Ülke olarak üretmekten başka alternatifimiz yok

Ülke olarak üretmekten başka alternatifimiz yok

video
play-sharp-fill
Bahçıvan Elektrik Motor San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan: “Biz Bahçıvan olarak 65 ülkeye ihracatımızın yanında birçok alanda ithalatın önünü kestik. Biz bu ülkede, üretebildiğimizi dünyaya gösterdik, bu ülkenin insanları isterlerse birçok şeyi başarabilir. Bu ülkenin insanları her şeyin en iyisine layıktır.”

Bahçıvan Elektrik Motor San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Hadımköy’de bulunan fabrikasında yatırımlarını, sektöre sunduğu yeni ürünlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği basın toplantısında sektörel basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bahçıvan Elektrik Motor San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan; Yer altı zenginlikleri olmayan ülke olarak üretmekten başka alternatifimizin olmadığını, bu açıdan sanayinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Bahçıvan Motor olarak kuruluşundan bu yana ülkeye dışarıdan gelen ürünlerin yerli olarak üretilebileceğini göstermek amacıyla faaliyetlerini yürüttüklerini, 72 ülkeye ihracat gerçekleştirirken, ülkemize yurt dışından gelen ürünlere ikame ürün olarak da ayrıca katkı sağladıklarını söyledi.  Bahçıvan, “Bizim üretmemiz lazım, ithalatın önünü kesmemiz lazım. Biz Bahçıvan olarak 72 ülkeye ihracatımızın yanında birçok alanda ithalatın önünü kestik. Biz bu ülkede, üretebildiğimizi dünyaya gösterdik, bu ülkenin insanları isterlerse birçok şeyi başarabilir. Bu ülkenin insanları her şeyin en iyisine layıktır. Ben bir ürün yerli de olsa, kaliteli olanın kullanılması taraftarıyım. Yerli ürün yabancı bir üründen en az yüzde 5 daha iyi değilse söz söylemeye hakkımız yoktur.” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan da, sektörel basın mensuplarının yerli üretimle ilgili sorusunu, “Bir ürünü üretirken bütün standartlara uygun, sertifikasyonları tamamlanmış, rekabetçi, yeterli kaliteye sahip olarak üretmek durumundayız. “Ben yaptım oldu. Mantığıyla üretim yapılamaz.” şeklinde cevaplandırdı.

İlgili Haberler

BVN Yeniliklerini ve İş Ortaklığını ISK-SODEX2023 Fuarı’ında Duyurdu

BVN Yeniliklerini ve İş Ortaklığını ISK-SODEX2023 Fuarı’ında Duyurdu

  BVN İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçivan: “Geliştirdiğimiz yenilikçi ve kaliteli ürünlerimiz…
BVN Yeniliklerini ve İş Ortaklığını Duyurdu

BVN Yeniliklerini ve İş Ortaklığını Duyurdu

BVN İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçivan: “Geliştirdiğimiz yenilikçi ve kaliteli ürünlerimiz sayesinde…
Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, zengin ürün gamı, iklimlendirme çözümleri, satış öncesi ve sonrası yaklaşımıyla uluslararası…