Mimsan’dan Yeni Nesil Isıtma Teknolojisi: “MSK Sıcak Su Kazanı”  

Mimsan’dan Yeni Nesil Isıtma Teknolojisi: “MSK Sıcak Su Kazanı”  

Isıtma sektörünün inovatif markası Mimsan, yerli ve yüksek teknoloji misyonuyla uluslararası standartlarda geliştirdiği ve 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sunduğu yeni nesil “MSK Katı Yakıtlı Üç Geçişli Otomatik Yüklemeli  (stokerli) Sıcak Su Kazanı” ile %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayarak hem yakıt tüketimini azaltmayı hem de buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gaz oranını düşürmeyi hedefliyor.

Yükselen enerji maliyetleri hem bireylerin hem de işletmelerin düşük maliyetli merkezi ısıtma teknolojilerine olan talebini her geçen gün artırıyor. 37 yıldır verimli merkezi ısıtma teknolojilerine odaklanan Mimsan Grup, ısıtmada atık enerji miktarını azaltarak hem çevreyi koruyor hem de enerji maliyetlerini düşürerek ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Merkezi Isıtma Teknolojileri ile Daha Az Enerjiyle Yüksek Konfor

Türkiye’de her 100 doların yaklaşık 16 dolarının enerji için harcandığını ve enerjinin %75’inin ithal edildiğini belirten MİMSAN Grup CEO’su H. Ahmet İlhan, MİMSAN Grup olarak geliştirdikleri merkezi ısıtma teknolojileri ile daha az enerjiyle yüksek konfor sunmayı hedeflediklerini belirtti. İlhan: “Çevreye duyarlı binalar ve işletmeler için enerjiyi verimli kullanan teknolojiler geliştirmeliyiz. Çünkü binalarda tüketilen enerjinin %85’i ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılıyor. Bu nedenle ısıtma teknolojileri, enerji verimliliği açısından büyük önem arz ediyor. Müşterilerimizin ihtiyacına uygun olarak geliştirdiğimiz kazan teknolojilerinde her türlü yakıtın (biyokütle, katı, sıvı, gaz vb.) yakılması yöntemiyle enerji kaynaklarını değerlendirerek, ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’nin yıllık sera gazı emisyonunun %12’sini oluşturan ısıtma teknolojilerini, verimli ve çevreci donanımlara sahip olacak şekilde geliştirerek hem enerjiyi verimli kullanmayı hem de sera gazı salınımını azaltmayı hedefliyoruz.” dedi.

%85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi

İlhan, Mimsan’ın yerli ve yüksek teknoloji misyonuyla uluslararası standartlarda geliştirdiği ve 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sunduğu yeni nesil “MSK Katı Yakıtlı Üç Geçişli Otomatik Yüklemeli  (stokerli) Sıcak Su Kazanı” ile %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağladıklarını belirtti. İlhan sözlerine şöyle devam etti: “MSK Sıcak Su Kazanı” ile yüksek yanma verimi sağlayarak hem yakıt tüketimini azaltmayı hem de buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gaz oranını düşürmeyi hedefledik. Üç geçişli, katı yakıtlı, otomatik yüklemeli (stokerli) olarak geliştirilen çevre dostu  “MSK Sıcak Su Kazanı”, düşük işletme giderleri ve uzun kullanım ömrü ile merkezi ısıtma sistemleri için özel olarak tasarladık. Bu yeni nesil teknolojinin sahip olduğu otomatik yakıt yükleme sistemi ile yakıt yüklemesi alttan, helezon vasıtası ile gerçekleştirilirken, yanma üstte devam ediyor. Helezon yükleme sisteminin özel tasarımı ile dumanın helezon borusundan bunkere geçişi engellenerek, verimli bir yanma sağlanıyor. Modüler olarak dizayn edilen döküm pota sistemi, montaj ve demontaj işlemlerinde kolaylık sağlıyor. Ulusal ve uluslararası normlara uygun olarak terzi usulü üretebildiğimiz MSK kazan teknolojilerinin, ısı kaybı hesapları da uzman mühendislerimiz tarafından yapılıyor. Bu sayede kazan teknolojilerinde doğru kapasite tespiti yaparak, binalarda ve işletmelerde ki yüksek enerji sarfiyatlarının önüne geçiyoruz.”

İlgili Haberler

Mimsan, Isıtma Sektörünün İhracat Liderleri Arasında Yerini Aldı

Mimsan, Isıtma Sektörünün İhracat Liderleri Arasında Yerini Aldı

Mimsan, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından düzenlenen 2023 İhracatın Liderleri Ödül Töreni’nde en çok kazan…
Mimsan’ın MGS Skoç Tip Sıcak Su Kazanı, Bütçenizi ve Çevreyi Koruyor

Mimsan’ın MGS Skoç Tip Sıcak Su Kazanı, Bütçenizi ve Çevreyi Koruyor

Mimsan, merkezi ısıtma için geliştirdiği ‘MGS serisi üç geçişli sıvı ve gaz yakıtlı çelik sıcak su…
Mobil Kazan Dairesi: ‘Mimsan MKD Serisi’

Mobil Kazan Dairesi: ‘Mimsan MKD Serisi’

Müşteri memnuniyetini tüm süreçlerinin merkezine alan Mimsan, MKD serisi mobil sıcak su kazanları ile şantiyelerde ve…