REHAU’ya, Sürdürülebilir Bina Ödülü

REHAU’ya, Sürdürülebilir Bina Ödülü

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon sistemleriyle ön plana çıkan REHAU, Build 2018 tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” kapsamında 2018’in “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” seçildi.

Avrupa’nın en önemli sürdürülebilir bina organizasyonlarından biri olan Build 2018, yeşil binalarda yapılan çalışmaları ödüllendirdi. “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” başlığında “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” ödülüne layık görülen REHAU, karbon ayak izini azaltma çalışmaları ve geri dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla takdir kazandı.

Avrupa’nın en önemli ödül organizasyonlarından birinde yer alan REHAU, geri dönüşüm konusundaki taahhütleriyle ön plana çıktı. 2020 yılına kadar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ürünlerinin yarısından fazlasını, Blaenau’daki fabrikalarında ihtiyaç duyulan yeni teknoloji yatırımına katkı olarak desteklemeyi planlayan REHAU, Manchester’daki PVCR geri dönüşüm tesisinin satın alınmasını da planları arasına ekledi.

REHAU’nun kazandığı ödül, şu anda Ross-on-Wye resepsiyonunda sergilenen bir sertifikanın sunumuyla tanınıyor. Ödül kabinine gitmek için de bir kupa alması beklenen REHAU, yakın zamanda duyurusu yapılacak ek bir ödülün de sahibi olacak.

İlgili Haberler