Patentli Özellikleriyle Profesyonellerin Tercihi;  Clivet Santrifüj Chiller

Patentli Özellikleriyle Profesyonellerin Tercihi; Clivet Santrifüj Chiller

56 yıllık tecrübesiyle iklimlendirme sektörünün öncüsü Form, Clivet Santrifüj Soğutma Grupları ile merkezi iklimlendirme ihtiyaçlarına verimli ve işlevsel çözümler sunuyor. Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, patentli İki Kademeli Kompresör, Back to Back Impeller tasarımı ve Full Falling Film Evaporatör özellikleriyle öne çıkıyor.

Form Endüstri Ürünleri’nin ürün gamında yer alan Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, yüksek soğutma kapasitesi, verimlilik değerleri ve patentli yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. 600 kW ile 10.550 kW arasında yüksek kapasiteye ve 6.58’e kadar COP, 10.69’a kadar IPLV verimlilik değerlerine sahip olan bu ürün, 20’den fazla patente sahip.

İki kademeli kompresör ve Back to Back Impeller dizayn özelliklerine patent alan Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, ergonomik tasarımı ve daha az hareketli parçaya sahip olması sayesinde, benzersiz doğrudan tahrikli kompresör güvenilirliği ve daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca Back to Back Impeller tasarımında yer alan eksenel kuvvet ile kendi kendini dengeleme teknolojisine sahip. Yüzde 10 ila yüzde 100 kapasite aralığında çalışabilen VFD frekans inverterli kompresör ile soğutma grubu düşük yüklerde kalkış yapabiliyor ve kısmi yüklerde yüksek verimle çalışabiliyor. İki kademeli sıkıştırma çevrimi ile enerji verimliliği yüzde 6 artıyor ve tek kademeli kompresörlü modellerinin aksine, işletme masrafları azalıyor. Cihaz motor yapısı sayesinde sahip olduğu çift kat ses geçirmez izolasyon, optimize edilmiş pervane ve tünel tasarımı ile öne çıkıyor.

Patentli Full Falling Film evaporatör tasarımı ile yüksek verimli ısı transferi sağlanıyor ve 6°C’lik buharlaşma sıcaklığı, 7°C’de çıkış suyu sıcaklığı elde ediliyor. Clivet Santrifüj Soğutma Gruplarında yer alan eşsiz tam film buharlaştırma teknolojisinde spreyleme özelliği, soğutucu akışkanın evaporatör tüplerinin yüzeyinde sıvı halde oluşmasına ve yüzde 100 buharlaşmasına olanak tanımaktadır. Böylece ısı alışverişi verimliliği önemli ölçüde artıyor ve soğutucu akışkan şarjı yüzde 40 oranında azalıyor. Patentli soğutucu akışkan distribütörü sayesinde daha homojen dağılım sağlıyor, evaporatör performansı yükseliyor ve verimlilik artıyor.

Clivet Santrifüj Soğutma Grupları’nda çevre dostu R 134A kullanılıyor. Daha az soğutucu şarjı gerektiren yapısı ve yüksek verimli inverter motoruyla alanının en çevreci ürünleri arasında yer alıyor. Clivet tüm özelliklerinin yanı sıra düşük ses değerleri, kompakt boyutu ve hafifliği ile öne çıkıyor. Tüm bu öne çıkan özellikleriyle İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, KKTC Ercan Havalimanı, Ankara Sincan 480 yataklı Devlet Hastanesi, Osmaniye 600 yataklı Devlet Hastanesi ve Nuh Çimento gibi büyük kapasiteli kurumlar tarafından iklimlendirme çözümü olarak tercih edildi.

İlgili Haberler