“Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” Konulu Webinar Yapıldı

“Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” Konulu Webinar Yapıldı

İSKİD Merkezi İklimlendirme Sistemleri faaliyetleri kapsamın organize edilen “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar, yoğun katılımla gerçekleşti.

13 Kasım Cuma günü 15:00’te başlayan ve moderatörlüğünü İSKİD Merkezi İklimlendirme Komisyonu Üyesi Kerim Gümrükçüler’in yaptığı “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” başlıklı webinar, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy’un “Pandemi Döneminde Örgütlü Çalışmanın Önemi” konulu açılış konuşmasıyla başladı.  Webinarda sırasıyla Merkezi İklimlendirme Komisyonu Başkanı Süleyman Kavas “Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Pandemi Tedbirleri”, FNP Mühendislik ve Müşavirlik Kurucu Ortağı Makine Mühendisi Filiz Pehlivan “Kapalı Alanlarda Hava Yolu ile Bulaşma ve Okullarda Havalandırma Sistemlerinin Önemi”, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Prof. Dr. Pınar Okyay “Doktor Gözüyle Pandemi Döneminde Okullar” ve UNESCO International School of London Öğretmen Dilek Livaneli “Okullarda Türkiye ve Dünyada Uygulamalar” konularında bilgiler içeren sunumları, katılımcılarla paylaştılar.

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy pandemiyle birlikte toplumda iç hava kalitesi konusunda bir farkındalık oluştuğunun altını çizdi. İSKİD olarak iç hava kalitesinin öneminin topluma anlatılması için iletişim çalışmalarına başladıklarını ve bu kapsamda havandegissin.org sitesini açtıklarını söyledi. Okullarda iç hava kalitesinin çocukların öğrenme süreçleri ve sağlıkları üzerinde önemli etkileri olduğunu ve webinarın bu konuya katkı sağlaması amacıyla organize edildiğini sözlerine ekledi.

Webinar’da Kovid-19 sürecinde sektörde alınan tedbirlere ilgili bilgileri paylaşan Merkezi İklimlendirme Komisyonu Başkanı Süleyman Kavas, Kovid-19 sürecinde sektörümüzde alınan öncelikli tedbir havalandırma cihazlarının %100 taze hava ile çalıştırılması oldu. Cihazların hava debileri arttırılarak mahallere daha fazla taze hava verilmesi sağlandı. Klima santrallerinde kullanılan filtrelerde iyileştirmeler yapıldı, konfor klima santrallerinin bir kısmında dahi hepa filtre kullanımına geçildi, filtre ve cihaz bakımları bu süreçte arttırıldı bilgisini paylaştı.

Webinar katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasıyla sona erdi.

İlgili Haberler

İSKİD, “Soğuk Depo Tasarım ve Uygulama Esasları” Webinarı Düzenledi

İSKİD, “Soğuk Depo Tasarım ve Uygulama Esasları” Webinarı Düzenledi

İSKİD Endüstriyel ve Ticari Soğutma Sistemleri Komisyonu, 28 Mayıs Salı günü saat 10:00’da “SOĞUK DEPO TASARIM…
İSKİD, 2023 İklimlendirme İstatistik Sonuçlarını Açıkladı

İSKİD, 2023 İklimlendirme İstatistik Sonuçlarını Açıkladı

2023 yılı iklimlendirme sektörü verileri, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Tunç KORUN tarafından basın ile paylaşıldı. İSKİD…
İSKİD Isı Pompası Konferansı Organize Edildi

İSKİD Isı Pompası Konferansı Organize Edildi

İSKİD Isı Pompası Konferansında, Sektördeki En Son Gelişmeler katılımcılarla paylaşıldı. İSKİD, “MİMAR, TASARIMCI ve UZMAN GÖZÜYLE…