Montair ile Hassas İklimlendirme İhtiyacına Yenilikçi Çözümler

Montair ile Hassas İklimlendirme İhtiyacına Yenilikçi Çözümler

56 yıllık tecrübesi ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form, İtalya menşeli Montair Hassas Kontrollü Klima Sistemleri ile, nem ve sıcaklık kontrolünün büyük önem taşıdığı alanlarda uygun iklimlendirme koşullarının oluşmasını sağlıyor.

Form Endüstri Ürünleri, Montair markasıyla gerçekleştirdiği iş birliği ile hassas iklimlendirme alanında son derece değerli projelere imza atıyor. Çanakkale Sayısal Karasal Yayın Kulesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni İl Hizmet Binası, Milli Savunma Üniversitesi, Isparta Üniversitesi, Adana ÖSYM gibi birçok projede tercih edilen Montair Hassas Kontrollü Klima Sistemleri, yüksek teknolojisi ile kullanıldığı alana değer katıyor.

Montair, özellikle sistem odaları, veri merkezleri, laboratuvarlar, müzeler, arşiv odaları gibi nem ve sıcaklık kontrolünün önemli olduğu alanlarda etkin bir iklimlendirme çözümü sunuyor. Bu alanlar için yüksek teknolojili, verimli, kesintisiz ve minimum tolerans ile soğutma, ısıtma, nem kontrolü ve hava filtreleme sağlıyor.

Montair Hassas Kontrollü Klimalar, inverter kompresör ve EC fanlı model seçenekleri ile düşük enerji sarfiyatı ve yüksek verimlilik sağlıyor. Günlük ve haftalık programlama, gelişmiş elektronik kontrol paneli, uzaktan kontrol imkanı ve bina yönetim sistemine bağlanabilme özellikleri sayesinde kullanıcı dostu bir ürün olarak öne çıkıyor.

Doğru nem alma özelliği ile veri güvenliğine zararlı statik yükleri önleyen bu klimalar, raflarda yoğuşma ve korozyon riskini de engelliyor. Patentli LOGICA arka soğutma kapısı sistemi sayesinde hidrolik sızıntılara karşı maksimum veri korumasını garanti ediyor. Ayrıca bu patentli sistem, geleneksel çözümlere kıyasla yüzde 93’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Nemlendirme ve nem alma sistemleriyle donatılmış özel versiyonlar, her durumda optimum nem seviyesini koruyor. Cihaz, yüksek teknolojisi ile ortamda mükemmel termal-higrometrik seviyeler sağlarken, inventer kompresörleri sayesinde sıcaklık dalgalanmalarının da önüne geçiyor.

365 gün 24 saat kesintisiz olarak çalışan hassas kontrollü klimalar, ortam için uygun sıcaklık, nem ve temizlik şartlarını oluşturuyor. Çift bağımsız soğutma devresi ve dual akışlı üniteler dahili bir yedek sisteme göre tasarlanmasıyla arıza durumunda bile sistemin çalışmasını sağlıyor.

Cihazın soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma ve filtrasyon fonksiyonları, özel mikroişlemci sayesinde kontrol edilerek istenen ortam şartları oluşturuluyor. Bu sayede ortam sıcaklığı daima istenen değerde sabitleniyor ve ortam bağıl nem oranı istenen oranda minimum tolerans ile sağlanıyor. Ayrıca, farklı yönlerde hava üfleme/emiş opsiyonları ve bina otomasyon sistemleriyle entegre çalışabilmesi sayesinde, montaj ve işletme kolaylığı sağlıyor.

Montair Hassas Kontrollü Klimalar hava/su soğutmalı, çift soğutma devreli, free cooling özellikli, gibi farklı seçenekleri ile projeye uygun çözümler ve esneklik sunuyor.

İlgili Haberler

Asya’nın yeni yıldızı Montair Kalitesiyle İklimleniyor

Asya’nın yeni yıldızı Montair Kalitesiyle İklimleniyor

Form Şirketler Grubu başarılı iş birlikleri, yerli üretime verdiği önem ve geniş ürün gamıyla projelere değer…
Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan’dan büyüme atağı Global pazarda artan talepleri karşılamak amacıyla kapasite artırımına yönelen yerli üretici Bomaksan, 2022’yi…
“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” Programında Ekonomik ve Çevre Dostu Isı Pompaları Konusu İşlendi

Türkiye’de ekonomik ve çevreci ısı pompaları sistemlerinin kullanımı yaygınlaşıyor Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’na göre Avrupa Birliği…