Kurukahveci Mehmet Efendi Fabrikası, FORM’un LENNOX paket klimaları ile iklimlendiriliyor

Kurukahveci Mehmet Efendi Fabrikası, FORM’un LENNOX paket klimaları ile iklimlendiriliyor


 

 

Dünyanın en modern ilk 10 kahve tesisi arasında gösterilen Kurukahveci Mehmet Efendi Dudullu üretim tesisinin iklimlendirme de tercihi, hava soğutmalı LENNOX paket klimalar oldu.

Art deco anlayışına dayalı yapı kimliğiyle ilişki kurularak tasarlanan ve yönetim binasının da yer aldığı tesisin imalat bölümlerinin iklimlendirilmesi için, toplam soğutma kapasitesi 996 kW olan 4 adet LENNOX marka hava soğutmalı paket klima kullanılıyor.

Form Şirketler Grubu, büyük yapılardaki merkezi iklimlendirme sistemi için enerjinin en etkin ve verimli kullanıldığı sistemlerin uygulanması bilinciyle hareket ediyor. Projede kullanılan LENNOX paket klimalarda bulunan (free-cooling) teknolojisi, iç ve dış hava sıcaklık kontrolü ile dış hava şartlarının müsaitliğine göre devreye girer, mahali istenilen şartlara getirir ve yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar.

LENNOX Paket Klimaların üfleme ve emiş fanları değişken devirli olarak seçildiğinden kısmi yüklerdeki enerji tüketimleri de azaltılabiliyor. Değişken debili yüksek verimli EC plug fanlar ile hava debisi ölçümü ve ayarı cihazlar tarafından yapılabiliyor. (eDriveTM değişken hızlı fan sistemi) Eurovent A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan LENNOX Paket Klimalar, tek bir paket cihaz ile tüm soğutma, ısıtma, havalandırma ve filtrasyon ihtiyacına çözüm sunar.

Paket klimalarda kullanılan hava kalite sensörü sayesinde taze hava oranı, içerideki insan sayısına göre otomatik olarak ayarlanabiliyor, bu sayede taze hava yönetimi ile önemli oranda enerji tasarrufu sağlanır.

 

İlgili Haberler

Form, Clivet Global Satış Toplantısından 2 Ödülle Döndü

Form, Clivet Global Satış Toplantısından 2 Ödülle Döndü

Dubai’de gerçekleşen Clivet Satış Toplantısı’nda Form Endüstri Ürünleri gösterdiği başarılarla 2 ödüle birden layık görüldü! Form…
Klima Kullanımında Kaçınılması Gerekenler

Klima Kullanımında Kaçınılması Gerekenler

Klimalar, sıcak veya soğuk hava koşullarında ev, ofis, fabrika ve birçok alanda daha konforlu bir iklimlendirme…
OPS Mall’un Tercihi LENNOX

OPS Mall’un Tercihi LENNOX

2019 yılından itibaren Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri firması, uzun…