Mas Academy’de 2. Dönem Kayıtları Başladı

Mas Academy’de 2. Dönem Kayıtları Başladı

Yarım asırlık tecrücesi ve mühendislik gücüyle geliştirdiği inovatif “pompa teknolojileri” ile Türkiye pompa sektörüne yön veren Masdaf, Mas Academy kapsamında bilgi ve deneyimlerini iş ortaklarıyla paylaşarak sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

Masdaf’ın alanında uzman mühendisleri tarafından verilen eğitimler; Masdaf çalışanlarının yanı sıra yetkili bayi ve servis personelleri, proje ve uygulama ofisleri, teknik müdürler, mühendisler, teknisyenler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştiriliyor.

Düzenlediği eğitimler ile hem sektörün ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesini hem de sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye işgünün yetiştirilmesini amaçlayan Mas Academy, pandemi sürecinde de “sürekli gelişim” misyonuyla eğitimlerini online platforma taşıyarak, faaliyetlerine devam etti. Birinci dönem eğitimlerini sektörün yoğun ilgisi ile tamamlayan Mas Academy, ikinci dönem eğitimlerine başladı. Sektör paydaşlarının katılımına açık olan ve ücretsiz olarak düzenlenen online eğitimler;”endüstrilere uygun pompa çözümleri, pompa tesisatları, frekans kontrollü sistemler, uygulama alanları ve avantajları ile Pompa Sistemlerinde IOT Uygulamaları” gibi konuları kapsıyor.

Dünyadaki toplam enerjinin %20’sinin, endüstrilerdeki enerjinin ise %30’unun pompalar tarafından tüketildiğine dikkat çeken Masdaf İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz, düzenledikleri eğitimlerde hem binaların hem de endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan “doğru pompa”ları ve “doğru pompa seçimini” anlattıklarını belirtti. Yılmaz, “Endüstriler, doğru pompa seçimi ile %30’a varan oranda tasarruf sağlayabiliyor. Böylece hem işletme hem de ülke ekonomisi kazanıyor. Bu bilinçle MAS Academy kapsamında “sistem tasarımı/seçimi” eğitimleri düzenleyerek iş ortaklarımızın, binalarda ve endüstriyel tesislerde tercih ettikleri sistemlerde enerji verimliliğini arttırmayı hedefliyoruz. Böylece hem kalifiye işgücünün yetişmesine hem de sektörümüzün gelişmesine katkı sağlıyoruz.” dedi.

İlgili Haberler

Orman Yangınlarının Süresi Son 35 Yılda Yüzde 19 Arttı

Orman Yangınlarının Süresi Son 35 Yılda Yüzde 19 Arttı

İklim krizi ve insanların dikkatsizliği nedeniyle dünyada yılda 300 ila 500 milyon hektar orman alanı yanıyor.…
Masdaf, Katıldığı Fuarlarla İhracattaki Gücünü Arttırıyor

Masdaf, Katıldığı Fuarlarla İhracattaki Gücünü Arttırıyor

Sürdürülebilir akışkan teknolojilerini dünyanın 106 ülkesine ihraç eden Masdaf, hedef pazarlarda katıldığı fuarlarla ihracattaki gücünü artırmaya…
Suyun Yüzde 50’si Yaşam Alanlarına Ulaşmadan İsraf Oluyor

Suyun Yüzde 50’si Yaşam Alanlarına Ulaşmadan İsraf Oluyor

Su, dünya yüzeyinin yüzde 71’ini kaplıyor ancak buna rağmen dünya nüfusunun yarısından fazlası yılda en az…