Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor

Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor

Pompa sektöründe 43 yıllık geçmişe sahip olan Masdaf, müşterilerinin işletme maliyetini düşürmeyi ve verimliliği artırmayı hedefleyen bakım sözleşmeleri ile müşteri memnuniyetini artırmaya odaklı bir satış sonrası hizmet anlayışı sunuyor.
Pompa sektörünün inovatif markası Masdaf, satış öncesinde sunduğu hizmetler kadar satış sonrasında da müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak konumlandırılan servis hizmetleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye genelinde ki 80 yetkili servisi ile müşterilerine kesintisiz ve güvenli hizmetler sunmayı hedefleyen Masdaf, kusursuz bir müşteri deneyimini; mamul güvenilirliği ve satış sonrası hizmetler güvenilirliği olarak tanımlıyor.

Marka sadakati yaratabilmek adına ürünün kullanım ömrü boyunca müşterisinin yanında olmayı kurum kültürünün bir parçası haline getiren Masdaf, Satış Sonrası Hizmetler kapsamında sunduğu hizmetleri; süpervizörlük ve montaj, devreye alma, bakım-onarım ve orijinal yedek parça temini olarak dört ana başlık altında kurguluyor. Süpervizörlük hizmeti; verimli pompa seçimini, doğru ürün montajı yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken kuralları ve pompanın diğer tesisat ekipmanlarıyla bağlantısı gibi konularda ki danışmanlık ve eğitim hizmetlerini kapsıyor. Cihazın montajından sonra devreye alma hizmeti de Masdaf’ın alanında uzman teknik personeli tarafından gerçekleştiriliyor.

Konut, endüstri ve altyapı gibi farklı alanlarda kullanılan pompa teknolojilerinde işletme koşulları nedeniyle zaman içerisinde arızalar meydana gelebilir. Bir pompanın 10 yıllık ömrü boyunca ilk yatırım maliyeti ve onarım giderleri toplam masrafının % 10- 15’ini oluşturur, geriye kalan giderler ise enerji tüketiminden kaynaklıdır. Masdaf pompa sisteminin seçiminden, pompanın çalışacağı sisteme kadar tüm süreçleri inceleyerek, “verimli ve enerji tüketimini minimuma indirmeyi hedefleyen sistem çözümleri” sunuyor. Ayrıca önleyici ve koruyucu bakım anlaşmalarıyla da cihazın arıza yapma riskinin azalmasını, ömrünün uzamasını ve cihazın yüksek verimlilikte düşük enerji sarfiyatı ile çalışmasını hedefliyor. Masdaf’ın önleyici ve koruyucu bakım hizmetleri ile sunmuş olduğu avantajlar sayesinde müşterilerinin bakım için ayırdıkları bütçe kısa sürede kendisini amorti ediyor.

Masdaf, kesintisiz hizmetin önemli olduğu işyerlerinde (hastane, fabrika, otel vb.) ise arızalara kısa sürede müdahale ederek, iş gücü kayıplarından kaynaklı zararları en aza indiriyor. Satışı gerçekleştirilen pompa sistemlerinde müşterilerine 10 yıl boyunca orijinal yedek parça garantisi sunan Masdaf, arıza durumunda test edilmiş orijinal yedek parçaları stoktan teslim ederek arıza sürelerini kısaltıyor ve bu sürede yaşanacak aksaklıkları ortadan kaldırıyor.

Masdaf Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hüseyin TAKMAZ, yıllık bakım hizmetlerini, işletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak sunduklarını belirtti. TAKMAZ, bakım hizmetleri ile amaçlarının; pompa verimliliğini yükseltmek, pompa ve hidroforların sürekli çalışmasını sağlamak ve teknolojik ölçü, kontrol, analiz ve takip cihazları kullanarak çalışan ekipman ve cihazlarda oluşabilecek arızaları önceden tespit etmek, izlemek ve muhtemel arızaları önlemek olduğunu söyledi.

TAKMAZ , “Türkiye genelindeki 80 yetkili servisimiz ve 300’e yakın tecrübeli teknisyenimizle hizmet veriyoruz. Her teknisyenimiz bizim için çok değerli, onların sürekli gelişimi Masdaf’ın en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda 2017 yılında kurduğumuz Mas Academy’nin müfredatı çerçevesinde satış sonrası hizmetlerde görev alan tüm teknisyenlerimiz için temel, orta ve ileri seviyelerde dersler düzenleyip, katılımcılara sertifika veriyoruz.Yetkili servislerimizi belirli aralıklarla denetleyerek vermiş oldukları hizmetin standartlaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca kalite belgeleri doğrultusunda teknik ekipmanlarımızın, kalibrasyon süreçlerini takip ediyoruz. Gerek satış gerekse servis olarak müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla kurulacak iletişim kanallarına önem veriyoruz. Markamıza güvenerek ürünümüzü satın alan müşterilerimizin sorularına yanıt verebilecek yetkinlikteki servislerimiz ile 7/24 müşterilerimizin hizmetindeyiz. Müşterilerimiz, 0850 888 8 627 numaralı servis çağrı merkezi üzerinden Masdaf servis ekibine ulaşıp, servis kaydı oluşturabiliyorlar. Müşteri memnuniyeti oranını ölçümlemek adına çağrı merkezimiz aracılığıyla belirli aralıklarla müşterilerimize anketler düzenliyoruz.Elde edilen geri dönüşler neticesinde müşterilerimizin beklentilerini karşılamak üzere hızlı bir şekilde aksiyon alıyoruz. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak yaşadığımız dijital dönüşümün de etkisiyle pazardaki ürün ve hizmetlerin niteliği hızla değişiyor. Bu nedenle ürün ve hizmetlerimizdeki gelişimi sürekli yaşayan bir süreç olarak görüyor, iyileştirme ve geliştirme çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz.

İlgili Haberler

Masdaf, Yıldızlı Mühendis Adaylarına Pompa Sektörünü Tanıttı

Masdaf, Yıldızlı Mühendis Adaylarına Pompa Sektörünü Tanıttı

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf, YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü ( MAKTEK ) ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte…
Yangın Pompası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın Pompası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın söndürme sistemlerinin temel bileşenlerinden biri olan yangın pompaları, endüstriyel tesislerden ticari binalara kadar geniş bir…
Orman Yangınlarına 11 Dakikadan Önce Müdahale Edilebilir

Orman Yangınlarına 11 Dakikadan Önce Müdahale Edilebilir

Türkiye’de çıkan orman yangınlarında her yıl ortalama 7 ila 10 bin hektar alan yanıyor. Orman yangınlarına…