Teknoloji Merkezi Almanya’da İklimlendirmede Taşınabilir Çözüm

Teknoloji Merkezi Almanya’da İklimlendirmede Taşınabilir Çözüm

İMBAT taşınabilir çatı tipi klimalar, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere ideal iklim koşullarını sağlamak için tasarlanmıştır. Hizmet sektöründe, etkinlikler ve kurumsal organizasyonlarda, mobil olarak belirli süreler için gerekli tüm iklimlendirme ihtiyaçlarına karşılık veren İmbat taşınabilir çatı tipi klima, iklimlendirmede taşınabilir bir çözüm sunmaktadır.

Tamamen İmbat tasarımı olan taşınabilir çatı tipi klimalar, köşelerinde darbe koruyucularıyla güçlendirilmiş muhafazaya sahiptir. Bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilir nitelikte, ilk çalıştırma ve işletmeye alınması hızlı, servis ve bakımı kolaydır. Titreşime dayanıklı kasa profili, alttan ve üstten taşıma imkanı sağlamaktadır. Böylece defalarca takılıp sökülebilir ve bu özelliği sayesinde Avrupa’da yaygın olan kiralama sektöründe kullanılabilir.

Cihazlar, maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanmak ve düşük C02 emisyonu için ERP-Eco Design kriterlerine uygun olarak imal edilmektedir. Heat-pump ve geniş sıcaklık aralığında  (-10°C ile +45°C) çalışabilme özelliğine sahip olup, soğutucu akışkan olarak ozon tabakasına zarar vermeyen R-410a gazı kullanılmakta, darbe koruyucuları ile güçlendirilmiş titreşime dayanıklı kasası, alttan ve üstten taşıma imkanı ile tak çalıştır olarak kolay priz adaptörüyle sunulmaktadır.

Yüksek verimli G4 filtre ve filtre kirlilik alarmı standart olup isteğe göre F7 ve F9 filtreler eklenerek üç kademeli filtrasyon sağlanabilmektedir. Cihazlar 32 A enerji ile ihtiyaç olan her yerde kullanılabilmekte, kolay priz adaptörü ile tak çalıştır avantajı sağlamaktadır. Cihazlarda sessiz ve yüksek verimli scroll tip kompresörler kullanılmaktadır.

İmbat taşınabilir klimalar, 36 kW soğutma olmak üzere tek kapasite ve iki model olarak üretilmektedir. Dış mekan için, aksiyal kondenser fanlı, iç mekan kullanımı için ise radyal kondenser fanlı olarak tasarlanmıştır.

Taşınabilir çatı tipi klimalar, tam otomatik çalışmasını sağlayan, gelişmiş mikroişlemci tarafından kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda ve kontrol, bina yönetim sistemlerine bağlanabilme özelliğine sahiptir. Uzaktan kumandayla ya da bina yönetim sistemleri ile bağlantı sağlayarak set değerleri izlenebilir veya ayarlanabilir yapıdadır. Enerji kesintisi halinde, yeniden enerji sağladığında cihaz otomatik olarak çalışmaya devam etmektedir. Enerji kesintilerinde mikroişlemcinin programı silinmemektedir.

OPSİYONEL OLARAK,

  • PC veya bina otomasyonu ile uzaktan kumanda ve kontrol
  • Bakır boru, eloksallı veya hidrofilli alüminyum kanatlı kondenserler
  • R 32 Soğutucu Akışkan
  • Bakır boru, bakır kanatlı kondenserler
  • Elektrikli ısıtma
  • İnverter kompresör kullanılabilir.

İmbat İklimlendirme olarak, 2004 yılından beri kurumlar destekli Ar-Ge projeleri üretiyoruz ve  dünya pazarları için tek model üretimi yerine farklı pazarların farklı isteklerine esneklikle cevap vermenin  ve daha nitelikli ve spesifik olmanın katma değer yarattığına inanıyoruz.

Bu doğrultuda 32 yıllık birikimimizi , teknolojik gelişmeleri ve hedef aldığımız pazarların ihtiyaçları ile harmanlayarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Ürünlerimizin Avrupa standartlarında olması yüksek standartların arandığı tüm pazarlarda bir  avantaj durumunda.

Bu doğrultuda ihracatımızın büyük kısmını Avrupa pazarına gerçekleştiriyoruz.  Avrupa’ya Türk mühendisliğini tanıtmada  ve Türk malı algısını pozitif yönde değiştirmede de katkımızın  büyük olduğunu ,Avrupa’ya ihracat yapmak isteyecek daha küçük şirketlere örnek oluşturduğumuzu düşünüyoruz.

Bu anlayışla, 2018 yılından beri, Avrupa pazarında kullanılan mobil iklimlendirme için dizayn ettiğimiz Taşınabilir Çatı Tipi Klimalarımızı kiralayan ve bu hizmeti mükemmel sunan yerel bir Alman partner firmamız var ve bu firma 70 yıldan fazla süredir mobil ısıtma, iklimlendirme ve güç kaynağı sistemlerinin kiralanmasında güvenilir ve güçlü bir firma olup, Almanya genelinde ve uluslararası alanda faaliyet gösteriyor.

Firma, hava, su, elektrik ve etkinlik lojistiği alanlarında  yılda 365 gün, günde 24 saat inovasyon lideri olarak anılmaktan  gurur duyuyor.

Berlin, Köln, Chemnitz ve Munchen organizasyonları olmak üzere ülkenin dört bir yanından hızlı hizmet verebiliyor.

Yıllardır, İmbat markasıyla cihazlarımız, Avrupa ‘nın gösteri alanlarında, sergilerde, sağlık sektöründe özetle geçici faaliyet alanlarında veya acil müdahale mekanlarında başarı ile kullanılıyor. Cihazlar mobil kullanılsa da zaman zaman takıldığı yerden sökülmeyerek fatura ediliyor ve partner firmamız stoğu azaldıkça toplu sipariş verebiliyor.

Bir Türk markası olarak önemsediğimiz önemli konulardan biri de, ihracatçı konumunda olduğumuz Avrupa’da tüm bu yenilikçi çalışmalarımızla amacımız uzun yıllardır ürettiğimiz nitelikli ürünlerimiz yanında gelişen ve değişen pazarın dinamiklerine uygun yeni ürünler ile sektörümüzün gündeminde olmayı sürdürmek.

Özetle hevesle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz..

 

İlgili Haberler

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

İmbat, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme ve soğutma çözümleri üreticisi olarak, TRT Uluslararası Film Platoları’nda tercih edildi.…
Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Osmanlı devrinde ilk müzecilik çalışmalarımız 1845-46 yıllarında İstanbul’da Harbiye Ambarı’nda başlar. Eski silahların, çeşitli tarihî nesnelerin,…
İmbat Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

İmbat Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

İmbat ilk ihracatını gerçekleştirdiği 2003 yılından bu güne kadar ihracat pazarlarında servis organizasyonuna da sahip güvenilir…