Merkezi İklimlendirmede Yüksek Teknolojili Çözüm: Clivet Santrifüj Chiller

Merkezi İklimlendirmede Yüksek Teknolojili Çözüm: Clivet Santrifüj Chiller

55 yılı aşkın tecrübesi ve güçlü iş ortaklıklarıyla iklimlendirme sektörünün öncü firması Form, Clivet soğutma grupları ile merkezi iklimlendirme ihtiyaçlarına verimli ve işlevsel çözümler sunuyor. Clivet Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grupları, güçlü performansı ve verimliliğiyle fark yaratıyor.

Clivet santrifüjlü gruplar, yüksek soğutma kapasitesi, verimlilik değerleri ve patentli yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. 600 kW ile 10.550 kW arasında yüksek kapasiteye ve 6.58’e kadar COP, 10.69’a kadar IPLV verimlilik değerlerine sahip. Aynı zamanda 20’den fazla patenti ve AHRI sertifikası bulunuyor. LEED sertifikası için de kullanıldığı projeye değer kazandırıyor. Clivet santrifüj gruplar, iki kademeli kompresör ve Back to Back Impeller dizaynı ile daha basit bir tasarıma ve daha az hareketli parçaya sahip olduğu için benzersiz doğrudan tahrikli kompresör güvenilirliği ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlıyor. Her bir kompresörde bulunan frekans invertörü ile soğutma grubu çok düşük yüklerde kalkış yapabiliyor ve ara yüklerde çok verimli çalışabiliyor. İki kademeli sıkıştırma çevrimi ile enerji verimliliği %6 artıyor ve tek kademeli kompresörlü modellerinin aksine, işletme masraflarını azaltıyor. Düşük basınçlı ve sızdırmaz tasarımı sayesinde soğutucu akışkanı soğutma grubunun içinde tutuyor.

Patentli Full Falling Film evaporatör tasarımı ile, yüksek verimli ısı transferi sağlıyor. 6 ° C’lik bir buharlaşma sıcaklığı ile 7 ° C’de çıkış suyu elde edilebiliyor. Bu süreçte ısı transferi ve verimlilik artarken, kullanılması gereken soğutucu gaz miktarı ise %40 oranında azalıyor.

Cihazda soğutucu akışkan olarak çevre dostu R 134A kullanılıyor. Daha az soğutucu şarjı gerektiren yapısı ve yüksek verimli inverter motoruyla alanının en çevreci ürünleri arasında yer alıyor.

Clivet tüm özelliklerinin yanı sıra düşük ses değerleri ile kendi boyut aralığında en sessiz chiller olmasıyla öne çıkıyor. Bu sayede okul, gösteri salonu, müze, kütüphane gibi sese duyarlı ortamlar için ideal bir seçenek oluşturuyor. Aynı zamanda renkli dokunmatik ekranıyla kullanım kolaylığı sağlıyor. Daha geniş çalışma aralığında kompakt boyutlarıyla, işlevsellik beklentilerini de karşılıyor.

İlgili Haberler

Sakarya Şehir Hastanesi’nin Tercihi Clivet Santrifüj Chiller

Sakarya Şehir Hastanesi’nin Tercihi Clivet Santrifüj Chiller

İklimlendirme sektörünün köklü isimlerinden Form Endüstri Ürünleri, sunduğu çözümlerle projelere değer katmaya devam ediyor. Sağlıklı iklimlendirme…
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin İklimlendirme Tercihi Clivet Santrifüj Chiller

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin İklimlendirme Tercihi Clivet Santrifüj Chiller

57 yılı aşkın tecrübesi ve güçlü iş ortaklıklarıyla iklimlendirme sektörünün öncü firması Form, Clivet soğutma grupları…
Patentli Özellikleriyle Profesyonellerin Tercihi;  Clivet Santrifüj Chiller

Patentli Özellikleriyle Profesyonellerin Tercihi; Clivet Santrifüj Chiller

Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, yüksek soğutma kapasitesi, verimlilik değerleri ve patentli yeni özellikleri ile dikkat çekiyor.…