Vaillant Pandemi Dönemindeki İçerik Yaklaşımını, Content Marketing Summit’te Anlattı

Vaillant Pandemi Dönemindeki İçerik Yaklaşımını, Content Marketing Summit’te Anlattı

Vaillant Türkiye, 3. Content Marketing Summit’te, pandemi ile yeniden tasarlanan içeriklerini anlattı. Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, “Vaillant olarak 140 yılı aşkın süredir tüm dünyada evlerde konforun simgesiyiz. Sunduğumuz içeriklerle bu zorlu dönemde de müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, evlerindeki konforu sürdürmeye yönelik çalışmalara odaklandık” dedi.  

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Content Marketing Summit”, pazarlama dünyasının önde gelen isimlerini üçüncü kez ağırladı. Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, online olarak gerçekleştirilen zirve kapsamındaki “Bizi İyi İçerik mi Kurtaracak?” oturumunda pandemi sonrası daha da önem kazanan içeriğin dönüşümünü anlattı.

Vaillant Türkiye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana tüm kanallardan 7/24 hizmet verdiklerini belirten Hazım Bumin, “Vaillant olarak 140 yılı aşkın süredir tüm dünyada evlerde konforun simgesiyiz. Sunduğumuz içeriklerle bu zorlu dönemde de müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, evlerindeki konforu sürdürmeye yönelik çalışmalara odaklandık. Bu yüzden içeriğimizin tonu çok önemliydi. İlk günden itibaren hem çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza hem de müşterilerimize çeşitli konularda bilgilendirmeler yaptık ve mesajlar verdik. ” dedi.

Podcast yayınları ile 100 bini aşkın dinleyiciye ulaştı

Koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başladığı günden itibaren aldıkları hızlı aksiyonlarla bir yandan çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını koruma yönünde uygulamalar hayata geçirirken diğer yandan yeni hizmetleri devreye aldıklarını anlatan Bumin, “Evlerinde Vaillant konforu ile tanışmak isteyen müşterilerimiz için “Görüntülü Ücretsiz Keşif” projesini hayata geçirdik. Satın alma sürecinde önceden keşif ve montaj için olmak üzere iki kez yapılan ev ziyaretini bire düşürdük. Bu kapsamda yapılan görüntülü keşif görüşmeleriyle müşterilerimizin, evlerine en uygun kombiyi seçmelerinde yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Evlerde geçirilen zamanın arttığını hatırlatan Hazım Bumin, bu zamanı keyifli hale getirmek için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bumin şöyle konuştu: “Pandemiyle birlikte daha fazla dijital içerik tüketimi oldu. İnsanlar sizi artık posterlerde değil aranızda görmek istiyor. Yani artık bir kişilik yaratmanızı ve içeride bunun gezmesini istiyorlar. “Vaillant ile Kafa Rahatlatan Sohbetler” adıyla başlattığımız podcast yayınlarında alanında uzman ve ünlü isimlerle kafamıza takılan sorulara, rahatlatıcı cevaplar arıyoruz. Sohbetler Vaillant Türkiye’nin Spotify, Apple Podcast ve Google Podcast kanalları üzerinden takip edilebiliyor. Bu kanalı önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz. Podcast yayınlarımız ile yarattığımız içeriklerle şu an 100 bini aşkın dinleyiciye ulaştık.”

Doğa dostu ürün ve projelerle dünyayı koruma konusunda farkındalık yaratıyor 

Sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerinin temeline yerleştirdiklerini kaydeden Hazım Bumin, “Pandemi’de sürdürülebilirliği ön planda tutarak Green iQ lansmanını gerçekleştirdik. “Farkında olmak ayrıcalıktır” kampanyası ile doğanın bize sunduğu ayrıcalıkların farkında olmamız gerektiğini insanlara aşılamak istedik. Müşterilerimizin ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını doğaya en az zarar verecek şekilde karşılayabilmeleri için en çevreci ürünleri sunmaya çalışıyoruz. Green iQ konseptine verdiğimiz önem de bunu ispatlıyor. Bununla birlikte daha da fazlasını yapmamız gerektiğinin farkında olarak, bizimle aynı değerleri taşıyan Doğa Derneği ile iş birliği içerisindeyiz ve bunu da devam ettireceğiz. Dünyamızı koruma konusunda yaratmaya çalıştığımız farkındalığı hem doğa dostu ürünlerimizle hem de hayata geçirdiğimiz projelerle destekliyor, bu farkındalıkla hareket etmenin ayrıcalık getireceğine inanıyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Vaillant, PartnerNET ile Dijital Uygulamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi 

Vaillant, PartnerNET ile Dijital Uygulamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi 

Müşteri memnuniyetini daha da yukarıya taşıma hedefiyle yenilikçi uygulamalarını devreye alan Vaillant Türkiye, PartnerNET uygulaması ile…
Vaillant Türkiye, Müşteri Deneyiminde Mükemmellik Hedefiyle Vaillant Akademi’yi Hayata Geçirdi 

Vaillant Türkiye, Müşteri Deneyiminde Mükemmellik Hedefiyle Vaillant Akademi’yi Hayata Geçirdi 

Vaillant Türkiye, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) iş birliği ile müşteri deneyimini mükemmele ulaştırma hedefi…
Vaillant 2023’te Enerji Çeşitliliğine Odaklanarak Fark Yaratmaya Devam Edecek

Vaillant 2023’te Enerji Çeşitliliğine Odaklanarak Fark Yaratmaya Devam Edecek

Vaillant Türkiye, 2022 yılında da büyümeye devam etti. Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, zorlu geçen…