MGT Filtre üretim süreçlerini belgelendirdi

MGT Filtre üretim süreçlerini belgelendirdi

Kurulduğundan bugüne geniş ürün yelpazesini, Kalite, verimlilik ve Çevre hassasiyeti ilkelerine göre üretme hassasiyetiyle faaliyet yürüten MGT Filtre; Kalite, Çalışan Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre Yönetim sertifikalarıyla bu alandaki çalışmalarını denetlenebilir ve sürdürülebilir hale getirdi.

MGT Filtre; Kalite, Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği ve Çevre Yönetim sertifikalarıyla bu alandaki çalışmalarını denetlenebilir ve sürdürülebilir hale getirdi. Tüm üretim süreçlerinde Çevre Yönetim, Çalışan Sağlığı ve Kalite sertifikasyon sistemlerini uygulayan MGT Filtre, çevresel yükümlülüklerini yerine getirmek amacıyla yürüttüğü sürekli planlanma, uygulama, gözden geçirme ve geliştirme faaliyetlerini içeren ISO 14001-2015 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MGT Filtre Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Onur Töngüt; “Çevre Yönetim sertifikasıyla, Çevre duyarlılığı içinde, malzeme kullanımını en aza indirmek ve süreçleri, emisyon ve kaynakların kullanımını gözden geçirerek üretim süreçlerimizi, sürekli iyileştirme felsefesiyle toprak, hava ve su kirlenmesini azaltmayı taahhüt ediyoruz.  İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasıyla çalışanlarımıza güvenli ve tehlikesiz bir çalışma ortamı ve sistemi sağladığımızı beyan ediyoruz. Çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ziyaretçilerimizin, firmamıza girişlerinden itibaren kalite, çevre ve İSG konularında eğitilmesi en önemli amacımızdır.” açıklamasında bulundu.

ÇEVREYE DUYARLI ÜRETİM TAAHÜDÜMÜZDÜR

Sağlıklı büyüme ve sürdürülebilir üretimin ancak sürdürebilir çevre ilkelerini yaşattığımız sürece mümkün olduğu bilinci ile hareket eden MGT Filtre, üretim süreçlerinin çevreye etkilerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri almayı, belirlenen amaç ve hedeflerini periyodik olarak gözden geçirmeyi, bu amaç ve hedeflere ulaşmak için gerekli kaynakları oluşturmayı ve üretim politikasını paydaşları tarafından anlaşılması ve benimsenmesini sağlayarak, biliç ve duyarlılığı arttırmayı beyan ve taahhüt ederek ISO 14001-2015 sertifikası aldı.

KALİTE  POLİTİKAMIZ ISO 9001:2015 İLE BELGELENDİRDİK

MGT Fitre; kurumsal vizyonu doğrultusunda, gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak, müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayan, küresel olarak tercih edilen, ürünleri geliştirip üretiyor. Toplam Kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşılması amacıyla Kalite yönetim sistemini, ISO 9001 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi, Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltilmesi, Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesi, İş süreçleri değerlendirme süreci ile gözden geçirilerek faaliyetlerimizi Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, filtre sektöründe kalite açısından öncülüğümüzle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücüyle çalışıyor.

OHSAS 18001:2007 ÇALIŞAN SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI TAAHÜDÜMÜZDÜR

MGT Filtre, Çalışanlarına işçi sağlığı ve iş güvenliği standartlarına uygun ortamlar hazırlayarak “0” iş kazası hedefiyle istihdam yaratıyor. Tüm çalışanların, ziyaretçilerin, şirket içinde görev yapan taşeronların, şirket dışında görev yapan çalışanların,  işkolumuzun olası riskleri ve meslek hastalıkları hakkında bilgilenmesini sağlar ve onları bu risklerden koruyacak önlemleri alıyor. İSG mevzuatlarına ve İSG ile ilgili tüm diğer gerekliliklere uygun olarak tüm araç gereç ve tüm kişisel koruyucu malzemeleri bulundurmayı, gerektiğinde kullanılmasını sağlamayı OHSAS 18001, BSI (British standarts Institute) tarafından yayınlanmış olan “İş Sağlığı ve Güvenliği” standardı çerçevesinde taahhüt ediyor.

İlgili Haberler

Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

Orta Asya’nın En Önemli Projesi Silk Road Samarkand’a Dünya Lideri Daikin Tercih Edildi

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, zengin ürün gamı, iklimlendirme çözümleri, satış öncesi ve sonrası yaklaşımıyla uluslararası…
Sürdürülebilirlik İzinde Daha Yaşanabilir Bir Dünya Mümkün

Sürdürülebilirlik İzinde Daha Yaşanabilir Bir Dünya Mümkün

Systemair, imza attığı teknolojiler ve kabul ettiği küresel anlaşmalarla hem HVAC sektörü hem de gezegenimiz için…
LG, Üst Üste Beşinci Yılda da Ahrı Performans Ödülünün Sahibi Oldu

LG, Üst Üste Beşinci Yılda da Ahrı Performans Ödülünün Sahibi Oldu

LG, altı farklı ürün kategorisinde ödüllendirilerek gelişmiş HVAC çözümleriyle sektörde aranan marka olmayı garantiledi. LG Electronics…