Kazakistan’ın En Büyük AVM Yatırımcılarından  Aport East’te İMBAT Var

Kazakistan’ın En Büyük AVM Yatırımcılarından Aport East’te İMBAT Var

Kazakistan’ın en büyük AVM yatırımlarından olan Aport East projesinin iklimlendirmesi için İmbat çatı tipi klimalar (rooftop) tercih edildi.

Dünyanın önde gelen ve Kazakistan ekonomisine önemli katkıları olan çok sayıda işletmenin arkasında yer alan Eurasia Red Group’un yeni yatırımı, Kazakistan’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak planlanan Aport East oldu. 120.000 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezinin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. İmbat, Aport East projesinde toplam 67 adet standart seri çatı tipi klima ile alışveriş merkezinin iklimlendirmesini sağlayacak.

Projede kullanılacak olan yüzde yüz yerli tasarıma sahip yüksek verimli İmbat çatı tipi klimalar; çift fanlı, rotorlu ısı geri kazanımlı, sıcak su bataryalı ve mekan içerisindeki insan sayısına bağlı olarak otomatik şekilde temiz hava oranını arttırıp düşürebilen tam donanımlı cihazlardır. Toplam soğutma kapasitesi 9,7 MW ve toplam ısıtma kapasitesi 27 MW olan İmbat standart seri çatı tipi klimalar aynı zamanda:

  • Cr-Ni paslanmaz saçtan yoğuşma tavası
  • Entalpik rotorlu ısı geri kazanımı
  • 70 kg/m3 taş yünü ile çift cidarlı izolasyon ve yüksek ısı, ses izolasyonu ile yangın güvenliği
  • Asimetrik soğutma teknolojisi ile kısmi yüklerde yüksek verim ve uzun ömür avantajlarını sunmaktadır.

30 yılı aşkın deneyimiyle iklimlendirme sektöründe yenilikçi ürün tasarımlarına imza atan İmbat, Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımları aralıksız sürdürmektedir. 2015 yılında Türkiye’de tamamen yerli tasarıma sahip 1. ve dünyada ise 7. Eurovent sertifikalı çatı tipi klimayı sunan İmbat, ürünlerini Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye sunmaktadır. CIS bölgesi ülkelerinde 20 yıldır sürdürdüğü ilişkiler ve sunduğu ürünlerle bu pazardaki faaliyetlerini kuvvetlendiren İmbat T3 bölgesi için de aranılan marka haline geldi. Faaliyet gösterdiği pazarlarda satış ve satış sonrası hizmetlerde güvenilir hizmet sunan partner ve distribütörleri ile İmbat, ihracat pazarlarındaki ilerlemesini sürdürüyor.

İlgili Haberler

Martin Bauer Ve Oba Makarna’nın Yeni Fabrikalarında  İmbat Çatı Tipi Klimalar Tercih Edildi

Martin Bauer Ve Oba Makarna’nın Yeni Fabrikalarında İmbat Çatı Tipi Klimalar Tercih Edildi

Dünya çapında faaliyet gösteren, bitkisel ürünleri endüstriyel olarak işleme konusundaki küresel firmalardan biri olan, Almanya merkezli…
Zorlu Enerji-Oedaş’ın Hizmet Binaları, İmbat Çatı Tipi Klimalar İle İklimlendiriliyor

Zorlu Enerji-Oedaş’ın Hizmet Binaları, İmbat Çatı Tipi Klimalar İle İklimlendiriliyor

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nın %100 iştirakı ile kurulan Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş…
İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

İmbat, 6 – 8 Eylül tarihleri arasında Almatı Uluslararası Fuar Merkezi, Kazakistan’da gerçekleştirilen Aquatherm Almaty Fuarı’nda…