MİMSAN’dan Uzun Yıllar Konfor ve Tasarruf Sunacak Kazanlar

MİMSAN’dan Uzun Yıllar Konfor ve Tasarruf Sunacak Kazanlar

MİMSAN, “kaskad kazan kontrol panelleri”  üzerinden uzaktan yönetilebilen “Mimstar serisi Premix Brülörlü ve Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Sıcak Su Kazanı” ile yüzde 108,5’e varan oranda yüksek yanma verimi sağlayarak hem enerji kaynaklarını hem de çevreyi koruyor.
Zaman programı ile uzaktan kontrol edebilen Mimstar kazanlar, istenilen saatlerde  konfor şartlarına uygun olarak çalıştırılabiliyor, diğer saatlerde ise ekonomi moduna alınarak, tasarruf edilmesi sağlanıyor.

Mimsan, yerli ve yüksek teknoloji misyonuyla uluslararası standartlarda geliştirdiği akıllı kazan teknolojileri ile evlerin ve işletmelerin ısıtmasında kullanılan enerjiden yüzde 60’lara varan oranda tasarruf sağlıyor.

175-650 kW aralığında 15 farklı kapasitede imal edilen “Mimstar serisi Premix Brülörlü ve Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Sıcak Su Kazanı” ile yüzde 108.5’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayan MİMSAN, yakıt tüketimini azaltıp, atmosfere salınan atık gaz oranını düşürerek hem çevreyi hem de enerji kaynaklarını koruyor.

1200˚C yüksek ısı dayanımına sahip olan paslanmaz çelik eşanjörler kullanılarak geliştirilen MİMSTAR serisi, kullanıcılarına, uzun ömürlü bir kullanım avantajı da sunuyor.

Ulusal ve uluslar arası normlara uygun olarak geliştirilen Mimstar serisi sıcak su kazanı, işletme esnasında da büyük avantajlar sunuyor. Modüler olarak dizayn edilen paslanmaz çelik eşanjörü ve diğer ana bileşenler sayesinde kolaylıkla yapılabilen montaj ve demontaj işlemleri, temizleme ve bakım çalışmaları esnasında da kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda “kaskad kazan kontrol panelleri”  üzerinden sistemi uzaktan kontrol etmek de mümkün. Kazan kontrol paneli, dış hava sıcaklığına göre kazan suyu çıkış sıcaklığını ayarlayabiliyor, 3 yollu vanayı ve pompaları kumanda edebiliyor. Birden fazla kazanın tek bir kazan gibi çalışmasını sağlayan Kaskad sistemi, 15 cihaza kadar kontrol avantajı sunuyor. Ayrıca zaman programı ile sistemi uzaktan kontrol edebilmek ve gün içinde cihazı 3 defa aç-kapa yapabilmek de mümkün. Böylece cihaz, çalışması istenilen saatlerde konfor şartlarına uygun olarak çalıştırabiliyor, diğer saatlerde ise ekonomi moduna alınarak, tasarruf edilmesi sağlanıyor.

İlgili Haberler

Mobil Kazan Dairesi: ‘Mimsan MKD Serisi’

Mobil Kazan Dairesi: ‘Mimsan MKD Serisi’

Müşteri memnuniyetini tüm süreçlerinin merkezine alan Mimsan, MKD serisi mobil sıcak su kazanları ile şantiyelerde ve…
Mimsan, ‘Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Sergisi’ne Katılıyor

Mimsan, ‘Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Sergisi’ne Katılıyor

Enerji ve ısıtma sektörlerinin köklü firması Mimsan, 20-23 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘Enerjisini Üreten Fabrikalar…
Türkiye’nin En Büyük BES’i için ICCI’dan Mimsan’a Ödül

Türkiye’nin En Büyük BES’i için ICCI’dan Mimsan’a Ödül

Türkiye’nin atıktan enerji alanındaki öncü firmalarından Mimsan, bu yıl 10’uncusu düzenlenen ICCI Enerji Ödül Töreni’nde, Oltan…