Masdaf, BEMDays’22’de Çevreci Su Teknolojilerini, Yıldızlı Öğrencilerle Paylaştı

Masdaf, BEMDays’22’de Çevreci Su Teknolojilerini, Yıldızlı Öğrencilerle Paylaştı

Pompa sektörünün lider markası Masdaf, Mas Academy kapsamında geleceğe ve insana yatırım yapmaya devam ediyor.

 Masdaf son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü ( MAKTEK ) tarafından 17-18 Mart’ta “Gelecekten İlham Al” mottosuyla düzenlenen BEMDays’22 etkinliği’nde mühendis adaylarıyla bir araya geldi.

Pompa sektöründe yarım asra yaklaşan tecrübelerini Mas Academy kapsamında düzenlediği; etkinlik, eğitim ve seminerlerle paydaşlarıyla paylaşmayı misyon edinen Masdaf, bu kapsamda üniversite sanayi işbirliğine katkı sağlayacak projeleri desteklemeye devam ediyor.

Masdaf son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü ( MAKTEK ) tarafından 17-18 Mart’ta YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde ki Tarihi Hamam’da “Gelecekten İlham Al” mottosuyla düzenlenen BEMDays’22 etkinliği’nde mühendis adaylarıyla bir araya geldi.

Masdaf’ın platin sponsor olarak destek verdiği BEMDays’22 etkinliğinin 18 Mart’ta düzenlenen “Masdaf özel oturumu”nda konuşma yapan Masdaf AR-GE Müdürü Levent Baba, suyu yöneten pompa teknolojilerinin hayatımızı tehdit eden enerji ve su krizi ile mücadelede ki önemi hakkında bilgiler paylaştı:

“Konutlara, endüstrilere, hastanelere, okullara ve tarımsal sulamaya yönelik olarak geliştirdiğimiz pompa teknolojileri ile küresel anlamda yaşanmakta olan su krizini önlemeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için akıllı pompa teknolojileri geliştirmek ve bu konuda önce sizleri yani geleceğin mühendislerini bilinçlendirmek bizlerin görevi. Çünkü gelecekte bu sistemleri geliştirecek olan veya projelerinde tercih edecek olan sizlersiniz. Doğru AR-GE yaparak veya doğru sistem tercihi yaparak; endüstride, şebekelerde, binalarda, işletmelerde ve tarımda yaşanan enerji ve su israfının önüne geçebiliriz.  

Geliştirdiğimiz akıllı pompa teknolojileri ile aynı zamanda enerjiyi de verimli kullanmayı hedefliyoruz. Çünkü dünyadaki elektrikli motorların sarf ettiği enerjinin yüzde 22’si pompalar tarafından tüketiliyor. 

Enerji üretiminde yüksek oranlarda fosil yakıt kullanıldığını düşündüğümüzde pompa sistemlerinde verimli ürünler tercih ederek kazanılacak her 1 kW enerjinin çevreye katkısı da büyük olacaktır. Bu kapsamda ürünlerdeki enerji etiketlemesi ile standartlaşma sağlanarak, verimsiz ürünlerin piyasada kullanımının engellenmesi gerekiyor” dedi.

Levent Baba, sunumunda; pompa sektörü ve istihdam olanakları hakkında da bilgiler paylaştı.

BEMDays’22 etkinliği kapsamında açıklamalarda bulunan Masdaf Marka ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi Duygu Ertekin

“Masdaf olarak yarının mühendislerine bugünden Masdaf’ı ve pompa sektörünü anlatarak onları geleceğe hazırlamayı, üniversite – sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirilen projeleri, sektörümüze kazandırmayı misyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Platin sponsor olarak destek verdiğimiz BEMDays’22 etkinliği de bunlardan bir tanesi. Bundan sonra da Mas Academy kapsamında üniversite – sanayi işbirliğine katkı sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Masdaf, sergi alanında yer alan standında da öğrencilere; çevreci pompa teknolojileri ve iş olanakları hakkında bilgiler paylaştı.

İlgili Haberler

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf, ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ konseptiyle Kıbrıs’ta düzenlediği Vizyon Toplantısı’nda iklim krizi…
Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Dünyada kıtalar arasında gerçekleştirilen tek maraton olan ve bu yıl 45.’si düzenlenen Türkiye İş Bankası İstanbul…
Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Dünya genelinde ülkeler, hızla artan enerji maliyetleri ve iklim değişikliği nedeniyle enerji politikalarını yeniden gözden geçirip,…