırım…