İşletmelerde; Pratik, Verimli ve Konforlu Isıtmanın Sırrı : Silversun

İşletmelerde; Pratik, Verimli ve Konforlu Isıtmanın Sırrı : Silversun

Çukurova Isı’nın Silversun Sıcak Hava Üreticileri, işletmelerin ısıtmasında yüksek konfor ve yüzde 108’e varan verimlilik sağlıyor.
Kış soğuklarında verimli ve konforlu ısıtma sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, sıcak havalarda da yaz moduna alınarak, hava sirkülasyonu yapıyor ve keyifli çalışma ortamları sunuyor.

 Endüstriyel ve ticari ısıtma teknolojileri alanında ki inovatif ürünleri ve mühendislik hizmetleri ile sektörünün lider markası olan Çukurova Isı, “Silversun Sıcak Hava Üreticileri” ile fabrikaların, atölyelerin, depoların, hangarların, servis istasyonlarının, cafe ve restoranların, seraların, çiftliklerin ve spor salonlarının ısıtmasında yüksek konfor ve yüzde 108’e varan verimlilik sağlıyor.

İlk yatırımda ve işletmede, klasik ısıtma sistemlerinden daha tasarruflu
Hem ilk yatırımda hem de işletmede; klasik sistemlere göre daha tasarruflu olan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, bir işletmenin beklentilerinin de ötesinde donanımlara sahip olarak geliştirildi. 

Klasik ısıtma sistemlerinde; kazan, brülör, sirkülasyon pompası, boru, vana, fan motoru ve kanal gibi her bir ekipmanın verimi farklıdır ve birbirine bağlanan ekipmanların sayısı arttıkça sistem verimi, değişiklik gösterir. Ayrıca enerji, bir merkezde üretilip; borular ve kanallar vasıtasıyla ısıtılacak alana taşındığı için transfer kayıpları oluşur. Bu nedenle klasik sistemlerin verimleri düşüktür ve yıllara bağlı olarak verim kaybı artar. Oysa Silversun Sıcak Hava Üreticileri ile gerçekleştirilen alan ısıtmalarında, ihtiyaç duyulan ısı, herhangi bir bağlantı elemanına ihtiyaç duyulmadan, doğrudan mekânın içerisinde sağlandığı için ısı transfer kaybı oluşmaz. Sistem verimi yüzde 108 olup, yıllara bağlı verim kaybı yaşanmaz. 

Yaz kış konforlu çalışma ortamları
Kış soğuklarında endüstriyel tesislerde ve işletmelerde çok kısa bir sürede konforlu ısıtma sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, mekân, istenilen rejim sıcaklığına ulaştığında; kontrol panosu veya termostat kontrolü vasıtasıyla sistemin durmasını, soğuduğunda ise tekrar çalışmasını sağlıyor.  Kış soğuklarında verimli ve konforlu ısıtma sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, sıcak havalarda da yaz modunda çalışarak hava sirkülasyonu yapıyor ve keyifli çalışma ortamları sunuyor. 

Arıza hallerinde sistem kesintiye uğramıyor
Silversun Sıcak Hava Üreticileri, bakım ve işletmede de büyük kolaylık sağlıyor. Çoklu uygulamalarda, bakım ve arıza hallerinde sistem kesintiye uğramıyor, her bir cihaz tek tek kontrol ediliyor. Kullanımı oldukça pratik olan “hava üreticileri”, klasik sistemler olarak adlandırılan kazan teknolojilerinin çalışması ve bakımı için gerekli olan teknik personel istihdamını da ortadan kaldırıyor. 

 İşletmelerin ısıtma sistemlerinin renovasyonunda büyük avantaj sağlıyor
Silversun Sıcak Hava Üreticileri, uygulamada da süreden ve yerden tasarruf sağlıyor. 16 kW’dan 92 kW’a kadar çeşitli kapasitelerde üretilen hava üreticileri, tavan, raf üzeri ya da duvara kolaylıkla monte edilerek, çalışma alanında yer işgal etmiyor. Ayrıca dikey olarak monte edilebilen, kanala bağlanabilen, modülasyonu ve yoğuşmalı tipleri de bulunan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor. Ayrıca uygulamaları çok kısa sürede yapılıyor. 10.000 metrekare bir tesiste 1 hafta veya 10 gün içerisinde iş teslimi yapılabiliyor. Kısa sürede uygulanıyor olması özellikle renovasyon projelerinde büyük avantaj sağlıyor. 

İlgili Haberler

Fabrikaların Sevkiyat Kapıları Hem Bütçeyi Hem de Sağlığı Tehdit Ediyor!

Fabrikaların Sevkiyat Kapıları Hem Bütçeyi Hem de Sağlığı Tehdit Ediyor!

Endüstriyel tesislerde sık sık açılan veya devamlı olarak açık tutulan sevkiyat kapıları, enerji sarfiyatını artırıyor. Açık…
Kafe ve Restoranların Dış Mekânlarında Sunulan Konfor Önemli Bir Tercih Kriteri

Kafe ve Restoranların Dış Mekânlarında Sunulan Konfor Önemli Bir Tercih Kriteri

Birçok insan açık havada yemek yemeyi keyifli bir deneyim olarak görüyor. Bu nedenle kafe ve restoranların…
Soğuk Çalışma Ortamları, İşletmelerin ‘İş Gücü Maliyetlerini’ Yüzde 10 Artırıyor!

Soğuk Çalışma Ortamları, İşletmelerin ‘İş Gücü Maliyetlerini’ Yüzde 10 Artırıyor!

Son yıllarda hızla yükselen enerji fiyatları, sanayicileri zorluyor. Isıtma da sanayicileri zorlayan gider kalemleri arasında yer…