Türkmenistan’ın “İlk Akıllı Şehri”ne Aldağ Teknolojisi Hizmet Verecek

Türkmenistan’ın “İlk Akıllı Şehri”ne Aldağ Teknolojisi Hizmet Verecek

Ahal’ın yeni merkezi Türkmenistan’ın ilk “akıllı” şehri olacak. Ahal vilayetinin yeni yönetim merkezi, Köpetdağ’ın eteklerinde pitoresk bir yerde inşa ediliyor ve bu doğal güzelliği korumak için “yeşil” teknolojilerin yaygın olarak kullanılması gerekiyor. Amaçlanan rahat bir yaşam, verimli çalışma, iyi dinlenme, spor, yaratıcılık için tüm fırsatları sağlamak üzere akıllı sistemler kullanılıyor. İlk ve orta öğretim meslek okulları, sanat okulları, sağlık evi, 720 kişilik ortaokul, Uluslararası At Yetiştiriciliği Yüksek Okulu, 320 kişilik anaokulu, 10 bin kişilik stadyum, park, eğlence ve alışveriş alanları, otel, banka, multidisipliner spor kompleksi ve 360 yataklı hastane, 150 yataklı onkoloji tıp merkezi, 150 yataklı ana ve çocuk sağlığı tıp merkezi, 7 katlı konut binalarından oluşan yeni yerleşim merkezi modern teknolojiler ve dijital bir sistemle donatılıyor.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı, projenin başlangıcında; “akıllı” şehir kavramının uygulanması, çevre dostu ulaşım hareketinin oluşturulması, güneş panellerinin kullanımı gibi çevre dostu uygulamaların göz önünde bulundurulmasına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Aldağ A.Ş., Türkmenistan’ın ilk “akıllı kenti”nde de yerini aldı. Çevreye saygılı bu yeni yaşam merkezinde Aldağ A.Ş. Manisa Akhisar Tesisinde üretilen 2,28 – 4,10 kW arası soğutma kapasitesine sahip fancoil üniteleri kullanılacak. Bu üniteler proje talep ve beklentileri doğrultusunda, dijital kontrol teknolojilerine sahip olarak üretilmektedir. Bununla birlikte uzun ömürlülüğü sağlamak üzere terlemeyi önleyen 3 milimetre kalınlığında termal izolasyon, 0,8 -1 milimetre galvaniz sacdan mamul, elektrostatik toz boya ile boyanarak fırınlanmış konstrüksiyon, tasarım özellikleri arasında yer almaktadır. Modern, estetik, şık bir görünümün yanı sıra temizlik ve bakım kolaylığı gözetilen ünitelerde; ABS plastik panjurlara ve kontrol paneline kolayca ulaşılacak hareketli yan kapaklar ve özel olarak tasarlanmış kızaklı ve kolayca çıkarılabilen filtre mevcuttur. Bu filtreler; G2 sınıfında ve yıkanabilir özelliktedir ve polipropilen materyalden mamuldür.

Aldağ A.Ş., geleceğin “akıllı iklimlendirme sistemleri”nin çözüm ortağı olmaya devam edecek.

İlgili Haberler

Aldağ A.Ş. ERP Sistem Müdürlüğü Görevine Çiğdem Arslan Atandı

Aldağ A.Ş. ERP Sistem Müdürlüğü Görevine Çiğdem Arslan Atandı

Çiğdem Arslan Kimdir? Aldağ A.Ş.’nin yeni ERP Sistem Müdürü olarak görevine başlayan Çiğdem Arslan, önce Uludağ…
Satış Sonrası Hizmetler; Bir Marka Değerinin Ardındaki Gizli Güç”

Satış Sonrası Hizmetler; Bir Marka Değerinin Ardındaki Gizli Güç”

20 yılı aşan sürede Satış Sonrası Hizmetler ve Teknik Servis ve Bakım süreçleri içinde yöneticilik görevlerinde…
Four Essentials Mühendislik Toplantısı Aldağ A.Ş. Proje Ortaklığında Gerçekleşti

Four Essentials Mühendislik Toplantısı Aldağ A.Ş. Proje Ortaklığında Gerçekleşti

Dekogroup ve Aldağ A.Ş. proje ortaklığıyla düzenlenen Four Essentials Mühendislik Toplantısı, 2 Mayıs 2023’te Çırağan Palace…