Masdaf, Renovasyon Projelerinde de İşletmelerin İlk Tercihi

Masdaf, Renovasyon Projelerinde de İşletmelerin İlk Tercihi

Masdaf, sürdürülebilir hizmet anlayışı ve mühendislik gücüyle renovasyon projelerine sunduğu ücretsiz keşif hizmeti ve “Ecodesign (Çevreye Duyarlı Tasarım) Direktifleri”ne uygun yüksek verimli pompa seçimi ile işletmelerdeki enerji verimliliğini artırmaya ve CO2 salınımını azaltmaya devam ediyor.
Renovasyon projeleri kapsamında sunduğu ücretsiz keşif hizmeti ve verimli pompa teknolojileri ile işletmelerde ki yüksek enerji tüketiminin önüne geçmeyi ve bakım maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen Masdaf’ın renovasyon projelerine bir yenisi daha eklendi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde üç farklı noktada konumlandırılan “Çerkezköy OSB Terfi İstasyonu”nda 10 yılın sonunda tekrar Masdaf markalı pompalar tercih edildi.

CO2 salınımını azaltmayı hedefliyor
Renovasyon projelerinde “Ecodesign (Çevreye Duyarlı Tasarım) Direktifleri”ne uygun pompa seçimi ve yüksek verimli sistem dizaynı ile işletmelerdeki enerji verimliliğini artırmayı ve CO2 salınımını azaltmayı hedefleyen Masdaf’ın yüksek pompa teknolojileri, bu kez Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan temiz su terfi istasyonuna hayat verecek. ÇOSB’de bulunan 224 sanayi tesisinin su ihtiyacı, I. kısımda bölgenin su dağıtım hatlarından, II. kısımda ise derin su kuyularından temin edilecek.

Ücretsiz keşif hizmeti
“Çerkezköy OSB Terfi İstasyonu”nunda sunduğu ücretsiz keşif hizmeti kapsamında mevcuttaki pompaların enerji verimliliğini ölçmenin yanı sıra pompanın “ömür boyu yaşam maliyeti” analizlerini de rapor olarak işletmeyle paylaşan Masdaf, keşiften, devreye alma sürecine kadar her aşamada sunduğu optimum çözümlerle sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

Renovasyon sonrası pompaların verimliliği arttı
Masdaf’ın mekanik dayanımı yüksek olan uzun ömürlü “NM serisi Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompa” teknolojilerinin tercih edildiği projede, renovasyon sonrasında pompaların verimliliğinde artış sağlandı.

Bakım maliyetleri %70 azaltıldı
Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompaların, tesisattan, salyangoz gövdesi, tesisata bağlı kalacak şekilde ayrılabilmesi ve pompaya, motoru ya da salyangozu hareket ettirmeden müdahale edilebilmesi sayesinde bakım-onarım işlemlerinde de kolaylık sağlanması hedeflendi. Kolay bakım özelliği ile acil müdahale durumunda sistemin kesintiye uğramadan çalışması sağlandı. Böylece işletmenin bakım maliyetleri de %70 azaltılarak etkili bir sistem çözümü sunuldu.

İlgili Haberler

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf, ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ konseptiyle Kıbrıs’ta düzenlediği Vizyon Toplantısı’nda iklim krizi…
Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Dünyada kıtalar arasında gerçekleştirilen tek maraton olan ve bu yıl 45.’si düzenlenen Türkiye İş Bankası İstanbul…
Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Dünya genelinde ülkeler, hızla artan enerji maliyetleri ve iklim değişikliği nedeniyle enerji politikalarını yeniden gözden geçirip,…