Vaillant Türkiye kombide yeni döneme hazır

Vaillant Türkiye kombide yeni döneme hazır

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, yeni yönetmelikle hane başına yıllık ısıtma giderinin yaklaşık 500 TL düşmesini beklediklerini, böylelikle Türkiye’nin yıllık enerji tasarrufunun da ortalama 1 milyar doları bulacağını söyledi.

Vaillant, 21 Nisan’da Türkiye’de uygulamaya alınacak ErP yönetmeliği doğrultusunda hazırlıklarını tamamladı ve düzenlediği toplantıyla kamuoyunu bilgilendirdi. Enerji sektöründeki tüm ürünler için ekolojik gereksinimleri belirleyen yeni yönetmelik ile kaynak kullanımında tasarruf edilmesi ve zararlı emisyonların azaltılması hedeflenirken, Vaillant Türkiye 2015’ten bu yana Avrupa’da kazandıkları deneyimi Türkiye’ye taşıyor. Teknoloji yatırımlarını aralıksız sürdürerek tasarruflu, verimli, uzun ömürlü ürünleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunmaya  da devam ediyor.

Alper Avdel: ErP ile  Türkiye’nin  yıllık enerji tasarrufu 1 milyar doları  bulacak

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel toplantıda yaptığı açıklamada kombi pazarında 21 Nisanda yürürlüğe girecek  ErP  yönetmeliği ile yıllık doğalgaz maliyetlerinde düşüş sağlanacağını söyledi.  Yeni dönemin hem tüketiciye hem de ülke ekonomisine büyük katkısı olacağını belirten Avdel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni ErP yönetmeliğiyle birlikte, yoğuşmalı kombi üretimi zorunlu hale geliyor. Bu zorunluluk doğrultusunda, hanelerde izolasyon durumu ve coğrafi konumuna göre, %25-35’e varan doğalgaz tasarrufu yapılmasını bekliyoruz. Bu da yıllık ısıtma giderinin hane başına yaklaşık 500 TL düşmesi anlamına geliyor. Böylelikle ülkemizin  yıllık enerji tasarrufunun da ortalama 1 milyar doları  bulacağını öngörüyoruz. ErP yönetmeliğine uygun ürünlerle hem tüketiciler, hem sektör hem de Türkiye kazanacak.”

 

ErP ile büyümeye devam edeceğiz

Avdel konuşmasında sektör hakkında da bilgi verdi: “Geçtiğimiz yıl; kentsel dönüşüm, yenileme pazarı ile şofben, termosifon ve klimalardaki ÖTV indiriminin etkisiyle sektörümüz beklentilerin üzerinde büyüdü. ErP yönetmeliğiyle 2018 yılında da sektörde %10 civarında bir büyüme bekliyoruz. Bu büyümeye paralel olarak kombi pazarının da yıllık 1 milyon 100 bin adedi aşmasını öngörüyoruz. Vaillant Türkiye olarak sene başında yaptığımız planlar doğrultusunda sene sonunda  %30 büyüme hedefliyoruz. ”

Erol Kayaoğlu: Yeni dönemin en tecrübeli markasıyız

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu da, toplantıda yaptığı konuşmada;  yeni ErP yönetmeliğiyle birlikte Vaillant’ın ekosisteminde yer alan tüketicilerin taleplerine göre satış noktaları ve satış sonrası hizmetlerde önemli değişiklikler olacağını söyledi.

Yeni dönemde tüketicileri Vaillant’ın konforlu, verimli, ekonomik ve daha çevre dostu bir ürün gamı ile tanıştıracaklarını da belirten Kayaoğlu, “İş ortaklarımız; enerjiyi maksimum verimlilikle kullanan, akıllı iletişim teknolojileriyle donatılmış, müşteri memnuniyeti yüksek ürünler ile tüketiciye ulaşarak Türkiye’nin enerji tasarrufuna pozitif katkı sağlayacak” dedi.

144 yıllık aile şirketi, kombinin mucidi Vaillant’ın bu köklü değişimi 2015 yılından bu yana Avrupa’da deneyimlediğini belirten Kayaoğlu, bu nedenle geniş ürün gamıyla Türkiye’deki yeni döneme  en hazır marka olduklarını da söyledi. Kayaoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Biz de 3 yıldır, Avrupa’yla eş zamanlı olarak Türkiye’deki yeni döneme hazırlanıyoruz.  Öncelikle Türkiye’nin değişik bölgelerinde eğitimler vererek, yüzlerce sektör oyuncusunu konuyla ilgili bilgilendirdik. İş ortaklarımızı enerji bayiliği konseptimiz kapsamında enerji danışmanlığına hazırladık. Ürün gamımızı ise konvansiyonel ürünlerden yenilenebilir enerji ürünlerine ve yüksek verimli yani yoğuşmalı kombi gibi ürünlere taşıdık. Bilgi ve tecrübemizle, bu dönemin yıldızı olmaya adayız.”

Yılı 500 milyon TL’lik ciroyla kapatmayı hedefliyoruz

21 Nisan tarihi itibariyle konvansiyonel (yoğuşmasız) ürünlerin üretimi ve ithalatının  yasaklanacağını da belirten Kayaoğlu, şöyle devam etti: “Ancak, bu ürünlerin satışı 1 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek. Dolayısıyla, konvansiyonel ürünler kademeli olarak hayatımızdan çıkacak. Vaillant Türkiye olarak halihazırda işimizin yüzde 75’ini yoğuşmalı ürünler oluşturuyor. Geçtiğimiz 3 yıl boyunca ürün gamımızı yeni dönemi en etkin şekilde yönetecek hale getirdik. Yeni ErP yönetmeliğiyle uyumlu 4 farklı yoğuşmalı ürünümüzle pazarda yerimizi aldık. Yine 21 Nisan tarihinde, Vaillant teknolojisinin geldiği son nokta olan Green IQ konseptimiz ile tasarlanan, multi yoğuşma teknolojisi ile maksimum verimlilik değerlerine sahip ecoTEC Exclusive’i ürün gamımıza ekliyoruz. Vaillant Türkiye olarak, bilgi ve tecrübemiz doğrultusunda, 2018 beklentilerimizi de yüksek tuttuk. 2018 yılını %30 büyüme ve  500 milyon TL ciro ile kapatmayı hedefliyoruz.”

  Hazım Bumin: ecoTEC Exclusive, premium segmentin de üzerinde yer alacak

Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin de toplantıyı izleyenlere Green IQ konsepti kapsamında tasarlanan Green IQ ecoTEC Exclusive multi yoğuşmalı kombinin özelliklerini anlattı. “ecoTEC Exclusive birden fazla yoğuşma sağlayan teknolojisi, entegre edilen termostatıyla sunduğu A+ verimlilik, %85 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmesi, cep telefonuyla kontrol ve uzaktan erişim gibi üstün özelliklere sahip olmasıyla tüketicinin ilk tercihleri arasında yer alacak. Yüksek sıcak su konforu, Quite Mark sessizlik ödülü, benzersiz Vaillant tasarımı ve 1:10’a varan geniş modülasyon oranı ile hem teknoloji hem de verimlilik anlamında premium segmentin üzerinde yer alacak.”

 

İlgili Haberler

Vaillant Group Türkiye, 25. Ulusal Kalite Günleri’nde YTÜ Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Vaillant Group Türkiye, 25. Ulusal Kalite Günleri’nde YTÜ Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen 25. Ulusal Kalite Günleri etkinliğinde öğrencilerle…
Vaillant, Self Servis Uygulaması ile Dijitalleşen Hizmetlerine Bir Yenisini Daha Ekliyor

Vaillant, Self Servis Uygulaması ile Dijitalleşen Hizmetlerine Bir Yenisini Daha Ekliyor

Yarını bugünden düşünen Vaillant, Satış Sonrası Hizmetler sürecindeki müşteri deneyimini Self Servis Uygulaması ile ileriye taşıyor.…
Vaillant Group Türkiye, eğitim programları ile  2022 yılında da 4 bine yakın iş ortağına ulaştı

Vaillant Group Türkiye, eğitim programları ile 2022 yılında da 4 bine yakın iş ortağına ulaştı

Vaillant Group Türkiye Teknik ve Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl yüz yüze ve online olarak düzenlenen eğitim programı,…