ISK-SODEX 2021’DE İMBAT İklimlendirme Etkisi

ISK-SODEX 2021’DE İMBAT İklimlendirme Etkisi

İklimlendirme sektörünün öne çıkan markalarından olan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 29 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda ürünlerini ve yeniliklerini ziyaretçilerle paylaştı. 30. Yaşını kutlayan İmbat markası, yüzde yüz yerli tasarımla eco-design kritlerine uygun üretilen yüksek verimli ürünleri, ihracat kabiliyeti ve Ar-Ge projeleriyle desteklediği yenilikçi yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çekti.

İklimlendirme ve soğutma alanındaki yenilikçi ürünleriyle dünyada Türk mühendisliğini gururla temsil eden İmbat İklimlendirme, ISK-SODEX 2021 İstanbul’da Eurovent sertifikalı hava ve su soğutmalı çatı tipi klima (rooftop)ve scroll kompresörlü soğutma grubu (chiller) yanı sıra, hassas kontrollü klima ve ürün gamına yeni katılan veri merkezi çözümlerinde kullanılan In Row cihazını sergiledi. Sektörün iklimlendirme ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, yenilikçi ve verimli ürünler üreten İmbat İklimlendirme’nin fuarda sergilediği ürünleri yanında hijyenik klima, soğuk depo, klima santrali, tropikal çatı tipi klima, taşınabilir klima, yolcu yürüme köprüsü kliması, havuz nem alma kliması gibi çok sayıda ürünü bulunduğunu da ifade eden Pazarlama Müdürü Bilgi Akkaya, F-Gaz regülasyonuna uygun çatı tipi klima, su soğutma grubu ve hassas kontrollü klimaların 2022 yılıyla birlikte satışa sunulması için sıkı çalıştıklarını aktardı.

İmbat InWall ve InRow Hassas Kontrollü Klima İlgi Odağı Oldu
İmbat fuarda In Wall hassas kontrollü klimasının yanısıra ilk kez In Row hassas klima sergiledi. 20 yıldır hassas kontrollü klima üretimi yapan İmbat’ın cihazları, prestijli projelerde ve kritik önemi olan alanların iklimlendirilmesinde kullanılmaktadır. İmbat hassas kontrollü klimalar, duyulur ısı oranı 0,9-1 olan, gelişmiş yazılım ve otomasyonu ile ısıtma soğutma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonlarına sahip olan cihazlar, ortam sıcaklığını daima istenen değerde ve +/-%1’e kadar tolerans ile ortam bağıl nem oranını ise istenen oranda ve +/-%2’e kadar tolerans ile sağlamaktadır.
İmbat InRow hassas klimalar ise veri merkezleri ve sistem odaları gibi hassas iklimlendirme gerektiren merkezlerde kabinetlerin arasına monte edilerek, EC plug fanlarla kontrollü yatay bir soğutma ile mahali komple soğutmadan ziyade, kabinetlere yönelik bir soğutmayı direkt olarak gerçekleştirmektedir.

İmbat Ar-Ge Çalışmalarıyla Dikkat Çekti
Fuar süresince, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan İmbat, yüzde yüz yerli tasarım yüksek verimli ürünlerinin standart ve opsiyonel özellikleri, geliştirilen yönlerini ve devam eden Ar-Ge projelerini proje firmaları başta olmak üzere yatırımcı ve uygulamacı katılımcılarla paylaştı. Ar-Ge projeleri arasında; veri merkezine bütüncül çözüm getiren hassas kontrollü klima, güneş enerjisi destekli çatı tipi klima, altı borulu su soğutma grubu ile parka halindeki uçaklar için taze havalandırma sağlayan paket klima cihazları çalışmaları katılımcıların dikkatini çekti.İmbat, F-Gaz Regülasyonuna Hazır
İmbat’ın en önemli ihracat pazarı olan Avrupa’da, 2022 yılından itibaren kullanımı yasaklanacak olan mevcut gazlar yerine İmbat, f-gaz regülasyonuna uygun olarak tasarladığı R-32 gazlı, scroll kompresörlü 108 kW kapasiteli su soğutma grubunu cihazını sergiledi. İmbat İklimlendirme, Avrupa Yeşil Mutabakat’ına ve iklimlendirme sektörüne yönelik yeni gaz regülasyonuna tasarladığı ve geliştirdiği cihazlarıyla hazır olduğunu gösterdi.

4 Kıtada 50’den Fazla Ülkeye İhracat
İç pazarda global markalarla rekabet eden ve güçlü bir oyuncu olmayı başaran İmbat İklimlendirme 50’den fazlaya ülkeye ihracat yapma kabiliyeti ve kapasitesini de vurguladı. Avrupa başta olmak üzere Asya, Orta Doğu ve Afrika ve kıtalarına satış gerçekleştiren İmbat, ihracat ağına her geçen gün yeni ülkeler eklemeye devam ediyor. Almanya, Avusturya Portekiz, İngiltere gibi önemli Avrupa ülkelerine cihaz gönderen ve Türk Cumhuriyetleri’nde çok çeşitli projelerde de ürünleri kullanılan İmbat, Rusya gibi soğuk bir iklim alanı ile Dubai gibi sıcak iklim bölgelerine de ürünleriyle iklimlendirme çözümü sunmasına dikkat çekti. 4 farklı kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren İmbat markası, yaklaşık 25 ülkede de satış sonrası organizasyonuna sahip partnerleriyle çözüm sunmakta.

İklimlendirmede 30 Yıllık Deneyim
İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Genel Müdürü Nuriye Gümrükçüler, ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, 30 yıllık köklerinden güç alan ve artık kolları dünyaya uzanan bir Türk markası olan İmbat’ın, sektörün önemli oyuncularından biri olarak güçlenerek faaliyetlerimini sürdürdüğünü ve her zaman olduğu gibi tüm ekip birlikte güvenle geleceğe ilerlediğini belirtti.

İlgili Haberler

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

İmbat, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme ve soğutma çözümleri üreticisi olarak, TRT Uluslararası Film Platoları’nda tercih edildi.…
Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Harbiye Askeri Müze Ve Trabzon Kösteki Konağı’nda İmbat Hassas Kontrollu Klimalar Kullanıldı

Osmanlı devrinde ilk müzecilik çalışmalarımız 1845-46 yıllarında İstanbul’da Harbiye Ambarı’nda başlar. Eski silahların, çeşitli tarihî nesnelerin,…
İmbat Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

İmbat Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

İmbat ilk ihracatını gerçekleştirdiği 2003 yılından bu güne kadar ihracat pazarlarında servis organizasyonuna da sahip güvenilir…