MGT Filtre, yine “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” arasında yerini aldı

MGT Filtre, yine “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” arasında yerini aldı

MGT Filtre dünyanın farklı bölgelerine gerçekleştirdiği ihracatıyla 2018 yılında da “En Çok Hava Temizleyiciler-Filtreler İhracatı Yapan Firma” dalında 2.lik ödülünü kazandı.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 2018 yılında başarılı üyelerini düzenlenen bir törenle ödüllendirdi. Ödül töreni Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, TİM Başkan Vekilleri Zeki Poyraz, İbrahim Pektaş ve çok sayıda iklimlendirme sanayicisinin katılımı ile gerçekleşti. Törende 17 kategoride ihracat başarısı gösteren firmalara ödülleri verildi. MGT Filtre “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” kategorisinde yine en başarılı firmalar arasında yerini aldı. Son 7 yıldır bu sıralamada yer alan MGT Filtre’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Töngüt En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar kategorisinde 2.lik ödülünü TİM Başkanı İsmail Gülle, İSİB Başkanı Mehmet Şanal ve İSİB Başkanı Yardımcısı Zeki Poyraz’ın elinden aldı.

MGT Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Töngüt: “Ülkemize değer katan firmalar arasında yer almak bize büyük gurur veriyor.

MGT Filtre’nin 7. Kez En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar kategorisinde yer almasıyla ilgili kısa bir açıklama yapan MGT Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Töngüt; “İklimlendirme sektörü son yıllarda ihracatta önemli başarılara imza atıyor. 2009 yılından bugüne iklimlendirme sektörü ihracatına baktığımızda 2,6 milyar dolardan 4,5 milyar dolara, ihracatçı sayısının da 8 bin 400’den 15 bin’e çıktığını görüyoruz. Ülkemize değer katan firmalar arasında yer almak bize büyük gurur veriyor. MGT Filtre ürettiği temiz hava filtrelerini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Ortadoğu da dâhil toplamda 70 ülkeye ihraç ediyor. Biz bu başarının sürdürülebilir olması için büyük çaba harcıyoruz. Modern tesislerimizde, otomasyon ve robotik teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

İSİB, mayıs ayında İstanbul ve Suudi Arabistan’daki ticaret ve alım heyetlerinin yanı sıra Mısır, Irak ve…
Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

İSİB, “2023 İhracatın Liderleri” Ödülleri Açıklandı: “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülü 9’uncu Kez…
Erbay Soğutma Grup Şirketi Termotek’e İSİB’den İhracat Ödülü

Erbay Soğutma Grup Şirketi Termotek’e İSİB’den İhracat Ödülü

Erbay Soğutma grup şirketi Termotek, İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından 18 Nisan 2024 tarihinde düzenlenen 2023 Olağan…