Türkmenistan’ın “İlk Akıllı Şehri”ne Aldağ Teknolojisi Hizmet Verecek

Türkmenistan’ın “İlk Akıllı Şehri”ne Aldağ Teknolojisi Hizmet Verecek

Ahal’ın yeni merkezi Türkmenistan’ın ilk “akıllı” şehri olacak. Ahal vilayetinin yeni yönetim merkezi, Köpetdağ’ın eteklerinde pitoresk bir yerde inşa ediliyor ve bu doğal güzelliği korumak için “yeşil” teknolojilerin yaygın olarak kullanılması gerekiyor. Amaçlanan rahat bir yaşam, verimli çalışma, iyi dinlenme, spor, yaratıcılık için tüm fırsatları sağlamak üzere akıllı sistemler kullanılıyor. İlk ve orta öğretim meslek okulları, sanat okulları, sağlık evi, 720 kişilik ortaokul, Uluslararası At Yetiştiriciliği Yüksek Okulu, 320 kişilik anaokulu, 10 bin kişilik stadyum, park, eğlence ve alışveriş alanları, otel, banka, multidisipliner spor kompleksi ve 360 yataklı hastane, 150 yataklı onkoloji tıp merkezi, 150 yataklı ana ve çocuk sağlığı tıp merkezi, 7 katlı konut binalarından oluşan yeni yerleşim merkezi modern teknolojiler ve dijital bir sistemle donatılıyor.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı, projenin başlangıcında; “akıllı” şehir kavramının uygulanması, çevre dostu ulaşım hareketinin oluşturulması, güneş panellerinin kullanımı gibi çevre dostu uygulamaların göz önünde bulundurulmasına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Aldağ A.Ş., Türkmenistan’ın ilk “akıllı kenti”nde de yerini aldı. Çevreye saygılı bu yeni yaşam merkezinde Aldağ A.Ş. Manisa Akhisar Tesisinde üretilen 2,28 – 4,10 kW arası soğutma kapasitesine sahip fancoil üniteleri kullanılacak. Bu üniteler proje talep ve beklentileri doğrultusunda, dijital kontrol teknolojilerine sahip olarak üretilmektedir. Bununla birlikte uzun ömürlülüğü sağlamak üzere terlemeyi önleyen 3 milimetre kalınlığında termal izolasyon, 0,8 -1 milimetre galvaniz sacdan mamul, elektrostatik toz boya ile boyanarak fırınlanmış konstrüksiyon, tasarım özellikleri arasında yer almaktadır. Modern, estetik, şık bir görünümün yanı sıra temizlik ve bakım kolaylığı gözetilen ünitelerde; ABS plastik panjurlara ve kontrol paneline kolayca ulaşılacak hareketli yan kapaklar ve özel olarak tasarlanmış kızaklı ve kolayca çıkarılabilen filtre mevcuttur. Bu filtreler; G2 sınıfında ve yıkanabilir özelliktedir ve polipropilen materyalden mamuldür.

Aldağ A.Ş., geleceğin “akıllı iklimlendirme sistemleri”nin çözüm ortağı olmaya devam edecek.

İlgili Haberler

Akhisar Belediyesi Hizmet Binasının İklimlendirme Teknolojisinde Çıtayı Aldağ A.Ş Yükseltiyor

Akhisar Belediyesi Hizmet Binasının İklimlendirme Teknolojisinde Çıtayı Aldağ A.Ş Yükseltiyor

Akhisar Belediyesi, 9 belde ve 86 köyüyle birlikte 176 bin kişilik bir nüfusa hizmet veriyor. 2009…
Astana’nın İncisi Talan Towers’ta Aldağ Fancoil Üniteleri İç Ortam Konfor Koşullarını Sağlıyor

Astana’nın İncisi Talan Towers’ta Aldağ Fancoil Üniteleri İç Ortam Konfor Koşullarını Sağlıyor

Kazakistan’ın başkenti Astana’nın uluslararası A sınıfı iş merkezi, rezidans ve 5 yıldızlı otel kompleksi Talan Towers,…
Aldağ A.Ş., Allianz Tower’daki Yeni Genel Merkezinde

Aldağ A.Ş., Allianz Tower’daki Yeni Genel Merkezinde

İklimlendirme sektörünün lideri ve güçlü kuruluşu ALDAĞ A.Ş. aldığı yatırım kararıyla Genel Merkez faaliyetlerini Ataşehir’de bulunan…