TADIM’ın Ankara Tesislerinde ki Çözüm Ortağı “Çukurova Isı”

TADIM’ın Ankara Tesislerinde ki Çözüm Ortağı “Çukurova Isı”

İleri teknolojisi ile radyant ısıtma sistemlerinin öncü markası Çukurova Isı, “sulu radyant panel” ürün grubuyla Türkiye’nin önde gelen projelerine yüksek verimlilik ve konfor sağlamaya devam ediyor.

Türkiye’nin paketli kuruyemişte öncü markası olan TADIM, Anadolu OSB’de inşa edilen yeni üretim tesislerinin ısıtmasında Çukurova Isı’yı tercih etti. Projede kullanılan “sulu radyant panel” ürün grubu ile fabrikanın ısıtmasında, klasik ısıtma sistemlerine göre yüzde 30’lara varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanacak.

Enerji kaynaklarını verimli kullanan yeni nesil ürün, hizmet ve çözümleri ile radyant ısıtma pazarının öncü markası olan Çukurova Isı, Türkiye’nin prestijli projelerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Yılın ilk çeyreğinde İtalyan Sabiana ile “sulu radyant panel” ürün grubu için distribütörlük anlaşması imzalayan Çukurova Isı, sulu radyant panelleri ile son olarak Türkiye’nin paketli kuruyemişte öncü markası olan Tadım’ın Ankara fabrikasında yerini aldı.

Radyant ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar müşterilerine, komple sistem çözümü sunan Çukurova Isı, çözüm ortağı olduğu projelerin ısıtmasında minimum enerji sarfiyatı ile maksimum konfor sağlıyor.

Tadım’ın Anadolu OSB’de inşa edilen üretim tesislerinde 12.000 metrekare alanı, uzunluğu 2280 metre olan toplam 410 adet sulu radyant panel ile ısıtacak olan Çukurova Isı, fabrikanın enerji verimliliğini klasik sistemlere göre yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor. Sistemde maksimum enerji verimliliği sağlayan sulu radyant paneller, kullanıcı dostu dizaynı ve çalışma prensibiyle de işletmede kolaylık sağlıyor.

Projede kullanılan “sulu radyant paneller”de ısı transferi ışınım yolu ile sağlandığı için ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerde olduğu gibi hava hareketlerinden ve ortam şartlarından kaynaklı ısı kayıpları yaşanmıyor. EN 12831 standardına uygun olarak geliştirilen sulu radyant paneller, doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşüyor ve ışınların, tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla da ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi aynı zamanda hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olmasını da sağlıyor.

Sulu radyant panellerde ısıtma esnasında hava sirkülâsyonu olmaması ise ortamdaki virüs ve tozların taşınmasını önlüyor. Bu sayede ortamdaki konfor şartları sağlıklı bir şekilde sağlanıyor.

İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Radyant paneller, tavana monte edildiği için de çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor.

Türkiye genelindeki güçlü servis ağı ile olası arızalara 24 saat içerisinde müdahale edebilen Çukurova Isı, yüksek enerji tasarrufu sağlayan “sulu radyant panelleri”nin yer aldığı Tadım Ankara tesislerinde satış öncesinde sunduğu kesintisiz teknik desteği, satış sonrasında da ihtiyaç duyulan her an sağlayabilecek.

İlgili Haberler

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan’dan büyüme atağı Global pazarda artan talepleri karşılamak amacıyla kapasite artırımına yönelen yerli üretici Bomaksan, 2022’yi…
FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre öncülük eden Form Şirketler Grubu’nun İzmir’deki fabrikasında geliştirilen ve üretilen yeni ürünü FKS…
“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

Türkiye’de ekonomik ve çevreci ısı pompaları sistemlerinin kullanımı yaygınlaşıyor Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’na göre Avrupa Birliği…