Standart Pompa, #SürdürülebilirMühendislik Temasıyla MechTalks’ta!

Standart Pompa, #SürdürülebilirMühendislik Temasıyla MechTalks’ta!

15 Mayıs’ta, Divan Kuruçeşme’de, üçüncüsü düzenlenen MechTalks’un bu seneki odağında; sürdürülebilir mühendislik vardı.

Her anlamda sürdürülebilirliği sağlamak vizyonuyla, sektörün önde gelen markalarını, akademisyenlerini, profesyonellerini ve girişimcilerini buluşturan etkinliğin sponsorlarından biri de enerji kaynaklarına ve çevreye duyarlı mühendisliği ile Standart Pompa oldu.

Teknoloji ve mühendisliğin gücüyle umut dolu bir gelecek vizyonunu ortaya koyan etkinlikte, Standart Pompa Enerji Yöneticisi Tuğçe Terzi Özden, Pompalarda Enerji Verimliliği, Sürdürülebilirlik ve Karbon Ayak İzi konuşmasıyla yer aldı. Pompaların, dünyada en çok elektrik enerjisi tüketen elektrik motorları içerisinde %25 gibi büyük bir paya sahip olduğuna değinen Tuğçe Terzi Özden, verimli pompalar kullanıldığında; daha az enerji tüketileceği ve bu sayede fosil yakıt kaynaklı çevre kirliliğinin önüne geçileceğinden, sera gazı emisyonu ve toplam karbon ayak izinin azalacağından ve kaynakların daha dengeli kullanılabileceğinden bahsetti.  Akıllı pompa sistemlerinin tercih edilmesi, bakım-onarım ve enerji etüdü gibi pompalarda enerji verimliliğini artıracak aksiyonları paylaştı.

Bugünün koşullarını iyileştirerek gelecekteki yaşamı korumayı amaçlayan ve sadece tüketirken değil üretirken de enerji verimliliği sunan Standart Pompa, “Bugünden harekete geç!” mesajının altını çizdi.

İlgili Haberler

Standart Pompa, Proses Endüstrisine Özel Çözümleriyle Achema Fuarı’ndaydı

Standart Pompa, Proses Endüstrisine Özel Çözümleriyle Achema Fuarı’ndaydı

Proses endüstrisinin en büyük etkinliği olan Achema Fuarı, 10-14 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleşti.…
Standart Pompa, Holding Company for Water and Waste Water ile Mısır’da Buluştu

Standart Pompa, Holding Company for Water and Waste Water ile Mısır’da Buluştu

Standart Pompa, lokalden globale uzanan mühendislik çözümlerini ve 60’ı aşkın yılın kazandırdığı deneyimlerini paylaşmak için Mısır’da…
Servis ve Hizmetlerde Mükemmeliyetin Kaynağına Yolculuk:  Standart Pompa Servis Toplantısı

Servis ve Hizmetlerde Mükemmeliyetin Kaynağına Yolculuk: Standart Pompa Servis Toplantısı

Standart Pompa, müşteri memnuniyeti ve güler yüzün kaynağı olan servisleri ile 24 Mayıs’ta Wyndham Grand İstanbul…